Linkova_web

Kelly Linková

O autorovi

Nedávný objev americké nezávislé literární scény, někde na hranici žánrů fantasy a sci-fi, včetně magického realismu – to je Kelly Linková, autorka, která jednou vyhrála v soutěži cestu kolem světa odpovědí na otázku „Proč chcete jet kolem světa?“ Její odpověď byla: „Protože skrz zemi to nejde.“ V jejích povídkách ovšem jde všechno.

Svoji kariéru zahájila povídkovou sbírkou Dějí se i větší podivnosti (Stranger Things Happen, 2001, česky 2008) a okamžitě si vysloužila titul favorizované knihy roku podle newyorského Village Voice a prestižního internetového serveru Salon. V r. 2005 vydala druhou knihu povídek Magie pro začátečníky (Magic for Beginners), která v r. 2006 získala cenu Locus, cenu Britské asociace science-fiction a dvě povídky z knihy (Kouzelná kabelka a Magie pro začátečníky) získaly cenu Nebula. V současnosti chystá autorka k vydání třetí knihu povídek pro mladé čtenáře pod názvem Nesprávný hrob a jiné povídky (The Wrong Grave and Other Stories, 2008). Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Dějí se i větší podivnosti

Kniha Dějí se i větší podivnosti - obálkaSoubor jedenácti povídek, z nichž každá je úplně jiná, spojuje autorčina naprosto neskutečná, nespoutaná fantazie a nápaditost. Povídky přitom působí úplně přirozeně a prostě, zcela neuvěřitelné věci se v nich líčí docela uvěřitelně. Vzpírají se žánrovému vymezení, vymykají se škatulkám, patřičně by se vyjímaly snad jedině v krabičce pohádek pro dospělé. Pro dospělé proto, že v nich značnou úlohu hraje sex a smrt. Spisovatelské umění mladé americké autorky lze bez nadsázky přirovnat k mistrovství kuchaře, který dokáže z naprosto jednoduchých surovin (v autorčině případě jazykových a literárních) připravit pohádkové divy, čistě vlastní fantazií a nápaditostí. Autorčino založení výborně vystihuje odpověď na otázku: Proč chcete jet kolem světa? – Protože skrz zemi to nejde., kterou si skutečně cestu kolem světa vysloužila.

Řada povídek K. Linkové obsažených v obou souborech získala význačná ocenění udělovaná v oboru fantasy a sci-fi literatury, např. prestižní cenu Nebula.

  Více o knize…

 

Zajímavosti

"Magická pohádkářka z 21. století" - článek o Kelly Linkové, Otomar Dvořák, časopis Pevnost, č. 9/08

Argo vydalo

Kniha Dějí se i větší podivnosti - obálkaDějí se i větší podivnosti
Linková Kelly

Soubor povídek, z nichž každá je úplně jiná, spojuje autorčina naprosto neskutečná, nespoutaná fantazie a nápaditost. Řada z nich obdržela význačná ocenění udělovaná v oboru fantasy a sci-fi literatury, např. prestižní cenu Nebula.

Rok vydání 2008
Formát225 stran, vázaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Magie pro začátečníky - obálkaMagie pro začátečníky
Linková Kelly

Povídky od americké autorky, která je novým hlasem americké nezávislé literární scény v oblasti fantasy a sci-fi.

Rok vydání 2008
Formát273 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek