Pavel Renčín

Pavel Renčín

O autorovi

 

Pavel Renčín (*8.6.1977) vstoupil na českou literární scénu jako rušivá vlna v hlavním proudu. Debutoval povídkou Stvořitel v roce 1999, po té několikrát zvítězil v literárních soutěžích. Od té doby se jeho jméno pravidelně objevuje v předních antologiích fantastického žánru. Jeho tvorba zahrnuje především městskou fantasy a magický realismus. První román Nepohádka vyšel v roce 2004, Jméno korábu v roce 2007. V roce 2008 Renčín dokončil Labyrint, první internetový román psaný spolu se čtenáři, a publikoval román Zlatý kříž, první díl fantasy trilogie Městské války, který byl nominován na cenu Akademie SFFH a v kategorii nejlepší česká kniha byl oceněn cenou Aeronautilus. V roce 2009 vyšel výběr nejlepších Renčínových povídek ve sborníku Beton, kosti a sny. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Vězněná

Kniha Vězněná - obálka Vězněná je thriller temného stylu, jakých je na české scéně zoufalý nedostatek. Čtenáři přebíhá po zádech mráz, když uváží, že děsivý příběh je inspirován skutečnou událostí ze šumavského pohraničí. Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží.

Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát. Děsí se toho, jakou roli mohl v její smrti sehrát. A možná že se jen ztrácí v hlubině šílenství. Jeho tajemství má kořeny ve čtyřicet let staré minulosti a klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie, která jede na prázdniny do šumavských hvozdů. Brána k jejímu hrůznému osudu, jenž je neoddělitelně propojen s osudem Martinovým, je otevřená dokořán a už není cesty zpět… Více o knize…
 

Zajímavosti

"Ztělesnění českých i moravských měst polobožskými bytostmi je jedním z ústředních nápadů mé trilogie" - rozhovor Martina Pešky s Pavlem Renčínem, TopZine, 25. 10. 2009

Argo vydalo

Kniha Vězněná - obálkaVězněná
Renčín Pavel

Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží.

Rok vydání 2015
Formát236 stran, vázaná
Doporučená cena279 Kč
Kniha Legendy české fantasy II. - obálkaLegendy české fantasy II.
Andres Adam, Antonín Martin D., Neomillnerová Petra, Pavlovský Jiří, Renčín Pavel, Jireš Ondřej (ed.)

Legendy české fantasy – naši nejlepší spisovatelé v jedinečném projektu! Exkluzivně pro tuto příležitost napsalo pět předních autorů samostatný text ze svého nejznámějšího a nejoblíbenějšího cyklu.

Rok vydání 2015
Formát536 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Klenoty české fantasy - obálkaKlenoty české fantasy
Andres Adam, Antonín Martin, Červenák Juraj, Jůzlová Jana, Kadlečková Vilma, Kopřiva Štěpán, Kuglerová Ivana, Medek Leonard, Mostecký Jaroslav, Neomillnerová Petra, Pavlovský Jiří, Rečková Jana, Renčín Pavel, Šlechta Vladimír, Vrbenská Františka, Žamboch Miroslav, Neff Ondřej

Poznejte českou fantasy v exkluzivním výběru nejlepších povídek a novel!

Rok vydání 2014
Formát704 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Písně temných věků - obálkaPísně temných věků
Červenák Juraj, Jireš Ondřej, Renčín Pavel

Antologie Písně temných věků přináší výběr již osvědčených povídek a novel.

Rok vydání 2013
Formát348 stran, vázaná
Doporučená cena328 Kč
Kniha Věk nenávisti - obálkaVěk nenávisti
Městské války 3
Renčín Pavel

Svět se změní. Věk nenávisti je závěrečným dílem fantasy trilogie Městské války, odehrávající se v naší současnosti.

Rok vydání 2011
Formát351 stran, vázaná
Doporučená cena359 Kč
Kniha Labyrint - obálkaLabyrint
Renčín Pavel

Fantasy-thriller Labyrint se odehrává v tajemném světě pod Prahou. Je samostatnou knihou, která je ale zároveň i předehrou k výpravné trilogii Městské války.

Rok vydání 2010
Formát316 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Runový meč - obálkaRunový meč
Městské války 2
Renčín Pavel

Druhý díl fantasy série Městské války. Vítejte v příběhu, kde jsou česká a moravská města ztělesněna živými bytostmi. Praha krvácí a slábne. Její věrní umírají. Václav, který ještě nedávno netušil o existenci tajného světa, je možná poslední nadějí.

Rok vydání 2009
Formát308 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Beton, kosti a sny - obálkaBeton, kosti a sny
Renčín Pavel

Tento sborník je výběrem toho nejlepšího, co za tu dobu autor napsal. Každá z povídek je sklíčkem pestré mozaiky - jedna vás zamrazí, druhá překvapí a třetí zanechá prchavou lítost. Některé jsou poetické, další napínavé či dobrodružné.

Rok vydání 2009
Formát203 stran, vázaná
Doporučená cena218 Kč
Kniha Zlatý kříž - obálkaZlatý kříž
Městské války 1.
Renčín Pavel

Zlatý kříž je úvodním dílem fantasy trilogie Městské války. Jde o městskou fantasy z České Republiky, která vypráví o zrození hrdiny. Pokud je ovšem hrdina to správné slovo.

Rok vydání 2008
Formát261 stran, vázaná
Doporučená cena278 Kč

Připravované tituly

Klub vrahů

Klub vrahů je zneklidňující thriller. Napětí příběhu, který se zpočátku tváří spíš jako detektivka, se stupňuje až k hororové atmosféře, která čtenáře sevře jako čelisti svěráku a nepustí.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek