Dan Brown

Dan Brown

O autorovi

Nové ilustrované vydání titulu Ztracený symbol, posledního publikovaného románu Dana Browna, vyjde i u nás 15. 11. 2010

České stránky Dana Browna...

Web Dana Browna: Oficiální stránky autora...

Dan Brown je autorem bestsellerů, včetně nejprodávanějšího titulu tohoto desetiletí – knihy s názvem Da Vinci Code (Da Vinciho kód). Na počátku roku 2004 se všechny čtyři Brownovy romány společně umístily v prestižním knižním žebříčku New York Times. Podle magazímu Time byl autor vybrán mezi stovku nejvlivnějších lidí světa. Byl hostem CNN, The Today Show, National Public Radio či Hlasu Ameriky a stejně tak se objevil na stránkách časopisů Newsweek, People, The New Yorker a dalších…

Romány Dana Browna byly přeloženy do 56 jazyků a prodalo se více než 200 000 000 výtisků.

Dan Brown absolvoval Amherst College a Phillips Exeter Academy, kde také později sám vyučoval angličtinu až do doby, než se začal plně věnovat spisovatelské dráze. V roce 1996 se jeho záliba v zkoumání záhadných kódů a tajných vládních organizací odrazila v jeho románové prvotině – Digitální pevnost (Digital Fortress). Kniha se velmi rychle dostala na čelné místo v žebříčku elektronických knih. Její děj se mimo jiné dotýká tenké dělicí čáry mezi civilním soukromím a „národní“ bezpečností. Brownův následující techno-thriller s názvem Pavučina lží (Deception Point) se zabývá podobnou problematikou - morálkou v politice, národní bezpečností a moderními technologiemi.

Syn „prezidentskou cenou“ vyznamenaného matematika a profesionální hudebnice zabývající se sakrálními skladbami vyrůstal v prostředí, kde se navzájem snoubily filozofie vědy a náboženství. Toto paradoxní spojení se stalo inspirací k dalšímu románu s názvem Andělé a démoni (Angels & Demons), jehož děj se odehrává mezi Vatikánem a švýcarskou fyzikální laboratoří. Tato kniha byla prvním projektem ze série thrillerů spojené postavou hlavního hrdiny – harvardského profesora náboženské symbologie – Roberta Langdona.

Danova žena Blythe – malířka a historička umění – s autorem spolupracuje na výzkumu a doprovází ho i na jeho výzkumných cestách. Naposledy do Paříže, kde se v Louvru zabývali podklady nezbytnými pro druhou knihu příběhů Roberta Langdona - thriller Da Vinciho kód (česky poprvé jako Šifra mistra Leonarda). Během prvního týdne prodeje zažil titul nebývalý úspěch, neboť se okamžitě dostal na čelo žebříčku bestsellerů The New York Times, stejně tak jako na žebříčku The Wall Street Journal, Publishers Weekly a San Francisco Chronicle. Později se dostal na čelo téměř všech seznamů bestsellerů v zemích, kde vyšel.

Po úspěšném uvedení Da Vinciho kódu (film pod názvem Šifra mistra Leonarda) přišel na řadu román Andělé a démoni opět s Tomem Hanksem v hlavní roli. Další filmy podle Brownových románů následovaly.

Následovaly romány Ztracený symbol a Inferno, opět s Robertem Langdonem v hlavní roli. Nejnovější román se stejným titulním hrdinou vychází česky pod názvem Počátek 7. 2. 2018.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek