grunberg_web

Arnon Grunberg

O autorovi

Arnon (Yasha Yves) Grunberg (*1971 v Amsterodamu) patří k nejznámějším, nejčtenějším, nejvtipnějším a nejoceňovanějším nizozemským autorům současnosti. Je to prozaik, esejista, dramatik, novinář a nepřehlédnutelná postava soudobé nizozemské literární scény.

V 17 letech opustil kvůli nevalným studijním výsledkům gymnázium, vystřídal řadu zaměstnání, dvakrát se neúspěšně ucházel o studium na divadelní akademii a v roce 1990 založil vlastní nakladatelství Kasimir, které ale brzy zkrachovalo. O pět let později přesídlil do New Yorku, přesto se i nadále prostřednictvím publicistických článků a televizních i rozhlasových vystoupení aktivně účastní nizozemského kulturního života. Jeho reportáže mapují klíčové události dnešní doby, v této souvislosti např. navštívil věznici na Guantanamu nebo vojenské jednotky operující v Iráku a Afghánistánu. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Tirza

Kniha Tirza - obálka

Příběh stárnoucího nakladatelského redaktora Jörgen Hofmeestera, jemuž se jednoho dne rozpadly všechny jistoty: manželka, která ho před lety opustila se svou dětskou láskou, je najednou zpátky, teplé místečko v nakladatelství má dostat někdo jiný a milovaná mladší dcera Tirza si nabrkne muže, který jako by z oka vypadl teroristovi Mohammedu Attovi, a ještě se s ním chystá odjet do Afriky a celou ji procestovat. Jörgen Hofmeester se se smíří s ledasčím -- s tímhle ale ne.

  Více o knize…

 

Argo vydalo

Kniha Tirza - obálkaTirza
Grunberg Arnon

Příběh stárnoucího nakladatelského redaktora, jemuž se jednoho dne rozpadly všechny jistoty: manželka, která ho před lety opustila, je zpátky, teplé místečko v nakladatelství má dostat někdo jiný a dcera si nabrnkne muže, který vypadá jako Mohammed Atta.

Rok vydání 2009
Formát381 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Fantomová bolest - obálkaFantomová bolest
Grunberg Arnon

Humorný román od nizozemského autora mladší generace. Fantomová bolest je románem v románu, v němž spisovatel Robert Mehlman, opilec a sukničkář, vypráví o svém pádu z výsluní slávy a následném chrabrém návratu.

Rok vydání 2006
Formát264 stran, vázaná
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek