13. 10. 2011 - Velký knižní čtvrtek

Na 13. 10. 2011 připravilo knihkupectví Kosmas akci "Velký knižní čtvrtek". Při této příležitosti nakladatelství Argo vydá dvě novinky:

"Pražský hřbitov" Umberta Eca a nový román Paula Coelha "Alef"

Svou novou knihu "Ostrov Sukkwan" představí také vycházející hvězda americké literatury David Vann.

Program

/16.00/    AutogramiádaPalác Knih LUXOR, účinkuje Miroslav Táborský

/19.30/    Večer s Davidem Vannem, představení knihy Ostrov Sukkwan

Více na stránkách VELKYCTVRTEK.CZ


Eco_Prazsky_hrbitovPražský hřbitov
Umberto Eco

V románu-labyrintu proslulého autora se příběh s detektivní zápletkou prolíná s literaturou faktu. Ve svém bytě v nevábné pařížské čtvrti se v březnu 1897 probouzí starší muž a snaží se rozpomenout, kdo vlastně je. Metodou doktora Freuda, se kterým párkrát pojedl, si začíná vybavovat vlastní minulost italského a později francouzského policejního konfidenta, autora fiktivního konspiračního plánu, který pak v rukou jiných začal žít vlastním životem. Téměř všechny postavy (např. Alexandre Dumas) jsou historické, neméně skutečný je i hrdinou sepsaný pamflet.

 


Coelho_Alef_webAlef
Paulo Coelho

Ve svém nejnovějším díle se Paulo Coelho vrací k motivu pouti: po Santiagu v románu Poutník - Mágův deník a Římě v Bridě vypráví o třetí tajemné pouti, která bývá nazývána „Poutí do Jeruzaléma“. Nemusí se v ní však nutně cestovat do Jeruzaléma. Podmínkou je jen cesta v prostoru a čase. Úkolem, který měl hrdina splnit, bylo vzdálit se z domova na 4 měsíce. Navštívil několik zemí, ale to nejdůležitější ho potkalo při přejezdu Asie Transsibiřskou magistrálou (15 dní, 7 různých časových pásem, 9.288 km z Moskvy  do Vladivostoku). Celý příběh se odvíjí ve znamení symbolu Alef, prvního písmene hebrejské abecedy, představujícího v duchu magické tradice bod, v němž se vše sbíhá a v němž můžeme v jediném okamžiku vše spatřit.

Vann_Ostrov_SukkwanOstrov Sukkwan
David Vann

Otec se synem odjíždějí na opuštěný ostrov u aljašského pobřeží, aby na čas unikli civilizaci i složité rodinné situaci. V poklidné zátoce je čeká dřevěný srub, v lesích spousta lovné zvěře a moře se hemží rybami. Samota však na oba doléhá nesnesitelnou tíhou a pobyt na ostrově se brzy mění v bitvu o duševní zdraví i holý život.
Kniha vyznačující se zlověstnou a nadpozemsky krásnou atmosférou získala již řadu světových ocenění a vyšla již v šestnácti jazycích a dvaadvaceti zemích.

Související autoři

15.9.2011
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek