Ildefonso Falcones

O autorovi

Ildefonso Falcones (narozen 1959 v Barceloně), povoláním advokát zaměřený na občanské právo, byl už jako dítě okouzlen katedrálou Panny Marie u Moře. Té také věnoval svůj první, neobyčejně úspěšný, román.

Autor byl vždy horlivý čtenář a občas psal vlastní kratší texty. Na práci na románu Katedrála moře se důkladně připravil. Velmi užitečná mu byla znalost dobových právních dokumentů, s nimiž se díky svému povolání seznámil. Stejně důsledně jako při historické dokumentaci postupoval i při psaní: čtyři roky psal denně hodinu před odchodem do práce, večer i v sobotu a neděli. Ildefonso Falcones navštěvoval literární akademii, a nežli byl spokojen, postupně napsal několik verzí románu.

Katedrála moře se stala jedním z nejžádanějších titulů ve Španělsku a byla přeložena do řady jazyků.
Závratný úspěch autorův život v zásadě nezměnil, dál se věnuje advokátní praxi v Barceloně, kde si během 25 let vydobyl pověst právníka, který nerad prohrává.

Nejnovější kniha - Bosá královna

Kniha Bosá královna - obálkaFalconesův román nás zavádí do 18. století, doby plné předsudků a nesnášenlivosti. Kdo jiný by mohl být jeho hrdiny než představitelé dvou opovrhovaných ras: černoška, propuštěná otrokyně, a cikánka rebelka, a navíc ženy. V příběhu přátelství, vášně a pomsty putujeme ze Sevilly do Madridu, z ruchu cikánské Triany na nejznámější madridské divadelní scény; pašování tabáku, pronásledování cikánů a zrození hrdosti, svobody a lidské odvahy… Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Bosá královna - obálkaBosá královna
Falcones Ildefonso

V příběhu přátelství, vášně a pomsty putujeme ze Sevilly do Madridu, z ruchu cikánské Triany na nejznámější madridské divadelní scény; pašování tabáku, pronásledování cikánů a zrození hrdosti, svobody a lidské odvahy…

Rok vydání 2013
Formát398 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Katedrála moře (brož.) - obálkaKatedrála moře (brož.)
Falcones Ildefonso

Brožované vydání světového bestselleru. Děj historického románu je zasazen do Barcelony 14. století, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru.

Rok vydání 2011
Formát536 stran, brožovaná
Doporučená cena248 Kč
Kniha Ruka Fátimy - obálkaRuka Fátimy
Falcones Ildefonso

Ve svém druhém románu nás autor světového bestselleru Katedrála moře zavádí do vzkvétající Córdoby druhé poloviny 16. století.

Rok vydání 2010
Formát680 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Katedrála moře /váz./ - obálkaKatedrála moře /váz./
Falcones Ildefonso

Děj světově úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru.

Rok vydání 2008
Formát534 stran, vázaná
Doporučená cena378 Kč

Připravované tituly

Dědicové země

Po světovém bestselleru Katedrála moře se autor opět vrací do magických uliček středověké Barcelony. Strhující životní příběh malého Huga nám připomíná, že uchovat si důstojnost je těžké v každé době.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek