Film podle knihy Cormaca McCarthyho TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ získal čtyři OSCARY a dva ZLATÉ GLÓBY!

Film TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ, který je adaptací stejnojmenné knihy Cormaca McCarthyho a který u nás měl premiéru 28. února 2008, získal už mnoho ocenění, ale mezi ta nejvýznamnější patří bezesporu čtyři zlaté sošky z udílení ceny OSCAR, které proběhlo 24. února, a dva ZLATÉ GLÓBY, udílené 13. ledna.

Na Oscara byl tento temný a trochu westernovský thriller nominován v celkem osmi kategoriích, cenu si odnesl za Nejlepší film, Nejlepší režii (Ethan a Joel Coenovi), Nejlepší adaptovaný scénář (Ethan a Joel Coenovi) a Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli (Javier Bardem), mezi nominovanými pak byl také v kategoriích Nejlepší kamera, Nejlepší střih, Nejlepší zvuk a Nejlepší zvukové efekty.

Zlaté glóby získali bratří Coenové za Nejlepší scénář a Javier Bardem za Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli, nominován byl fiml ještě za režii a jako film roku.

Kromě těchto ocenění vyhrál film ale také většinu výročních cen amerických recenzentů. Nejlepším filmem roku 2007 byl jednotlivými sdruženími kritiků vyhlášen například v Las Vegas, Washingtonu, Bostonu, New Yorku, Dallasu, Torontu nebo Las Vegas, stejný titul si získal i od Národního sdružení filmových novinářů. Na renomovaném filmovém serveru IMDb.com se v hlasování dostal mezi dvacet nejlepších děl všech dob.

Film Tahle země není pro starý režírovala známá dvojice bratrů Coenových (Fargo, Big Lebowski, Muž, který nebyl) a hlavní role v něm ztvárnili Tommy Lee Jones a Josh Brolin, které doplňuje ve stěžejní, ač vedlejší roli Javier Bardem a také například Woody Harrelson.

Více o filmu na video.movies.go.com/nocountryforoldmen a www.bontonfilm.cz.

Související autoři

7.1.2008
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek