NOVÁ SOUTĚŽ a FOTKY - MATTHEW NICHOLLS - Tajemství modrých třešní - brněnská autogramiáda

SOUTĚŽ - na tento červen je vyhlášena nová soutěž s Tajemstvím modrých třešní

V nově otevřeném knihkupectví Dům knihy LIBREX v Brně (Starobrněnská 6) měl v úterý 18. května autogramiádu Matthew Nicholls, britský autor žijící částečně v Brně, kterému loni vyšel knižní debut - TAJEMSTVÍ MODRÝCH TŘEŠNÍ.

 

auto_nicholls1   auto_nicholls2s

   auto_nicholls4   auto_nicholls8s

auto_nicholls6s   auto_nicholls5  

auto_nicholls7   auto_nicholls3s

auto_nicholls10s   auto_nicholls9  

 

 

 Tajemství modrých třešní_web   nichols_tajemství modrých třešní_ilust

 

Zachraňovat svět? Cestovat kamsi na Divoký východ, kde se to hemží piráty, lupiči a  krvelačnými nestvůrami? Pátrat tam po léku na novodobý mor – ochromující únavu, která postihuje všechny dospělé? Ne, o to Kája, hlavní hrdinka napínavé, vtipné fantasy odehrávající se v nespecifikované budoucnosti, rozhodně nestojí. Jenže pokud nepojede ona, vyšlou na nebezpečnou výpravu její mladší sestru Smrádě, a to nemůže dopustit. A tak Kája volky nevolky vyrazí. Netuší, že se Smrádě potají, z vrozené touhy po dobrodružství vydala hledat lék taky. A netuší ani to, že má v patách špiona, děsivou stvůru se zlověstným úkolem. Káju na cestě doprovází bázlivý a nešikovný opičí navigátor Chvostík. Je vůbec s podivem, že pro tak důležitý úkol, jakým je nalezení spásného léku, byli vybráni tak nevhodní kandidáti. Co za tím vězí? Byl to záměr? Nakonec na Východ směřuje hned několik skupin, každá z jiných pohnutek a s odlišnými úmysly. Někdo prahne po uznání, jiný chce spasit svět a dalšího láká vidina bohatství a moci. Jejich osudy se proplétají a cesty kříží. A každý je na konci cesty jiný, než byl na jejím počátku...

Pro čtenáře od 10 let.

 

   

nicholls_webMatthew Nicholls se narodil v roce 1960 nedaleko Londýna, vyrůstal na okraji Manchesteru. Po studiích působil jako učitel na základní škole, v roce 1993 odešel do České republiky učit angličtinu na gymnáziu v Chrudimi, původně pouze na jeden rok. Pobyt si však prodloužil. Nyní učí angličtinu na Masarykově univerzitě a střídavě pobývá v Brně a Curychu, kde pracuje jeho česká přítelkyně. Od svého příjezdu do České republiky napsal několik zatím nepublikovaných románů i pohádek a komediální muzikál, který byl uveden v Brně a Hradci Králové.

Tajemství modrých třešní je autorovým knižním debutem.

 

 

24.5.2010
Novinky
v±echny novinky
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek