Sergej Lukjaněnko

Sergej Lukjaněnko

O autorovi

Sergej Lukjaněnko je dnes zdaleka nejúspěšnější a světově nejproslulejší ruský autor sci-fi. Jeho světový věhlas se dá srovnávat s věhlasem zatím nejúspěšnějších ruských autorů vědeckofantastické literatury - bratří Strugackých. Ostatně - pokud jde čistě o proslulost a prodejnost, je na tom Lukjaněnko po dvanácti letech profesionální spisovatelské práce nepoměrně lépe.

Lukjaněnko se narodil 4.11.1968 v kazašském městě Karatau. Po absolvování střední školy vystudoval medicínu v tehdejší kazašské metropoli Alma-Atě a na nějaký čas se stal praktikujícím psychiatrem. Psát začal jako mladík v 80. letech a v roce 1987 mu jako devatenáctiletému vyšla první povídka tiskem. Koncem desetiletí, v němž se jako mladý autor sci-fi literatury etabloval, působil jako zástupce šéfredaktora sci-fi rusky psaného kazašského časopisu Miry (Světy). Od roku 1993 se stává profesionálním spisovatelem a živí se výhradně literaturou. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Kvazi

Kniha Kvazi - obálkaZombie apokalypsa nakonec neznamenala konec světa. Nenávratně však pokřivila jeho tvář. Lidstvo přežilo, ale jeho životní prostor se zmenšil. Města se změnila v pevnosti, za jejichž betonovými hradbami číhá smrt. Rozsáhlé oblasti zůstávají zamořené „povstanci“, krvelačnými netvory, bažícími po mase živých. A stále větší úlohu hraje také nový druh živých mrtvých, kterým se říká kvazi. Nejedná se o žádné tupé, zabijácké stvůry – kvazi jsou silní, houževnatí, ale hlavně inteligentní, se všemi vzpomínkami ze svého předchozího života. Kapitán Denis Simonov z moskevské policie, který během katastrofy přišel o ženu a syna, nemá kvazi vůbec rád. A povstance už vůbec ne. Při své práci dává před plastovými pouty přednost mačetě. Když s ním jeho nadřízeným dojde trpělivost, přidělí mu nového parťáka – starého (a mrtvého) policistu Více o knize…
 

Zajímavosti

"Výlety do tajemných zákoutí fantastiky" - článek o knihách Sergeje Lukjaněnka, Jiří Popiolek, časopis Pevnost, č. 2/09

Argo vydalo

Kniha Kvazi - obálkaKvazi
Lukjaněnko Sergej

Sergej Lukjaněnko dovedně kombinuje žánr zombie apokalypsy s prvky detektivky a špionážního thrilleru. Výsledkem je neobyčejně čtivý mix.

Rok vydání 2018
Formát352 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Reverz - obálkaReverz
Pohraničí. Kniha druhá
Gromov Alexandr, Lukjaněnko Sergej

Volné pokračování románu Stráž vás tentokrát zavede nejen na Centrum a na Zemi, ale i jiné světy, které se od toho našeho liší ještě daleko více.

Rok vydání 2018
Formát400 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Šestá hlídka - obálkaŠestá hlídka
Lukjaněnko Sergej

Moskevské ulice zase přestaly být bezpečné. Upíři opět útočí na nevinné lidi. Ve jménech obětí se ukrývá zašifrovaný vzkaz určený pouze pro Světlého Antona. Kdo ale vzkaz poslal?

Rok vydání 2017
Formát352 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Šerá hlídka - obálkaŠerá hlídka
Lukjaněnko Sergej

Třetí díl fantasy pentalogie, která se proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmovému zpracování prvního dílu. Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla.

Rok vydání 2017
Formát380 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Denní hlídka - obálkaDenní hlídka
Lukjaněnko Sergej, Vasiljev Vladimir

Druhý díl fantasy pentalogie, která se proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmovému zpracování prvního dílu. i Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla.

Rok vydání 2016
Formát446 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Stráž - obálkaStráž
Pohraničí. Kniha první
Lukjaněnko Sergej

Centrum. Centrální svět vesmíru obklopují další světy jak okvětní lístky, jedním z nich je i naše Země. Centrum bylo kdysi veliké a silné, to všechno ale vzalo zasvé při katastrofě.

Rok vydání 2016
Formát304 stran, brožovaná
Doporučená cena269 Kč
Kniha Noční hlídka - obálkaNoční hlídka
Lukjaněnko Sergej

Mezi námi žijí Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy. Legenda vypráví o dávných časech, kdy jejich armády sváděly nelítostný a nebezpečně vyrovnaný boj.

Rok vydání 2016
Formát416 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Tance na sněhu - obálkaTance na sněhu
Lukjaněnko Sergej

Román Tance na sněhu je prequel ke knize Genome.

Rok vydání 2015
Formát392 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Genom - obálkaGenom
Lukjaněnko Sergej

Je druhá polovina 22. století, lidstvo osídlilo několik planet a navázalo kontakt s mimozemštany. Pokroky v genetice umožnily vytvořit osoby vyšlechtěné pro optimální výkon povolání – takzvané speciály.

Rok vydání 2015
Formát352 stran, flexi
Doporučená cena279 Kč
Kniha Konkurenti - obálkaKonkurenti
Lukjaněnko Sergej

Lukjaněnkův fantasy román je jako vždy čtivý a vtipný, jako vždy vybízí k zamyšlení – a navíc se tentokrát úzce proplétá se známou „vesmírnou“ počítačovou hrou. Za předlohu literárního světa mu posloužila v Rusku rozšířená on-line hra Starquake.

Rok vydání 2012
Formát342 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Nová hlídka - obálkaNová hlídka
Lukjaněnko Sergej

Po letech přichází světoznámý autor fantasy s novým, pátým dílem své neúspěšnější série o věčném boji Světla a Tmy. Její první část, Noční hlídka, se dočkala teké filmového zpracování.

Rok vydání 2012
Formát352 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Nadchází ráno - obálkaNadchází ráno
Hledači nebe II.
Lukjaněnko Sergej

Kniha navazuje na první díl dilogie Hledači nebe – Chladné břehy. Ilmar s mladým Marcusem stále prchají a jejich pouť provází barvitý popis alternativní Evropy, takové, jaká by mohla být, kdyby...

Rok vydání 2012
Formát350 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Chladné břehy - obálkaChladné břehy
Hledači nebe I.
Lukjaněnko Sergej

Román Chladné břehy je první částí sci-fi dilogie Hledači nebe. Autor v něm zavádí své čtenáře na Zemi s poněkud jinými dějinami a tedy i jiným politickým a hospodářským uspořádáním. A nutno říci, že tato alternativa rozhodně není nezajímavá.

Rok vydání 2012
Formát362 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Rytíři Čtyřiceti ostrovů - obálkaRytíři Čtyřiceti ostrovů
Lukjaněnko Sergej

Kniha Rytíři Čtyřiceti ostrovů je příběhem o dětech, které jsou v průběhu mnoha let unášeny a přinuceny žít v ustavičném boji na ostrovech uprostřed oceánu.

Rok vydání 2012
Formát240 stran, brožovaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Spektrum - obálkaSpektrum
Lukjaněnko Sergej

Záhady Klíčníků se snaží rozluštit mimořádně nadaná sedmnáctiletá Irina. Beze slova opustila domov a vyrazila do hlubin vesmíru. Na žádost rodičů se po její stopě vydává soukromý detektiv Martin Dugin.

Rok vydání 2011
Formát540 stran, brožovaná
Doporučená cena378 Kč
Kniha Trix Solier - Čarodějův učeň - obálkaTrix Solier - Čarodějův učeň
Lukjaněnko Sergej

Vtipná a čtivá fantasy nezapře svého autora (např. Noční hlídka), který se sice poprvé, ale zato maximálně zdařile pouští na pole literatury pro mládež.

Rok vydání 2010
Formát424 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Zlá doba pro draky - obálkaZlá doba pro draky
Lukjaněnko Sergej, Perumov Nikolaj

Dva naprosto rozdílné autorské styly se spojují ve čtivý a dynamický celek, který nabízí poněkud netradiční pohled na fantazijní světy i na žánr fantasy jako takový.

Rok vydání 2010
Formát470 stran, flexi
Doporučená cena328 Kč
Kniha Načisto - obálkaNačisto
Lukjaněnko Sergej

Docela nenápadný prodavač malé počítačové firmy Kirill Maximov nečekaně ztratí identitu a stane se tzv. funkcionálem, tedy tvorem, který je z čísi vyšší a ne zcela jasné vůle vyřazen z běžného života a je současně obdařen výlučnými schopnostmi.

Rok vydání 2010
Formát328 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Lord z planety Země - obálkaLord z planety Země
Lukjaněnko Sergej

Může se stát, že odvážný mladík zachrání v parku holčičku před dotěrnou partou chuligánů. A po čase se ukáže, že se jednalo o princeznu vzdálené hvězdné soustavy... Populární autor se v této trilogii rozmáchl skutečně v kosmickém měřítku.

Rok vydání 2009
Formát530 stran, brožovaná
Doporučená cena349 Kč
Kniha Nanečisto - obálkaNanečisto
Lukjaněnko Sergej

Další román úspěšného ruského spisovatele (např. Noční hlídka) je prošpikován svižnými dialogy a každodenními reáliemi ze současného ruského života.

Rok vydání 2008
Formát373 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Lživá zrcadla - obálkaLživá zrcadla
Lukjaněnko Sergej

Pokračování sci-fi románu Bludiště odrazů. Už dva roky nikdo ve virtuálním světě zvaném Hlubina netone, divery již nikdo je nepotřebuje. Náhle se objeví nová zbraň a virtuální realita opět začíná být nebezpečná ...

Rok vydání 2008
Formát485 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Bludiště odrazů - obálkaBludiště odrazů
Lukjaněnko Sergej

Sci-fi román renomovaného ruského autora. Odehrává se v Hlubině - virtuálním světe, vytvořeným v paměti globální sítě, pocitově neodlišitelným od skutečnosti. Vynořit se z ní umí jen diveři - potápeči, kteří zde zachraňují ztracené hráče.

Rok vydání 2007
Formát421 stran, brožovaná
Doporučená cena329 Kč
Kniha Svět Stínu - obálkaSvět Stínu
Lukjaněnko Sergej

Pokračování sci-fi románu Hvězdy - ty studené hračky. Jeho hrdina, kosmický pilot Andrej Chrumov, se rozhodne, že se musí nutně podívat do světa Stínu, odkud předtím uprchla celá planetární soustava geometrů.

Rok vydání 2007
Formát419 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Poslední hlídka - obálkaPoslední hlídka
Lukjaněnko Sergej

Další kniha z řady navazující na úspěšný bestseller Noční hlídka. Ruský mladík přijde o život při návštěvě pouťového strašidelného zámku v Edinburghu. Vyšetřením jeho nezvyklé smrti je pověřen Anton Goroděckij, který se stal mágem mimo kategorie.

Rok vydání 2006
Formát369 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Hvězdy, ty studené hračky - obálkaHvězdy, ty studené hračky
Lukjaněnko Sergej

Strhující sci-fi román renomovaného ruského autora. Pilot Petr Chrumov se vrací se svým nákladním raketoplánem z hlubin vesmíru zpět na zemi. Už na cestě zjistí, že neletí sám, ale že má společnost - Cizáka z civilizace počtářů ...

Rok vydání 2006
Formát432 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Temná hlídka - obálkaTemná hlídka
Lukjaněnko Sergej, Vasiljev Vladimir

Další kniha z „hlídkové“ řady. V Sankt Petěrburgu se zničehonic objeví nezkrotná sekta Temných, kteří si říkají Černí. Zbytek ruského světa Jiných se rozhodne, že situaci je třeba pacifikovat.

Rok vydání 2006
Formát304 stran, brožovaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Šerá hlídka - obálkaŠerá hlídka
Lukjaněnko Sergej

Třetí díl fantasy pentalogie, která se proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmovému zpracování prvního dílu. Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla.

Rok vydání 2005
Formát406 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Denní hlídka - obálkaDenní hlídka
Lukjaněnko Sergej, Vasiljev Vladimir

Druhý díl fantasy pentalogie, která se proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmovému zpracování prvního dílu. i Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla.

Rok vydání 2005
Formát446 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Noční hlídka - obálkaNoční hlídka
Lukjaněnko Sergej

První díl fantasy pentalogie, která se proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky stejnojmennému filmu. Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla.

Rok vydání 2005
Formát458 stran, brožovaná
Doporučená cena298 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek