Paveseho cena za Ecův "Pražský hřbitov"

Eco_Prazsky_hrbitovNový román Pražský hřbitov vynesl italskému spisovateli Umbertu Ecovi Paveseho cenu, kterou každoročně udělují Paveseho nadace a další instituce spojené s tímto autorem. Eco bude jedním z jejích čtyř letošních laureátů. Cena bude udělena 27. srpna v severoitalském Santo Stefano Belbo, rodišti Cesare Paveseho (1908-1950).
O knize:
Kniha Pražský hřbitov je příběh, ve kterém všechny postavy - s výjimkou té hlavní - skutečně existovaly, včetně hrdinova pradědečka, autora záhadného dopisu Abbému Barruelovi, jenž odstartoval vlnu moderního antisemitismu.

Jediná fiktivní postava novely (která nicméně připomíná mnoho skutečných lidí, dokonce těch dnešních) se stává autorem rozličných výmyslů a spiknutí, a to vše na pozadí vyjímečného coups de théatre, podzemních stok plných mrtvol, lodí, které explodují v oblasti soptícího vulkánu, opatů ubodaných k smrti, notářů s falešnými vousy, hysterických satanistek, černých mší a podobně.

Stejně jako starobylé fejetony i Pražský hřbitov je ilustrovaný. Ilustrace jsou navíc dobové, takže v některých čtenářích mohou vzbuzovat pocity nostalgie a náhlé touhy po starých knihách svého mládí.

Související autoři

22.8.2011
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek