LEWIS TRONDHEIM hostem KomiksFEST!u

Jedním z hlavních hostů letošního multimediálního komiksového festivalu KomiksFEST!, který proběhne v Praze od 1. do 8. listopadu, je známý francouzský komiksový autor Lewis Trondheim.

Setkat se s tímto autorem můžete jednak v pátek 7. listopadu ve Francouzském institutu (Štěpánská 35, Praha) na vernisáži výstavy a projekci animovaných filmů, jednak v sobotu 8. listopadu na Komiksové sobotě v Roxy/NOD (Dlouhá 33, Praha), kde budou od 11hod. do 23hod. probíhat besedy s autory, prezentace nových knih, výstavy, filmové projekce, animace, přednášky, komiksová dílna, comics battle, prodej v komiksových stáncích... Na konci večera se také slavnostně předají komiksové ceny MURIEL.

Při této příležitosti v Argu vychází další díl ze série Donžon (čtyři už vyšly v nakladatelství Mot) - Donžon - Dračí hřbitov.

Donjon_web

Planeta Terra Amata se přestala otáčet. Na jedné polokouli vládne černočerná tma a tuhá zima, na té druhé se ve světle věčného dne rozkládá žhavá poušť. Ti, kdo přežili, obývají úzký pás země, kde se noc a den setkávají. Toto území se nazývá SOUMRAK. Starý a slepý Marvin se stal Králem Prachem. Cítí, že se blíží jeho konec, a vydává se na cestu k legendárnímu dračímu hřbitovu. Na cestě ho doprovázejí červený Zajíc a věrný Netopejrek. V patách mu ale jdou nelítostní poskoci Velkého Khana...

Donžon je především experimentální projekt, který založili Joann Sfar a Lewis Trondheim už před deseti lety. Do Donžonu se už pustilo osmnáct kreslířů, vydalo se 32 komiksových alb a tvůrčí proces stále pokračuje. Postavy Donžonu jsou antihrdinové. Jsou zbabělí, nešikovní, lakomí nebo omezení, až úplně pitomí, ale jsou strašně poutaví.

 

Na cenu Muriel je nominována také kniha Alison Bechdelové Rodinný ústav.

Více na stránkách festivalu KomiksFEST!.

Krátkou reportáž o zahájení KomiksFEST!u, kterou odvysílala ČT, můžete zhlédnout zde.

Související autoři

3.11.2008
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek