Literární soutěž časopisu Pevnosti o nejlepší sci-fi povídku

Společnost Intel ve spolupráci s časopisem Pevnost vyhlašují literární soutěž o nejlepší sci-fi povídku. Téma: Umělá inteligence za čtyřicet let.
Vyhlašení a pravidla se nachází na webu Pevnosti v tlupě AI 2051
Letos je to přesně čtyřicet let, co společnost Intel představila světu malého nenápadného bojovníka s několika tisícovkami tranzistorů v těle a s tajemným numerickým jménem 4004. A třebaže v roce 1971 skoro nikdo netušil, co od mechanického zázraku může očekávat, všichni vizionáři věřili, že právě tahle změť integračních obvodů, již známe pod názvem mikroprocesor, změní budoucnost celého světa. Co dodat… stalo se. Počítače jsou dnes králové informační říše a vlajkonoši pokroku, o kterém se dříve nesnilo ani těm největším optimistům.
A přesto i nyní, po čtyřech dekádách, stojíme v podstatě na startovní čáře. Nebo snad někdo z vás dokáže odhadnout, jak bude vypadat svět, jehož se staly počítače nedílnou součástí, za dalších čtyřicet let? Vždyť ani samotní architekti čipů neumějí spolehlivě říct, kterými cestami se kybervývoj lidstva bude ubírat dál, natož kde skončí. Ale vlastně kdo jiný by to měl vědět než vy, spisovatelé sci-fi povídek?

Patronem 1. ročníku soutěže je popularizátor vědy a legenda české science fiction Ondřej Neff.
26.2.2011
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek