ARGO NA VELETRHU SVĚT KNIHY

Nové tituly současných českých autorů


DAVID ZÁBRANSKÝ - Šternův pokus milovat

Láska se rodí v křečích, nekonečně dlouho, pomalu. Rodí se od té doby, kdy se narodíme my. Někdy se nestihne narodit, do smrti. Málokdo se okamžitě naučí něco, co nikdy neviděl.

Šternův pokus milovat je časem, místem i osobou vypravěče sevřená novela odehrávající se během několika dní na filmovém festivalu v Lázních – Karlových Varech. Je vyprávěna vnitřním hlasem hlavního hrdiny, třicetiletého Bertranda Šterna, jemuž nechybí nic, pouze znalost toho, co se mezi lidmi traduje jako "mezilidský vztah".

Druhá kniha loňského držitele literární ceny Magnesia Litera za objev roku.

Autogramiáda Davida Zábranského

pátek 25. dubna, 17.00–18.00, stánek L 406 (levé křídlo)

 

EMIL HAKL - Let čarodějnice

Děj je vedlejší schéma, přemítá bezejmenný hrdina – Michal nebo Martin, a tak trochu i Karel – nejnovějšího románu Emila Hakla. A přesto – nebo právě proto – je Let čarodějnice dějem doslova nabitý. Zdánlivě všední, rutinou podepřený život editora jednoho společenského magazínu se dramaticky změní banální koupí nože, jenž se o chvíli později za ne zcela jasných okolností zabodne do těla člena ochranky smíchovského supermarketu. Příběh o maličkostech, které nutí jedince přehodnotit vlastní existenci, film o filmu, odehrávajícím se uvnitř nás samých, aniž o tom víme – dokud v něm sami nezačneme hrát. Ve filmu, který je takový, jací jsme my.

Setkání s autorem a scénické čtení v podání herců z projektu LISTOVÁNÍ

sobota 26. dubna, 17.00–17.50, Velký sál – střední hala

Emil Hakl – autogramiáda

sobota 26. dubna, 18.00 - 18.50, stánek L 406 (levé křídlo)

 

Zahraniční autor jako host veletrhu


NIKOLAJ FROBENIUS

Nikolaj Frobenius (*1965) je norský spisovatel, dramatik a filmový scénárista. V roce 1990 vystoupil s osobním literárním programem, jehož ústřední myšlenkou bylo obrátit pozornost k tématům neobvyklým, nekompromisním a tabuizovaným. „Kam se poděl extrém?“ tázal se coby mladý buřič. „Kniha člověkem musí zamávat. Musí jej vtáhnout a otřást jím, musí jej povznést a praštit jím o zem.“
V duchu svého kategorického předsevzetí pak napsal dva romány, historický thriller Latourův katalog (1996) a antiutopii Stydlivý pornografista (1999), které byly přeloženy do mnoha jazyků a autorovi vydobyly světové renomé.

Nikolaj Frobenius – setkání s autorem a scénické čtení z románu Latourův katalog aneb Komorník markýze de Sade v podání herců z projektu LISTOVÁNÍ

sobota 26. dubna, 14.00 - 14.50, Literární sál – levé křídlo

Nikolaj Frobenius – autogramiáda

sobota 26. dubna, 15.00 - 16.00, stánek L 406 (levé křídlo)

 

9.4.2008
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek