Pamuk_novy

Orhan Pamuk

O autorovi

Romanopisec, scenárista, esejista, profesor srovnávací literatury na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků, v roce 2006 získal Nobelovu cenu za literaturu. Velkou část života prožil v Istanbulu, jemuž věnoval stejnojmennou vzpomínkovou knihu (česky BB/art, 2006) a kde se odehrává řada jeho dalších próz. Krátce studoval architekturu, ale posléze absolvoval žurnalistiku na istanbulské univerzitě a od roku 1974 se věnuje pouze psaní. Debutoval mannovsky laděným románem Pan Cevdet a jeho synové (1982), ale skutečného literárního úspěchu se dočkal až roku 1990, kdy vydal román Černá kniha. V roce 2005 byla proti Pamukovi vznesena žaloba, poté co se veřejně vyjádřil k tabuizovanému tématu arménské a kurdské genocidy za první světové války. Politicky motivovaný proces vyvolal velkou vlnu solidarity na celém světě. Česky vyšly romány Nový život (Fra, 2007), Jmenuji se červená (Argo, 2007), připravuje se Sníh (2009, Argo) a další překlady. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Istanbul

Kniha Istanbul - obálkaIstanbul je poutavým a současně nezvyklým pohledem na jednu ze světových metropolí očima autora, který je s ní neodlučně spjat. Kniha je nejen holdem Istanbulu a Bosporské úžině, ale i jakousi osobní kronikou Pamukova uměleckého zrání. Rodinná historie a autorovy vzpomínky se prolínají s esejemi o malířích, spisovatelích a cestovatelích – západních i tureckých – spojených s Istanbulem. Pamukův Istanbul však není radostnou ódou na tisícileté město, nýbrž zachycuje město spíše v jeho pochmurných tónech a s jeho bytostnou melancholií, zdůrazněnou i podmanivými fotografi emi Ary Gülera. Více o knize…
 

Zajímavosti

Rozhovor s autorem:

"Svět jako kniha" - rozhovor Carol Beckerové s Orhanem Pamukem, Labyrint revue, č. 23-24

Argo vydalo

Kniha Istanbul - obálkaIstanbul
Pamuk Orhan

Istanbul je poutavým a současně nezvyklým pohledem na jednu ze světových metropolí očima autora, který je s ní neodlučně spjat. Kniha je nejen holdem Istanbulu a Bosporské úžině, ale i jakousi osobní kronikou Pamukova uměleckého zrání.

Rok vydání 2014
Formát480 stran, vázaná
Doporučená cena498 Kč
Kniha Tichý dům - obálkaTichý dům
Pamuk Orhan

Píše se červenec 1980 a v Turecku se pomalu schyluje k dalšímu vojenskému převratu. Do přímořského letoviska nedaleko Istanbulu přijíždí jako každý rok čtyři sourozenci, aby navštívili svou devadesátiletou babičku.

Rok vydání 2014
Formát360 stran, vázaná
Doporučená cena348 Kč
Kniha Muzeum nevinnosti - obálkaMuzeum nevinnosti
Pamuk Orhan

Děj dalšího románu držitele Nobelovy ceny za literaturu se odehrává v Turecku v 70. letech minulého století.

Rok vydání 2012
Formát600 stran, vázaná
Doporučená cena498 Kč
Kniha Nový život - obálkaNový život
Pamuk Orhan

V románu Nový život student Osman propadne kouzlu záhadné knihy a zároveň i překrásné dívce Canan, v jejíchž rukou knihu poprvé spatřil. Když Canan zničehonic zmizí, vydává se ji Osman hledat a zároveň odhalovat záhady světa popsaného v knize.

Rok vydání 2012
Formát280 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Černá kniha - obálkaČerná kniha
Pamuk Orhan

Mistrovský román jedinečným způsobem kombinuje příběhy a vyprávěcí postupy blízkovýchodních literatur s postmoderním stylem psaní. Autor je nositelem Nobelovy ceny za literaturu.

Rok vydání 2011
Formát536 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Bílá pevnost - obálkaBílá pevnost
Pamuk Orhan

Historicko-filozofický román Orhana Pamuka se odehrává v barvitém světě osmanského Istanbulu za vlády sultána Mehmeda IV. na konci 17. století.

Rok vydání 2010
Formát198 stran, vázaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Sníh - obálkaSníh
Pamuk Orhan

Román tureckého nositele Nobelovy ceny za literaturu, se dotýká mnoha palčivých problémů současného Turecka, ovšem odlehčených poetickými obrazy zasněžené krajiny a strhující vypravěčskou řečí.

Rok vydání 2009
Formát409 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Jmenuji se Červená - obálkaJmenuji se Červená
Pamuk Orhan

Román je vrcholným dílem tureckého autora, držitele Nobelovy ceny za literaturu 2006.

Rok vydání 2007
Formát505 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč

Připravované tituly

Jiné barvy

Výběr z esejí, které Pamuk napsal v průběhu necelých třiceti let, má jako ústřední témata dvě autorovy největší vášně: knihy a Istanbul. Sbírka je koláží jazykově i stylově vybroušených textů.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek