Paulo Coelho

Paulo Coelho

O autorovi 

Ve svém nejnovějším díle se Paulo Coelho vrací k motivu pouti: po Santiagu v románu Poutník - Mágův deník a Římě v Bridě vypráví o třetí tajemné pouti, která bývá nazývána „Poutí do Jeruzaléma“. Nemusí se v ní však nutně cestovat do Jeruzaléma. Podmínkou je jen cesta v prostoru a čase. Úkolem, který měl hrdina splnit, bylo vzdálit se z domova na 4 měsíce. Navštívil několik zemí, ale to nejdůležitější ho potkalo při přejezdu Asie Transsibiřskou magistrálou (15 dní, 7 různých časových pásem, 9.288 km z Moskvy  do Vladivostoku). Celý příběh se odvíjí ve znamení symbolu Alef, prvního písmene hebrejské abecedy, představujícího v duchu magické tradice bod, v němž se vše sbíhá a v němž můžeme v jediném okamžiku vše spatřit.


Román Valkýry

Hlavní postavou románu Valkýry je muž, který chce změnit vlastní život a jít za svým snem: vydá se do Mohavské pouště, hledá svého anděla strážného a posléze chce dosáhnout hlubokého poznání sebe sama i okolního světa. Paulo ví, že poušť není tak vyprahlá a bezútěšná, jak vypadá. Skrývá v sobě příležitosti k novým, fascinujícím setkáním. Daleko od světského chaosu zde žije mladý mistr Tradice a také skupina válečnic, Valkýr, brázdících poušť na svých koních. Ti všichni Paulovi pomohou dosáhnout cíle.

Paula na jeho pouti doprovází jeho družka Chris. Jejich putování je zároveň duchovní i skutečné, plné neobvyklých událostí. Stane se výzvou vzájemné lásce i všemu, v co věří, ale nakonec jim také ukáže cestu k Pravé lásce a Pravému poznání.

Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy, přeložené do 69 jazyků, ve 160 zemích.

Narodil se v srpnu 1947 v Rio de Janeiru, a ještě než se začal plně věnovat literatuře, pracoval jako ředitel divadla a herec, textař a novinář. Plodem jeho hudební spolupráce s Raulem Seixasem a dalšími brazilskými umělci jsou některé z nejlepších klasických skladeb v historii brazilského rocku.

 

V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Za rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícím roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil dráhu, která z něho postupně učinila nejprodávanějšího brazilského autora všech dob a jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Spolupracuje s některými z nejvýznamnějších sdělovacích prostředků na celém světě a od roku 2002 zaujímá křeslo č. 21 v Brazilské literární akademii.

 

Z dalších děl Paula Coelha vydalo Argo romány U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Pátá hora, Veronika se rozhodla zemřít, Ďábel a slečna Chantal, Jedenáct minut, Záhir, Čarodějka z Portobella, Brida a Vítěz je sám. Nakladatelství Argo rovněž vydalo knihu Rukověť bojovníka světla a soubor vyprávění, úvah a myšlenek z let 1998-2005 pod názvem Jako řeka, jež plyne.

V roce 2009 vyšel česky Mág, obsáhlý životopis Paula Coelha, jehož autorem je známý brazilský publicista Fernando Morais


Oficiální české stránky Paula Coelha - www.coelho.cz.

zdroj: SČKN

„Paulo Coelho je nejen jedním z nejčtenějších, ale i jedním z nejvlivnějších autorů, kteří dnes píší,“ napsala porota ceny Bambi v Německu. „Jeho knihy zlepšují život milionům lidí,“ uvedly britské The Times.

Jeho knihy už téměř 20 let figurují coby stálice na seznamech bestsellerů po celém světě. Přeloženy jsou do 68 jazyků a vyšly ve 160 zemích, kde se jich prodalo už více než 100 miliónů.

Paulo Coelho vedl život plný extrémů. Jeho mládí je poznamenáno rebelstvím. Patřil mezi hippie. Napsal texty k populárním písním některých slavných brazilských hvězd popmusic, včetně Elis Reginy a Raula Seixase. Krátce nato pracoval jako novinář. V roce 1986 Paulo Coelho prošel pouť do Santiaga de Compostela, středověkou poutnickou stezku mezi Francií a Španělskem. Později své zážitky z této cesty popsal v knize Poutník - Mágův deník, publikované v roce 1987. V dalším roce založila druhá kniha Alchymista autorovu celosvětovou proslulost.

Coelhovo nejznámější dílo, román Alchymista, je jedním z nejvýraznějších literárních fenoménů 20. století. Stal se nejprodávanějším titulem v 74 zemích a dodnes se ho prodalo celkem 35 milionů. V roce 2009 byl Coelho zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako autor světově nejpřekládanější knihy (Alchymista byl v době ocenění přeložen do 67 jazyků).

 

Román Veronika se rozhodla zemřít právě získal filmovou podobu, která vznikala v Anglii a v New Yorku a jejíž premiéra je naplánována na listopad 2009 (více...). V Hollywoodu se už začalo s natáčením Alchymisty (více...) a k filmovému zpracování se připravuje také román Jedenáct minut. Coelho je autorem pravidelných článků a spolupracuje s médii po celém světě. Je zvláštním vyslancem UNESCO, členem Brazilské literární akademie a poslem míru OSN.

Paulo Coelho a jeho žena, Christina Oiticica, jsou zakladateli Institutu Paula Coelha, který poskytuje podporu a příležitosti pro nerovnoprávné a chudé členy brazilské společnosti, zejména děti a starší spoluobčany. Obdržel mnoho prestižních mezinárodních cen, kritici oceňují zejména jeho poetický, realistický a filozofující styl a symbolický jazyk, který nepromlouvá k našemu mozku, ale k našemu srdci.

Jednou z vášní Paula Coelha – i jeho závislostí, ke které se sám přiznává – je internet. Je to kanál, který mu umožňuje být v přímém kontaktu s jeho čtenáři. Setkat se s ním v tomto prostoru tedy můžete hned několika způsoby. Jeho osobní webová stránka www.paulocoelho.com je k dispozici v 16 jazycích. Na adrese www.warriorofthelight.com vychází jednou za čtrnáct dní bulletin, který je distribuován v 6 jazycích. Prostřednictvím mnohojazyčném blogu www.paulocoelhoblog.com mohou čtenáři přímo Paulu Coelhovi posílat komentáře k jeho dílu, provázet ho po celém světě a díky jeho vlastním fotografiím vidět, jaký je jeho každodenní život. Na tomto fóru Coelho poskytuje otevřený prostor, kde lze debatovat na řadu témat, která se ho nejvíce dotýkají. Nadšení, s jakým Paulo Coelho zkoumá internet, ho rovněž vedlo k dobře známým internetovým komunitám, jako je MySpace (www.myspace.com/paulocoelho) a Facebook. Spisovatel je také jedním z účastníků projektu Google Maps, nazvaného Favourite places around the world. Prostřednictvím Coelhovy osobní mapy a jeho vlastních komentářů tady můžete poznat spisovatelova nejoblíbenější místa světa.

 

Zveme vás ale především k návštěvě nových českých stránek Paula Coelha – www.coelho.cz.

100 MILIONŮ PRODANÝCH VÝTISKŮ po celém světě, z toho 560 tisíc v České republice!

Stáhněte si katalog s podrobnými informacemi o autorovi a jeho tvorbě (6,5MB)

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek