Antonio Tabucchi

O autorovi

Antonio Tabucchi (*1943) patří k předním italským spisovatelům a odborníkům na portugalskou literaturu – zejména na dílo Fernanda Pessoy. Během univerzitních studií cestoval po Evropě po stopách významných autorů. K iniciačnímu setkání s Pessoovou tvorbou došlo na jednom z těchto zastavení – v knihkupectví u Lyonského nádraží v Paříži. Od té doby začal číst, překládat a interpretovat jak Pessou, tak další portugalské básníky a prozaiky.
Od 70. let přednášel na několika italských univerzitách (Boloňa, Janov, Siena) a publikoval své vlastní romány. Mezi nejvýznamnější patří Indické nocturno (1984), za které Tabucchi obdržel mj. prestižní francouzské ocenění Prix de Médicis Étranger.

Zfilmovány byly jeho romány Indické nocturno (režie Alain Corneau), Čára obzoru (režie Fernando Lopes) a Jak tvrdí Pereira (režie Roberto Faenza). Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Pohled z druhé strany

Kniha Pohled z druhé strany - obálkaKniha Pohled z druhé strany známého italského prozaika Antonia Tabucchiho (1943) přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tak se například hrdina titulní povídky setkává v Lisabonu se zajímavou ženou, která nezištně pomáhá obětem salazarovského režimu, ale posléze si musí položit otázku, zda její nebezpečný altruismus nebyl jen zástěrkou erotických her. Ve všech příbězích je pro Tabucchiho atraktivnější „pohled z druhé strany“, obrácená perspektiva, která jde proti proudu času a snaží se objevit v lidských životech onen okamžik, který složí rozporná fakta ve smysluplný příběh. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč, blízký Pirandellovi, Jamesovi, Proustovi či Borgesovi. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Pohled z druhé strany - obálkaPohled z druhé strany
Tabucchi Antonio

Kniha známého italského prozaika přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč.

Rok vydání 2006
Formát160 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Indické nokturno - obálkaIndické nokturno
Tabucchi Antonio

Novela italského spisovatele je pojata jako cesta po Indii - protagonista hledá svého přítele, jeho pouť je však i poutí po stopách vlastní minulosti a mění se v hledání sama sebe.

Rok vydání 2002
Formát80 stran, vázaná
Doporučená cena149 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek