Snídaně o půlnoci / Breakfast at Midnight - křest

Nakladatelství Argo si Vás dovoluje pozvat na křest překladu knihy Louise Armanda BREAKFAST AT MIDNIGHT (překl. David Vichnar)* - thriller žánru acid noir, který se dostal do užší nominace pro cenu za román roku 2012 dle časopisu 3:AM. Křest proběhne 23. května v Jazz Republic, ul. 28. října 1 (východ z metra Můstek B, směr Jungmannovo náměstí), Praha.

Během večera se také uskuteční premiéra krátké filmové adaptace BREAKFAST AT MIDNIGHT autorské dvojice Emilio Bellu a Jim High, kde vystoupí členové divadelní skupiny Blood, Love & Rhetoric.

Čtení v angličtině (autor) a češtině (překladatel) za doprovodu Marka Tierneyho (saxofon) začne ve 20 hod.

Po čtení bude následovat vystoupení folkových megahvězd Turpentine Ray (ve 21 hod.), spolu s jazzovým souborem Happy Funeral.

Všichni zájemci nám budou vítáni!

Více informací o knize lze nalézt ZDE:.

*Návrh obálky Ktaiwanita

SYNOPSE románu:

/ Před deseti lety se jeden chlapec dal na útěk poté, co jistá rusovláska zmizela ve vlaku na mostě v Kafkavillu. Přichází přelom tisíciletí a rusovláska se objevuje v místní márnici. Blake je pornograf a rád fotografuje mrtvoly. Ještě radši si však pohrává s lidskou duší – tentokrát s duší tohoto uprchlíka, který ne a ne z mysli vypudit výjev oné mrtvé dívky. Když začne vycházet najevo, jak že se věci vlastně mají, hrozí, že se všechno rozpadne. V psychologicky potemnělé krajině Kafkavillu déšť nikdy neustává a spása není o nic blíž než další zrada… /

Název knihy, Snídaně o půlnoci, pochází ze série koláží českého surrealisty Libora Fáry.
Příběh se odehrává mezi třemi městy (Prahou, Paříží a La Paz), jeho ústřední linie, rozdělená mezi „přítomnost“ a řadu záblesků z „minulosti“ zpřed deseti let, pak v Praze.
Má čtyři hlavní postavy, bezejmenného vypravěče, Blakea, Regen (pohřešovanou rusovlásku) a Inessu (mladou studentku, s níž se vypravěč setkává v přítomnosti, a jež se stává nástrojem jeho „vykoupení“).

Stránka akce na Facebooku:
6.5.2013
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek