Filmová adaptace McCarthyho románu CESTA v českých kinech od 29. dubna 2010

Film natočený podle slavného románu amerického autora Cormaca McCarthyho Cesta, oceněného Pulitzerovou cenou za rok 2007, je už od listopadu loňského roku k vidění na plátnech světových kin. Českou premiéru naplánoval zdejší distributor filmu, společnost Palace Pictures, na 29. dubna 2010.

Filmový trailer najdete zde.

McCarthy_Cesta web    cesta_film obr1    Cesta_film plakat

Režie tohoto snímku se ujal australský režisér John Hillcoat (Proposition), scénář k filmu podle knižní předlohy zpracoval britský dramatik a scénárista Joe Penhall (mimo jiné autor hry Modrá/Oranžová, za kterou získal Olivierovu cenu a Cenu kritiky za nejlepší novou hru).

V hlavních rolích filmu Cesta se představí Charlize Theron, Viggo Mortensen a jedenáctiletý Kodi Smit-McPhee.

Natáčení se uskutečnilo v krajině poblíž Pittsburghu, ale také v okolí New Orleansu a Portlandu, kde se vyskytují pusté pláže, hory, lesy, jezera a kde všudypřítomné mraky a silný vítr ideálně doplňují ponurou atmosféru. Tedy v místech blízkých vizi apokalyptického světa, kterou McCarthy v knize popisuje.

Těšit se můžeme také na hudební soundtrack, který zpracoval slavný hudebník (a spisovatel) Nick Cave spolu s Warrenem Ellisem. Nejedná se o první spolupráci Cavea s Hillcoatem - k jeho předchozímu snímku Proposition napsal Nick Cave krom hudby také scénář.

Oficiální stránky filmu - www.theroad-movie.com.

 

Připravuje se také filmová adaptace dalšího McCarthyho románu, Krvavého poledníku, který vyšel v českém překladu v roce 2009. Režie se v tomto případě ujal Todd Field, nominovaný na Oscara za filmy Jako malé děti a V ložnici. Premiéra Krvavného poledníku je plánovaná na rok 2011.

Na rok 2012 je ohlášena ještě adaptace McCarthyho románu Města na planině. Ten vyjde v českém překladu letos a režisérem jeho filmové adaptace by měl být Andrew Dominik, u nás velmi oceňovaný za svůj předchozí film Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem.

 

Ohlasy:

Film Cesta - recenze, Jan Pechanec, Sarden.cz, 16. 2. 2010

 

23.9.2008
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek