David Zábranský

David Zábranský

O autorovi

David Zábranský (* 1977) studoval právo a mediální vědy. V nevládních organizacích se zabýval problematikou lidských práv. První knihu (s titulem Slabost pro každou jinou pláž) vydal v roce 2006. Žije v Praze.

  Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Šternův pokus milovat

Kniha Šternův pokus milovat - obálka

Láska se rodí v křečích, nekonečně dlouho, pomalu. Rodí se od té doby, kdy se narodíme my. Někdy se nestihne narodit, do smrti. Málokdo se okamžitě naučí něco, co nikdy neviděl.

Šternův pokus milovat je časem, místem i osobou vypravěče sevřená novela odehrávající se během několika dní na filmovém festivalu v Lázních - Karlových Varech. Je vyprávěna vnitřním hlasem hlavního hrdiny, třicetiletého Bertranda Šterna, jemuž nechybí nic, pouze znalost toho, co se mezi lidmi traduje jako "mezilidský vztah". Více o knize…

 

Argo vydalo

Kniha Šternův pokus milovat - obálkaŠternův pokus milovat
Zábranský David

Druhá próza autora úspěšného debutu Slabost pro každou jinou pláž, který získal cenu Litera 2007. Časem, místem i osobou vypravěče sevřená novela se odehrává během několika dní na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Rok vydání 2008
Formát216 stran, vázaná
Doporučená cena248 Kč
Kniha Slabost pro každou jinou pláž - obálkaSlabost pro každou jinou pláž
Poznámky k moři, smíchu a duchu doby
Zábranský David

Debut mladého českého autora opouští zavedená klišé české prózy. Elegantně a vtipně, originální románovou formou - bildungsroman bez morálky a bez vývoje - promítá životy záměrně schematizovaných postav, symbolů a obětí svých kultur.

Rok vydání 2006
Formát385 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek