Jack Kerouac

Jack Kerouac

O autorovi

Narodil se v roce 1922 v městečku Lowell v Massachusetts v rodině frankofonních Kanaďanů. Jeho původ zavdal příčinu k jedné z mnoha jeho cest: pátrání po kořenech jeho rodu ve francouzské Bretani tvoří osu Kerouacovy knihy Satori v Paříži (1967). Pro psaní se rozhodl už v 17 letech, než se stal profesionálním spisovatelem, vystřídal řadu zaměstnání – od lodníka přes sportovního komentátora v novinách po železničáře. Jeho pestrá životní dráha se odrazila v jeho knihách. Psal pod vlivem Hemingwaye, Saroyana, Wolfa. Na prvním románu Maloměsto, velkoměsto pracoval v letech 1946 až 1948, vydal ho až o dva roky později. V té době už objevoval vlastní metodu psaní, která ho proslavila.
Pro všechny Kerouacovy texty je příznačná autobiografičnost. On sám a jeho zážitky jsou východiskem všech jeho knih, které podle jeho vlastních slov tvoří cyklus analogický Proustovu Hledání ztraceného času. Ten cyklus dostává název Duluozova legenda, podle jména, které původně používal pro „svou“ postavu ve svých románech. Nejslavnější z jeho knih se stal román Na cestě (1957), který vychrlil svou metodou spontánního psaní za tři týdny na začátku padesátých let. Tato kniha se stala synonymem Kerouacova díla i stylu života. Ne náhodou, protože Kerouac mezi obojím nechtěl stavět neprostupnou hranici, jeho spontánní psaní znamenalo pravdivý záznam autentických zážitků nefiltrovaný literárními automatismy a klišé.

Vedle děl Alena Ginsberga a Lawrence Ferlinghettiho se Kerouacův román stal vyjádřením poetiky beat generation. Toto básnické hnutí a jeho volání po autenticitě a vnitřní svobodě a nonkonformní postoje zaznamenaly ohlas po celém světě i u několika následujících generací. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Můj bratr oceán

Kniha Můj bratr oceán - obálkaDosud nevydaný text z pozůstalosti Jacka Kerouaca, jeho první rozsáhlejší dílo. Kerouac ho napsal na základě svých zkušeností ze služby u obchodního námořnictva. Vydavatelé jeho text doplnili řadou dalších materiálů - tematicky a časově souvisejícími prozaickými fragmenty a také dobovou korespondencí s přítelem Sebastianem Sampasem, básníkem, která obsahuje Kerouacovy komentáře k vlastnímu psaní a řadu dalších prozaických i básnických pokusů. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Můj bratr oceán - obálkaMůj bratr oceán
Kerouac Jack

Dosud nevydaný text z pozůstalosti Jacka Kerouaca, jeho první rozsáhlejší dílo. Kerouac ho napsal na základě svých zkušeností ze služby u obchodního námořnictva.

Rok vydání 2012
Formát146 stran, vázaná
Doporučená cena228 Kč
Kniha Doktor Sax - obálkaDoktor Sax
Kerouac Jack

Tento v češtině dosud nevydaný román je založen na autorových vzpomínkách na rodný Lowell. Zároveň se z kontextu jeho díla poněkud vymyká, protože Kerouac zde opouští svou oblíbenou a obvyklou kronikářskou polohu.

Rok vydání 2011
Formát252 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Vize Codyho - obálkaVize Codyho
Kerouac Jack

První české vydání románu, který je považován za nejlepší Kerouacovo dílo. Autor v něm zcela odhodil autocenzuru a zároveň dal průchod svému básnickému nadání. Za překlad této knihy obdržel Josef Rauvolf Cenu Josefa Jungmanna 2012.

Rok vydání 2011
Formát606 stran, vázaná
Doporučená cena498 Kč
Kniha Sám na vrcholu hory/ Alone on a Mountaintop - obálkaSám na vrcholu hory/ Alone on a Mountaintop
Kerouac Jack

Bilingvní vydání tří povídek, které ukazují tři různé polohy autorova psaní a tři životní situace.

Rok vydání 2011
Formát181 stran, brožovaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Na cestě - rukopisný svitek - obálkaNa cestě - rukopisný svitek
Kerouac Jack

Původní, syrová a necenzurovaná verze kultovního románu Na cestě. Svazek doplňuje čtveřice studií amerických badatelů, které se zaměřují na Kerouacovu metodu, historii textu i jeho místo v kontextu americké literatury.

Rok vydání 2009
Formát390 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Dharmoví tuláci - obálkaDharmoví tuláci
Kerouac Jack

Dnes již klasický, ale stále inspirativní román jednoho z otců hnutí beat generation o vstupu buddhismu do amerického způsobu života.

Rok vydání 2008
Formát248 stran, vázaná
Doporučená cena278 Kč
Kniha Kniha snů - obálkaKniha snů
Kerouac Jack

Kerouac si po dlouhou dobu zaznamenával po probuzení své sny, vždy co nejrychleji, ve snaze vyloučit rozumovou korekturu snové látky. Soubor záznamů snů přináší tento pozoruhodný titul.

Rok vydání 2008
Formát310 stran, vázaná
Kniha Podzemníci a Tristessa - obálkaPodzemníci a Tristessa
Kerouac Jack

Dva temné příběhy osudové lásky na pokraji a dně společnosti. Oba vycházejí z autorových mnohdy bolestných zážitků.

Rok vydání 2006
Formát196 stran, vázaná
Kniha Na cestě - obálkaNa cestě
Kerouac Jack

Nový překlad románu z roku 1957, který autorovi přinesl obrovskou popularitu i uznání kritiky a učinil z něj legendu. Horečně chrlený text odráží autenticitu svobodného života, nesvazovaného konvencemi průměrnosti.

Rok vydání 2005
Formát318 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Andělé zoufalství - obálkaAndělé zoufalství
Kerouac Jack

Nový překlad rozsáhlého kaleidoskopu portrétujícího stěžejní postavy beatnického hnutí. Ústřední dějovou linkou románu je Kerouacovo putování z USA do Mexika a do Tangeru ve společnosti jeho nejbližších přátel.

Rok vydání 2005
Formát492 stran, vázaná
Kniha Big Sur - obálkaBig Sur
Kerouac Jack

Autobiografická novela, ve které se Kerouac vyrovnává s vlastnímu mýtem, mýtem věrozvěsta svobodného života "na cestě".

Rok vydání 2005
Formát217 stran, vázaná
Kniha Zjevení Orfea - obálkaZjevení Orfea
Kerouac Jack

Jedna z autorových raných prací, ve které líčí příjezd mladého muže do velkoměsta, centra kulturního dění, které začíná okamžitě intenzivně poznávat. Kerouac zde vlastně popisuje prehistorii beatnického hnutí.

Rok vydání 2004
Formát90 stran, vázaná
Kniha Osamělý poutník - obálkaOsamělý poutník
Kerouac Jack

Tento povídkový soubor je jakýmsi koncentrovaným výtažkem z Jacka Kerouaca. Svůj život na cestě po USA, Mexiku, Maroku i po Evropě zaznamenává v kratších a sevřenějších, ´ukázněnějších´ příbězích.

Rok vydání 2004
Formát184 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Mag & Satori v Paříži - obálkaMag & Satori v Paříži
Kerouac Jack

Dva kratší texty Jacka Kerouaca v dnes již klasickém překladu Olgy Špilarové a Jana Válka.

Rok vydání 2004
Formát170 stran, vázaná
Kniha Na cestě - obálkaNa cestě
Kerouac Jack

Slavný román, kterým Kerouac odstartoval hnutí beat generation. Dotisk.

Rok vydání 1997
Formát288 stran, vázaná
Doporučená cena238 Kč

Připravované tituly

Kniha haiku

Dobrá bloncka

Dobrá bloncka je soubor různorodých Kerouacových textů, který rekapituluje témata, ke kterým se vracel, a to různými formami, beletristicky i žurnalisticky.

Andělé zoufalství

Andělé zoufalství patří k vrcholům díla Jacka Kerouaca a zároveň k autorovým knihám nejtypičtějším. Kerouac tu navazuje na kultovní romány Na cestě a Dharmoví tuláci a vypráví o svých blízkých přátelích.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek