Rjú Murakami

O autorovi

Rjú Murakami (nar. 19. února 1952 v Sasebu) patří mezi nejvýraznější představitele japonské moderní prózy. Je silně ovlivněn západní kulturou, hluboce se zajímá o historii a ekonomii. Svůj mnohostranný talent uplatňuje rovněž jako scenárista, filmový režisér nebo hudebník. Murakamiho knihy jsou dějově často ponuré, plné cynismu, násilí a sexu, ale přesto jeho mladí hrdinové bez iluzí a naděje v lepší život nepůsobí odevzdaně.

Prosadil se již první prózou Nekonečná, téměř průhledná modř (Kagirinaku tómei ni čikai burú), která se zabývá promiskuitou a drogovou závislostí mezi revoltující japonskou mládeží konce 60. let minulého století. Za tuto knihu získal nejprestižnější japonskou literární cenu Akutagawa šó. Z prostředí mladých lidí čerpají i jeho další významná díla, například Děti z nádražních skříněk (Koin rokká bebízu), 69 sixty nine, V polévce miso (In za miso súpu, česky Argo 2008) nebo Piercing (Piassingu). Vesměs jde o psychologické thrillery s prvky hororu, ve kterých Murakami nastavuje nemilosrdné zrcadlo současné japonské společnosti. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Piercing

Kniha Piercing - obálkaProvokativní bestsellery Rjú Murakamiho ukazují japonskou společnost obnaženou až na samou dřeň, se všemi zápornými jevy tokijského „pekla“. V psychologickém thrilleru Piercing (1994) se hrdina rozhodne zavraždit v hotelovém pokoji prostitutku, aby se zbavil nutkání ubodat svou čtyřměsíční dceru. Netuší však, že zvolená oběť trpí depresemi a hodlá spáchat sebevraždu. Mezi oběma schizofreniky začíná bizarní hra na kočku a na myš, aniž je zřejmé, kdo je vlastně kočka a kdo myš. Kniha se pohybuje na samé hraně mezi tragédií a černou komedií, nechybí v ní napětí, sex, násilí ani módní nihilismus. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Piercing - obálkaPiercing
Murakami Rjú

Provokativní psychologický thriller jednoho z nejčtenějších současných japonských autorů. Kniha se pohybuje na samé hraně mezi tragédií a černou komedií, nechybí v ní napětí, sex, násilí ani módní nihilismus.

Rok vydání 2012
Formát128 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Nekonečná, téměř průzračná modř - obálkaNekonečná, téměř průzračná modř
Murakami Rjú

Oceňovaná próza japonské literární hvězdy Rjú Murakamiho popisuje život mládeže v japonském městečku ovlivněném přilehlou americkou základnou. V knize najdete sex, drogy a rokenrol po japonsku.

Rok vydání 2011
Formát132 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Čáry - obálkaČáry
Murakami Rjú

Děj románu Čáry se odehrává v současném nočním Tokiu a neschází v něm sžíravá kritika dnešní japonské konzumní společnosti, scény plné brutálního násilí a sexu, ale také úvahy o lidské osamělosti, lásce a přátelství.

Rok vydání 2009
Formát184 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha V polévce miso - obálkaV polévce miso
Murakami Rjú

Rjú Murakami, „enfant terrible“ současné japonské literatury, patří mezi nejvýraznější představitele japonské moderní prózy. Polévka miso je stejně jako tato kniha zvláštní směsí nasládlého, hořkého, kyselého a slaného.

Rok vydání 2008
Formát205 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek