15.9.2009 vyšel nový román DANA BROWNA The Lost Symbol

Český překlad vydáme pod názvem ZTRACENÝ SYMBOL 10. února 2010! 

 

Více informací o autorovi najdete na nových českých stránkách Dana Browna.

 

V úterý 15. září vyšel ve více než pětimilionovém nákladu již třetí román, jehož hrdinou má být symbololog Robert Langdon. První kniha s tímto hrdinou – román Šifra mistra Leonarda – je s více než 81 miliony prodaných kopií podle amerických médií nejprodávanější knihou světa.

 

Po úspěchu Šifry mistra Leonarda (The Da Vinci code) a románu Andělé a démoni (Angels & Demons), které už mají dokonce filmovou podobu s Tomem Hanksem v hlavní roli,  je již předem jasné, že i Ztracený symbol se stane minimálně bestselerem roku.

 

Chcete se podílet na výsledné podobě české verze obálky románu Ztracený symbol?

 

Nakladatelství Argo chce knihu vydat s vlastní obálkou. Přizíváme proto k diskusi o podobě knihy i čtenáře. Na oficiálních FaceBookových stránkách nakladatelství Argo je možno kritizovat, připomínkovat či chválit již existující verze výtvarné podoby obálky. Vítáme i vlastní autorské návrhy obálky, které je třeba poslat nejpozději do konce září na email soutez@argo.cz. Nejúspěšnější návrh Argo vybere a představí počátkem října.

 

 

Další informace o románu získáte na stránkách TheLostSymbol.com. Najdete zde také odkazy na denně aktivované stránky Twitter a Facebook profil Dana Browna, kde se aktuality každý týden zaměřují na jedno z témat, která vám budou přibližovat svět Dana Browna ("Tajné společnosti", "Šifry a symboly", atd.).

 

Také oficiální stránky Dana Browna získaly nový vzhled a najdete na nich mnoho nových informací.

 

Hry ke Ztracenému symbolu ke stažení

Prostřednictvím Apple iPhone se můžete už nyní připravit na četbu Ztraceného symbolu - získejte na svůj iPhone nebo iPod zdarma hru Lost Symbol Trainer, s níž můžete trénovat váš důvtip po vzoru Roberta Langdona, hrdiny knih DaVinciho kód, Andělé a démoni a Ztracený symbol.

 

Na stránkách TheLostSymbol.com a DanBrown.com si můžete zahrát také Hru symbolů (The Symbol Game). Po jejím úspěšném vyřešení získáte přístup k prvním řádkům nového románu.

 

 

 

Z tiskové zprávy nakladatelství Doubleday k vydání románu Ztracený symbol:

 

Dan Brown, autor knih Da Vinciho kód (v češtině vydáno také pod názvem Šifra mistra Leonarda) a Andělé a démoni, přivede ve svém novém románu opět na scénu svou nezapomenutelnou postavu, Roberta Langdona.

 

Dychtivě očekávanou knihu, která naváže na celosvětový fenomén Da Vinciho kód s 81 miliony vydanými výtisky a v Británii vůbec nejprodávanější paperbackový titul v historii, vydá britská společnost Transworld Publishers, součást skupiny Random House, 15. září 2009. První anglické vydání nového románu vyjde v celkovém nákladu 6,5 milionu, což je v historii nakladatelství vůbec největší náklad prvního vydání knihy.

 

Brownův dlouholetý americký redaktor Jason Kaufman řekl: „V románu Dana Browna není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Příběh této knihy se odehrává během 12 hodin a už od první stránky se čtenářů, provázejících Roberta Langdoma mistrně vykresleným a překvapivým novým prostředím, zmocní objevitelské vzrušení. Ztracený symbol je plný překvapení.“

 

„Tento román pro mě byl zvláštní a okouzlující cestou,“ řekl Brown. „Vměstnat pětiletý výzkum do dvanáctihodinového časového rámce příběhu bylo osvěžující výzvou. Život Roberta Langdoma se očividně odvíjí mnohem rychleji než ten můj.“

 

Film Šifra mistra Leonarda v režii Rona Howarda s Tomem Hanksem v hlavní roli, vpuštěný do kin v květnu 2006 společností Columbia Pictures, byl v době své premiéry největším kasovním trhákem. Pokladny vydaly lístky v hodnotě celkem 758 milionů dolarů. Stejný tým tvůrců uvedl 15. května 2009 do kin také film Andělé a démoni.

 

Celou tiskovou zprávu o vydání románu Ztracený symbol můžete číst zde.

 

Související autoři

19.5.2009
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek