Naomi Noviková

Naomi Noviková

O autorovi

Naomi Noviková se narodila roku 1973 v New Yorku přistěhovalcům ze střední Evropy. K její dětské četbě tak vedle obligátního Tolkiena patřily i polské pohádky; takže kromě hobitů, trpaslíků a elfů zdá důvěrně i babu Jagu. Pána prstenů přečetla už v šesti letech; mezi její oblíbené autory ale patří také Jane Austenová ("Pýchu a předsudek jsem četla asi třicetkrát, protože je to jedna z těch knih, na které narazíte v každé veřejné knihovně.") a Patrick O'Brian, autor cyklu námořních dobrodružství, která známe především z filmové verze jednoho z jeho mnoha románů o Jacku Aubreym (Master and Commander s Russelem Crowem). Vystudovala anglickou literaturu na Brownově univerzitě a po následném studiu počítačů na Columbijské univerzitě pracovala na počítačové hře Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide. Během krátkého zimního období, kdy hru v kanadském Edmontonu vytvářela, pochopila, že tíhne spíš ke psaní než k programování, a po návratu do New Yorku se pustila do psaní románů. Její první knihou, kterou brzy následovaly další svazky, se stal Drak Jeho Veličenstva.

Na pozadí reálné historie napoleonských válek v knize buduje báječný bájný svět draků a lidí, který vtáhne skutečně každého, kdo ocení dobré čtení, zdaleka ne jen zaryté milovníky žánru, a přesvědčí všechny, že široce oblíbené, mnohokrát zpracované dračí téma lze pojednat ještě jinak, nově, nápaditě a napínavě. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Vítězství orlů

Kniha Vítězství orlů - obálkaTemeraire a jeho kapitán Laurence byli v závěru čtvrté části ságy rozděleni. Než se znovu sejdou, Napoleon podnikne invazi na britské ostrovy a tentokrát se mu s pomocí draků podaří vylodit se na anglické půdě. Noviková líčí dramatický průběh války, která vrcholí mohutnou bitvou,v níž nad Napoleonem zvítězí flotila admirála Nelsona. Laurence je za své zásluhy zproštěn trestu smrti, je však vypovězen do Austrálie, kam ho krom věrného Temerairea doprovází také dračice Iskierka. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Vítězství orlů - obálkaVítězství orlů
Temeraire 5.
Noviková Naomi

Temeraire a jeho kapitán Laurence byli v závěru čtvrté části ságy rozděleni. Než se znovu sejdou, Napoleon podnikne invazi na britské ostrovy a tentokrát se mu s pomocí draků podaří vylodit se na anglické půdě. Páté pokračování fantasy série.

Rok vydání 2012
Formát280 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Říše slonoviny - obálkaŘíše slonoviny
Temerarie 4.
Noviková Naomi

Ve čtvrté části dračího cyklu se Laurence a Temeraire po dramatickém návratu z Asie připojují ke zbytku „dračích sil“ v Británii. Snaží se šířit v britské společnosti povědomí o ceně, inteligenci a ušlechtilosti draků.

Rok vydání 2010
Formát295 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Dračí pomsta - obálkaDračí pomsta
Temeraire 3.
Noviková Naomi

Třetí díl fantasy trilogie Temeraire. Kapitánu Laurencovi a draku Temerairovi zkříží cestu posel přinášející nové rozkazy z Británie. Ta koupila od osmanské říše tři dračí vejce a oba hrdinové je musí v Istanbulu vyzvednout a dopravit do Anglie.

Rok vydání 2009
Formát282 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Nefritový trůn - obálkaNefritový trůn
Temeraire 2.
Noviková Naomi

Druhý díl fantasy cyklu Temeraire. Čína v něm zjistí, že její vzácný dar určený Napoleonovi padl do britských rukou. Rozzlobené čínské poselstvo žádá, aby byl neobyčejný tvor vrácen, kapitán Laurence se ovšem odmítne podvolit.

Rok vydání 2007
Formát304 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Drak Jeho Veličenstva - obálkaDrak Jeho Veličenstva
Temeraire 1.
Noviková Naomi

První díl fantasy cyklu, jehož děj je zasazen do období napoleonských válek. Líčí, jak loď anglického krále zajme francouzskou fregatu a uchvátí její cenný náklad, nevylíhlé dračí vejce.

Rok vydání 2007
Formát278 stran, vázaná
Doporučená cena289 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek