rupp_web

Jan Rupp

O autorovi

Jan Rupp (nar.1975) byl odjakživa fascinován prostředím dělnického světa a okouzlen jeho odlišností od prostředí, ve kterém vyrůstal, i pestrostí lidských charakterů, které tam nalézal. Postupně tak při brigádách prošel prací popeláře, řidiče, malíře pokojů, výkupčího starého papíru, jeho zpracováním na hydraulickém lisu, stavebního dělníka či uklízeče. Vystudoval Fakultu sociálních studií a nastoupil do stavební společnosti OHL ŽS, a.s., kde pracuje v oblasti řízení lidských zdrojů. Žije rodinným životem v malé vesničce Podolí blízko Brna.

 

Nejnovější kniha - Ostřinec

Kniha Ostřinec - obálkaOcelové město. Špína, chudoba a beznaděj. To se asi ve spojitosti s ostravskou aglomerací vybaví každému, kdo ji dosud neměl možnost navštívit. A s podobnými představami přijíždí na výlet do Ostřince, hornického města někde u severních hranic, také hlavní hrdina Boris. Do města, kde už nic nepřipomíná bývalý blahobyt, ale jehož obyvatelé nikdy neztratili svou hrdost pramenící ze zašlé slávy. Řada bizarních setkání s místními a jejich svérázným přístupem k životu v něm zprvu vyvolává vztek, později snad i soucit. Ale jak ho Ostřinec, podoben černé díře, pomalu vtahuje do svých útrob, propadá se do jiného světa a do jiného času, kde je možné doslova cokoliv a odkud vůbec není snadné uniknout. Jako by se dávní havíři ve své nenasytnosti prokopali až k samotným branám pekla, do jehož chřtánu se poddolované město zhroutilo a bylo nahrazeno tím, co na povrch vyvřelo z ohnivých hlubin. Borisovo hledání cesty ven, doprovázené řadou fantasmagorických událostí, je však současně hledáním cesty k sobě samému, k vlastnímu svědomí. Přivedla ho do Ostřince pouhá zvědavost, touha po nových zážitcích a možná i snaha pomoci, nebo za vším stála jen nadřazená potřeba zhlédnout cizí nouzi a neštěstí, jichž byl on sám ušetřen? Po odpovědích by však čtenář v knize, upomínající svým stylem na práce Borise Viana, pátral marně. Aby je nalezl, musí se zbavit role pouhého výletníka a jako ostřinečtí horníci se spustit až na temné dno vlastní duše… Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Ostřinec - obálkaOstřinec
Rupp Jan

Svérázný "turistický" průvodce po fiktivním městě Ostřinci, jenž je symbolem padlé slávy, zašlého bohatství a dávného impéria, nás očima a ústy jeho návštěvníka Borise provede bizarním místním prostředím.

Rok vydání 2009
Formát121 stran, vázaná
Doporučená cena178 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek