MŮJ GOLEM Marka Tomana nominován na cenu Magnesia Litera 2010

 

Nominace na cenu Magnesia Litera 2010 jsou vyhlášeny – v rámci devátého ročníku této nejvýraznější domácí knižní ceny je v jednotlivých kategoriích nominováno celkem 24 titulů vydaných v tuzemsku v loňském roce.

 

Mezi třemi tituly nominovanými v kategorii Litera za knihu pro děti a mládež je také MŮJ GOLEM, originální převyprávění golemovské legendy z pera autora Marka Tomana.

 

Rozhlasový rozhovor a recenze:

Stanice ČRo3 - Vltava odvysílala v pořadu Mozaika rozhovor s Markem Tomanem (Ivana Myšková) a recenzi knihy Můj Golem (Alena Skálová).

 

Televizní vizitka:

Česká televize uvedla v rámci pořadu Nominace na knižní ceny 2010 medailonek autora Marka Tomana a jeho knihy Můj Golem.

 

 

 golem_pokus_stred

 

Ceny Magnesia Litera 2010 se budou udílet v neděli 18. dubna od 20.00 ve Stavovském divadle, slavnostním večerem v režii Marka Najbrta diváky provede stejně jako loni herečka Anna Geislerová. Ceremoniál ve stylu červené knihovny zprostředkuje v přímém přenosu druhý program České televize.

 

Program ČT1 v období mezi 13. březnem a 14. dubnem odvysílá portréty všech nominovaných autorů (od pondělí do středy v 18.40, pořad Nominace na knižní ceny 2010, uváděný herečkou Annou Geislerovou). Ty budou postupně všechny ke stažení zde.

 

S nominovanými knihami a jejich autory se mohou čtenáři seznámit také v prostorách Nové scény Národního divadla, kde ve třetím patře budovy vznikla nová kavárna NONA. Až do nominačního večera se v ní každou středu od 17.00 budou konat autorská čtení nominovaných autorů a návštěvníci si ve zdejší čítárně budou moci prohlédnout tituly nominované nejen letos, ale i v předchozích ročnících soutěže. Program najdete zde.

 

 

Hlavní cena Kniha roku

 

Kniha Můj Golem se spolu s dalšími tituly nominovanými v kategoriích próza, poezie, dětská kniha, literatura faktu a objev roku bude ucházet také o hlavní cenu Kniha roku spojenou s odměnou 200 tisíc korun.

O této ceně (stejně jako o výherci kategorie Objev roku) rozhodne letos nově speciální „akademie“, až třísetčlenný sbor lidí z knižní branže, ve kterém mají být zastoupeni knihkupci, knihovníci, novináři a další.

 

 

Cena čtenářů

 

Jednou z udílených cen v rámci soutěže Magnesia Litera je i CENA ČTENÁŘŮ (od letošního roku pojmenovaná Knižní klub cena čtenářů), v níž čtenáři rozhodnou o nejoblíbenější české knize vydané roku 2009. Vybírat je možné z původní české prózy, poezie a knih pro děti.

 

Hlasovací lístky jsou k sehnání v knihkupectvích a knihovnách, hlasovat je možné také elektronicky zde.

 

Uzávěrka soutěže je 10. dubna. Z platných hlasů se 30. dubna 2010 za přítomnosti notáře vylosuje 999 výherců. Každý výherce získá od Knižního klubu po jedné poukázce v hodnotě 250 Kč. Na základě této poukázky si bude moci vybrat knihu dle vlastního výběru. Poukázky budou zaslány na adresu výherce do 30 dnů od slosování.

 

 

 

15.3.2010
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek