Nový román DANA BROWNA Ztracený symbol vyšel v českém překladu!

Zdravice Dana Browna českým čtenářům:

DAN BROWN: ZTRACENÝ SYMBOL

Zaslouží si lidstvo dávná mystéria?

10. 2. 2010, tedy pouhých pět měsíců po anglickém originálu, vychází také v češtině nový román amerického bestseleristy Dana Browna Ztracený symbol. Po Andělech a démonech a Šifře Mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA.

 

Na stránkách www.ztracenysymbol.cz si můžete už nyní zahrát HRU SYMBOLŮ, po jejímž úspěšném dokončení se dostanete rovnou na stránky nového románu!

 

 

  Brown_Ztraceny symbol      dan-brownNa knihu se čekalo pět dlouhých let. Sám autor to komentoval slovy: „Stalo se mi - a stane se to asi každému autorovi, který má velký úspěch -, že jsem po určitou dobu analyzoval každé slovo, co jsem napsal. Místo abych nechal dělat románovou postavu, co má, tak jsem si začal říkat: "Tak moment, tohle budou číst miliony lidí..." To vás nutně dočasně paralyzuje. Pak ale celé to šílenství trochu opadlo a já si uvědomil, že si z toho nemusím dělat vrásky. Prostě jenom vyprávím příběhy, nic víc.“

V září vyšel Ztracený symbol v originále a už jeho uvedení na trh bylo velkolepé. Románu Šifra mistra Leonarda (Da Vinci Code) se od r. 2003 prodalo ve světě přes 82 milionů výtisků a byl přeložen do jednapadesáti jazyků. I proto se s  5 miliony výtisků odhodlalo nakladatelství Randomhouse k největšímu nákladu ve své dlouholeté historii. Nakladatelství Argo, které knihy Dana Browna vydává v češtině, již teď plánuje na české poměry hodně vysoký stotisícový náklad.

__________

Exkluzivní rozhovory s Danem Brownem k nové knize:

 

Rozhovor s Danem Brownem na ČT (Události, komentáře, 11. 1. 2010)

 

"Dan Brown: Myslím, že přijde konec světa. Strach ale nemám" - rozhovor, Alice Horáčková, MF Dnes, 8. 1. 2010

 

"Líné lidi dráždím" - rozhovor, Kateřina Kadlecová, Reflex 02/2010, 14. 1. 2010

 

_ _ _ _ _ _ _

Ztraceného symbolu bylo už týden po vydání prodáno přes 2 miliony

Nový román Dana Browna se v knihkupectvích objevil 15. září. Už pouhý jeden týden po vydání ohlásilo nakladatelství Doubleday, že jej bylo v USA, Británii a Kanadě prodáno celkem přes 2 miliony (v tištěné podobě, jako audioknihy a jako e-knihy dohromady).

Ztracený symbol je již třetí román Dana Browna, jehož hrdinou je symbolog Robert Langdon. První kniha s tímto hrdinou – román DaVinciho kód – je s více než 81 miliony prodaných kopií podle amerických médií nejprodávanější knihou světa.

Po úspěchu DaVinciho kódu a románu Andělé a démoni, které už mají dokonce filmovou podobu s nepřekonatelným Tomem Hanksem (více...), se na další román kultovního autora netrpělivě čekalo více než šest let. A již předem bylo jasné, že i Ztracený symbol se stane minimálně bestsellerem roku.

Mikrostránky knihy Ztracený symbol najdete na www.ztracenysymbol.cz.

 

-------------------------

Americká stanice NBC odvysílala hned po vydání Ztraceného symbolu rozhovor Matta Lauera s Danem Brownem, který můžete celý zhlédnout zde.

-------------------------

Kam dál za Ztraceným symbolem

Na stránkách věnovaných nové knize Ztracený symbolTheLostSymbol.com –si můžete přečíst první kapitolu knihy a poslechnout první kapitolu audioknihy. Najdete tu také čtenářského průvodce po Washingtonu D.C. v brownovském ladění „Po stopách Ztraceného symbolu“. Nebo si budete moci ověřit vlastní znalosti symbolů ve hře „The Symbol Quest“.

A prostřednictvím Apple iPhone se můžete na četbu Ztraceného symbolu připravit ještě jinak – získejte na svůj iPhone nebo iPod zdarma hru Lost Symbol Trainer, s níž můžete trénovat váš důvtip po vzoru Roberta Langdona.

Při příležitosti vydání nového románu získaly novou podobu také oficiální stránky oficiální stránky Dana Browna a čerstvé aktuality kolem tohoto autora můžete sledovat také na jeho FaceBook nebo Twitter profilu.

 

26.10.2009
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek