Ildefonso Falcones

O autorovi

Ildefonso Falcones (narozen 1959 v Barceloně), povoláním advokát zaměřený na občanské právo, byl už jako dítě okouzlen katedrálou Panny Marie u Moře. Té také věnoval svůj první, neobyčejně úspěšný, román.

Autor byl vždy horlivý čtenář a občas psal vlastní kratší texty. Na práci na románu Katedrála moře se důkladně připravil. Velmi užitečná mu byla znalost dobových právních dokumentů, s nimiž se díky svému povolání seznámil. Stejně důsledně jako při historické dokumentaci postupoval i při psaní: čtyři roky psal denně hodinu před odchodem do práce, večer i v sobotu a neděli. Ildefonso Falcones navštěvoval literární akademii, a nežli byl spokojen, postupně napsal několik verzí románu.

Katedrála moře se stala jedním z nejžádanějších titulů ve Španělsku a byla přeložena do řady jazyků.
Závratný úspěch autorův život v zásadě nezměnil, dál se věnuje advokátní praxi v Barceloně, kde si během 25 let vydobyl pověst právníka, který nerad prohrává.

Nejnovější kniha - Katedrála moře

Kniha Katedrála moře - obálkaDěj úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu zasvěceného Panně Marii.

Kniha Katedrála moře zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Katedrála moře - obálkaKatedrála moře
Falcones Ildefonso

Děj úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup.

Rok vydání 2018
Formát536 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Dědicové země - obálkaDědicové země
Falcones Ildefonso

Po světovém bestselleru Katedrála moře se autor opět vrací do magických uliček středověké Barcelony. Strhující životní příběh malého Huga nám připomíná, že uchovat si důstojnost je těžké v každé době.

Rok vydání 2018
Formát776 stran, vázaná
Doporučená cena498 Kč
Kniha Bosá královna - obálkaBosá královna
Falcones Ildefonso

V příběhu přátelství, vášně a pomsty putujeme ze Sevilly do Madridu, z ruchu cikánské Triany na nejznámější madridské divadelní scény; pašování tabáku, pronásledování cikánů a zrození hrdosti, svobody a lidské odvahy…

Rok vydání 2013
Formát398 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Katedrála moře (brož.) - obálkaKatedrála moře (brož.)
Falcones Ildefonso

Brožované vydání světového bestselleru. Děj historického románu je zasazen do Barcelony 14. století, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru.

Rok vydání 2011
Formát536 stran, brožovaná
Doporučená cena248 Kč
Kniha Ruka Fátimy - obálkaRuka Fátimy
Falcones Ildefonso

Ve svém druhém románu nás autor světového bestselleru Katedrála moře zavádí do vzkvétající Córdoby druhé poloviny 16. století.

Rok vydání 2010
Formát680 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Katedrála moře /váz./ - obálkaKatedrála moře /váz./
Falcones Ildefonso

Děj světově úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru.

Rok vydání 2008
Formát534 stran, vázaná
Doporučená cena378 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek