FILMOVOU ADAPTACI TOLKIENOVA HOBITA PŘIPRAVUJE GUILLERMO DEL TORO

Na rok 2011 je naplánovaná premiéra filmu Hobit. Zfilmování Tolkienovy knihy bude dokonce dvoudílné, aby překlenulo i dobu padesáti let, které dělí konec knižního Hobita od začátku trilogie Pán prstenů. Měl by tak podle filmařů vzniknout celek pěti plynule na sebe navazujících filmů. První díl bude přímou adaptací knihy Hobit, zatímco druhý má být zcela novým vyprávěním, inspirovaným příběhy z knih Silmarillion a Nedokončené příběhy, kterými slavný britský profesor doplnil a obohatil dějiny Středozemě. Druhý film tedy bude svědectvím o tom, co se dělo mezi Hobitem a začátkem Pána prstenů, čímž si filmaři troufají na vznik nových dobrodružství, která v Tolkienových knihách nenajdeme.

Situace kolem vzniku tolik očekávaného filmu se však vyvíjela velmi dramaticky. Po několika měsících soudních sporů mezi režisérem trilogie Pán prstenů Peterem Jacksonem a hollywoodskými studii New Line Cinema a Metro-Goldwyn-Mayer nebylo vůbec jisté, zda se Jackson bude na vzniku Hobita podílet. Zřejmě i díky velké vzpouře fanoušků trilogie Pán prstenů a jejího dvorního režiséra skončily spory mezi oběma stranami kompromisem. Peter Jackson nebude sice další film ze světa Tolkienovy Středozemě režírovat, na adaptaci románu Hobit se ovšem bude podílet v roli výkonného producenta, spolu se svou manželkou, scenáristkou Pána prstenů Fran Walshovou. Na režisérské křeslo usedne mexický režisér Guillermo del Toro, který se proslavil filmy Hellboy, Blade II. či Faunův labyrint. Del Toro podepsal smlouvu s oběma filmovými společnostmi a může již hledat domek na Novém Zélandu, kde od příštího roku bude po dobu čtyř let dvoudílný Hobit vznikat, a těšit se tak na práci na nových tolkienovských dobrodružství. „Je to opravdu pocta stát se součástí komunity, kterou Peter Jackson a jeho úžasný tým spolupracovníků vytvořil na Novém Zélandu. Šance přispět a navázat na odkaz Pána prstenů je absolutní splnění všech snů,“ uvedl v prohlášení budoucí režisér. Hobit by měl být uveden v kinech v prosinci 2011, druhý film pak v prosinci následujícího roku.

Štáb se bude z většiny skládat z původních lidí, kteří pracovali už na trilogii Pán prstenů. Guillermo del Toro přibere jenom pár svých oblíbených spolupracovníků – mezi trikaře nebo designéry. Můžeme se těšit nejen na hudbu skladatele Howarda Shora, která byla nedílnou součástí slavné trilogie, ale také na herecké obsazení, kde se zřejmě z původní trilogie objeví Ian Holm v roli Bilbo Pytlíka, dále pak Ian McKellen v roli čaroděje Gandalfa a Andy Servis v podobě Gluma.

Související autoři

23.9.2008
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek