Sergej Lukjaněnko

Sergej Lukjaněnko

O autorovi

Sergej Lukjaněnko je dnes zdaleka nejúspěšnější a světově nejproslulejší ruský autor sci-fi. Jeho světový věhlas se dá srovnávat s věhlasem zatím nejúspěšnějších ruských autorů vědeckofantastické literatury - bratří Strugackých. Ostatně - pokud jde čistě o proslulost a prodejnost, je na tom Lukjaněnko po dvanácti letech profesionální spisovatelské práce nepoměrně lépe.

Lukjaněnko se narodil 4.11.1968 v kazašském městě Karatau. Po absolvování střední školy vystudoval medicínu v tehdejší kazašské metropoli Alma-Atě a na nějaký čas se stal praktikujícím psychiatrem. Psát začal jako mladík v 80. letech a v roce 1987 mu jako devatenáctiletému vyšla první povídka tiskem. Koncem desetiletí, v němž se jako mladý autor sci-fi literatury etabloval, působil jako zástupce šéfredaktora sci-fi rusky psaného kazašského časopisu Miry (Světy). Od roku 1993 se stává profesionálním spisovatelem a živí se výhradně literaturou.

Sergej Lukjaněnko je ženatý a vychovává jednoho syna. Rád se stará o své cvičené myši a yorkshira Busju a velmi si zakládá na tom, že všechna svá domácí zvířata přiměl k tomu, aby se spřátelila. Jeho velkým koníčkem je vaření a kouření dýmky, což ostatně vyplývá i z řady jeho próz.

Psát začal na přelomu 80. a 90. let a od té doby má za sebou (většinou v podobě dilogií a trilogií) asi 25 románových knih. Od doby svých literárních začátků se postupně změnil v uznávaného autora příběhů, které dodnes vyšly v asi třiceti zemích světa.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek