Fendrych_web

Martin Fendrych

O autorovi

Narodil se na zadním sedadle v autě, v Letenském tunelu cestou do porodnice v Praze, v lednu roku 1957. Studoval přírodovědné, sportovní gymnázium, pak byl přijat na techniku, ale strojní fakultu ČVUT opustil sám po šesti uzavřených semestrech. Za totality se živil všelijak, především rukama a nohama, jako sanitář, skladník, nakladač letadel, myč výkladních skříní a před revolucí coby topič. Deset let za bolševika pravidelně navštěvoval podzemní semináře filozofa Milana Machovce. Sám též pořádal různé bytové schůzky, kde se volně diskutovalo o kultuře, politice, estébácích, teologii a dalších tématech. Psal eseje, básně i povídky a romány a některé ty texty otiskl samizdat (Vokno, Revolver Revue). Množil a kolportoval různé neoficiální tiskoviny, hudbu, hry. Po převratu opustil manuální práci. Nejdřív mluvil za federálního ministra vnitra Jána Langoše, později náměstkoval Janu Rumlovi na českém vnitru. Po odchodu z politiky přeběhl na druhou stranu. Nějaký čas řídil týdeník Respekt a pak výhradně komentoval dění ve společnosti a v politice. Dnes je komentátorem časopisu Týden a Týden.cz. V zimním semestru 2008 vedl semestrální „blok expertů“ na Masarykově univerzitě v Brně. Je ženatý, má čtyři děti v rozpětí od desti do sedmadvaceti let, žije stále v Praze.

Vydal deník Jako pták na drátě (Torst, 1998), básně Kotlino úst – Mundhöhle (dvojjazyčně, Verlag im Wald, 2000) a román Samcologie (Sláfka, 2003). Napsal, ale nevydal, román Dvojžena. Na blog Tyden.cz věší pravidelně, týden co týden, své beletristické texty.

Nejnovější kniha - Slib, že mě zabiješ

Kniha Slib, že mě zabiješ - obálka

Román popisuje skutečný příběh dvou milenců – Ládi a Věry (jména byla změněna). Láďa podniká, je rozvedený a žije lezením. Trénuje v boulderech, leze po horách. Věra řídí laboratoř v Praze, je špičková vědkyně, a její muž, Němec, pracuje jako právník v Bruselu. Jsou bezdětní, ona spí s Láďou a ještě s jedním mužem. Třicítku má za sebou, touží po dítěti.
Komplikovaný vztah postav příběhu ukazuje „restartovanou“ morálku současnosti, vysokou míru volnosti i osamělost, která free-vztahy provází. Napínavý příběh, který nepostrádá tajemství, je velmi současný. Najdete v něm teambuilding, paintball, levitaci, comming out i extrémní dobrodružství na ledovci v Alpách. V centru však stojí komplikované vztahy Věry a jejích mužů.
Jednotlivé kapitoly románu Slib, že mě zabiješ autor týden co týden zavěšoval na blog serveru Tyden.cz. Byl hojně navštěvovaný, vzbudil velké ohlasy čtenářů – nadšené i zavrhující (část z nich v knize najdete). Přímí aktéři příběhu o sobě na blogu četli a jejich reakce na vyprávěné vlastní osudy i představy o tom, co má či mělo být napsáno, se objevují v románu. V tom je zcela nový. První český blogoromán je plný zvratů, gagů i míst, kde jde o život a jeho smysl. Martin Fendrych je výborný vypravěč s výrazným stylem a humorem.

  Více o knize…

 

Argo vydalo

Kniha Slib, že mě zabiješ - obálkaSlib, že mě zabiješ
Fendrych Martin

Román popisuje skutečný příběh dvou milenců – Ládi a Věry. Láďa podniká, je rozvedený a žije lezením. Věra řídí laboratoř v Praze a její muž pracuje jako právník. Jsou bezdětní, ona spí s Láďou a ještě jedním mužem. Třicítku má za sebou, touží po dítěti.

Rok vydání 2009
Formát289 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek