PAULO COELHO v roce 2010 a 2011 - nový překlad, nové vydání, nový román

 

V listopadu 2010 plánujeme vydat román Valkýry

 

Na konec roku pak chystáme k vydání čtvrtý a do češtiny dosud nepřeložený Coelhův román Valkýry z roku 1992.

 

Coelho Valkýry

Valkýry

Překlad Pavla Lidmilová


Hlavní postavou románu Valkýry je muž, který chce změnit vlastní život a jít za svým snem: vydá se do Mohavské pouště, hledá svého anděla strážného a posléze chce dosáhnout hlubokého poznání sebe sama i okolního světa. Paulo ví, že poušť není tak vyprahlá a bezútěšná, jak vypadá. Skrývá v sobě příležitosti k novým, fascinujícím setkáním. Daleko od světského chaosu zde žije mladý mistr Tradice a také skupina válečnic, Valkýr, brázdících poušť na svých koních. Ti všichni Paulovi pomohou dosáhnout cíle.

Paula na jeho pouti doprovází jeho družka Chris. Jejich putování je zároveň duchovní i skutečné, plné neobvyklých událostí. Stane se výzvou vzájemné lásce i všemu, v co věří, ale nakonec jim také ukáže cestu k Pravé lásce a Pravému poznání.

 

 

V roce 2011 vyjde nový román Paula Coelha

 

Coelho-AlefPaulo Coelho dopsal v březnu roku 2010 poslední větu svého nového románu názvaného Alef (The Aleph). 28.července 2010 vyšel román v Brazílii.

 

Autor tu líčí cestu po Transsibiřské magistrále, kterou absolvoval v roce 2006. Děj knihy, kterou sám považuje za literaturu faktu, se odehrává ve vlaku i na zastávkách této 9258 km dlouhé trati a hlavními protagonisty jsou samotný Paulo Coelho a jedna žena.

 

Ve svém nejnovějším díle se Coelho také vrací k motivu pouti: tentokrát vypráví o pouti do Jeruzaléma (po Santiagu v románu Poutník – Mágův deník a Římě v Bridě). Celý příběh se odvíjí ve znamení symbolu Alef, prvního písmene hebrejské abecedy, představujícího pro autora v duchu magické tradice bod, v němž se vše sbíhá a v němž můžeme v jediném okamžiku spatřit vše.

 

Související autoři

19.4.2010
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek