Román Yanna Martela PÍ A JEHO ŽIVOT chce zfilmovat Ang Lee

 

Na filmové plátno by měl být převeden román kanadského spisovatele Yanna Martela Pí a jeho život, o jehož zfilmování má zájem tchajwanský oscarový režisér Ang Lee (Zkrocená hora, Tygr a drak). Jde o dlouho očekávané filmové zpracování, projekt už byl totiž několikrát ohlášen, pokaždé ale skončil ve fázi příprav. Mezi režiséry, kteří dříve projevili zájem o adaptaci této knihy, jsou také M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vesnice) nebo Jean-Pierre Jeunet (Amélie z Montmartru, Příliš dlouhé zásnuby).

 

Kniha vypráví příběh chlapce jménem Pí, který se po ztroskotání lodi, převážející celou rodinu bývalého ředitele zoo i se zvířaty z Indie do Kanady, octne na záchranném člunu ve společnosti hyeny skvrnité, orangutana, zebry a bengálského tigra. Tento Martelův bestseller plný inteligentního humoru i překvapivé fantazie získal několik cen, včetně prestižní britské Man Booker Prize v roce 2002. Kniha byla přeložena do více než 30 jazyků a publikována ve více než 40 zemích.

 

O filmová práva byl hned po vydání velký zájem, získala je nakonec společnost Fox 2000 Pictures. Ačkoli několik rozpracovaných verzí scénáře již existuje, Ang Lee chce nechat napsat nový scénář, na jehož vznik bude osobně dohlížet.

 

 

zdroje: Variety, TimesOnline, CBC

 

Související autoři

9.3.2009
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek