bolano_autor

Roberto Bolaňo

O autorovi

Roberto Bolaño (1953–2003) je místem narození Chilan, ale dobu zásadní pro své literární zrání prožil v Mexiku, dospělost pak ve Španělsku. Psal poezii i prózu v nezřízeném množství. Po útlejších knihách Nacistická literatura v Americe (1996) a Vzdálená hvězda (1996) Bolaña proslavil zejména román Divocí detektivové (1998), který získal řadu cen (Herralde, Rómulo Gallegos aj.), byl přeložen do mnoha jazyků a nyní se chystá i jeho filmová verze s mexickou hvězdou Gaelem Garcíou Bernalem v hlavní roli.

Nejnovější kniha - Vzdálená hvězda

Kniha Vzdálená hvězda - obálkaÚtlý román Vzdálená hvězda vznikl rozpracováním posledního příběhu Nacistické literatury v Americe . Vypravěč líčí se směsí hrůzy a fascinace několik epizod ze života básníka, s nímž se seznámil počátkem 70. let na básnické dílně a pak se s ním znovu setkal až po Pinochetově puči – vlastně ne s ním, ale s jeho „vzdušnou poezií“, verši psanými na oblohu tryskami letadla. Pátrání po tom, kdo tento básník-válečný pilot vlastně je, co znamená umění pro život a kolik cizích životů je někdo svému svéráznému umění ochoten obětovat, tvoří páteř vyprávění plného odboček dalších příběhů. Kniha, považovaná literárními kritiky za jedno z nejpodstatnějších Bolanových děl, je bajkou nehodnou následování o podvodném umělci, jenž místo jakékoli etiky dbal pouze na estetiku, a další z variant Bolanova hledání podob moderního zla. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Vzdálená hvězda - obálkaVzdálená hvězda
Bolaňo Roberto

Román Vzdálená hvězda vznikl rozpracováním posledního příběhu Nacistické literatury v Americe. Vypravěč líčí se směsí hrůzy a fascinace několik epizod ze života básníka, s nímž se seznámil počátkem 70. let.

Rok vydání 2016
Formát147 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Třetí říše - obálkaTřetí říše
Bolaňo Roberto

Celý děj se odehrává v hotýlku u moře na katalánském pobřeží, kam přijel se svou dívkou strávit prázdniny pětadvacetiletý Němec Udo Berger, vášnivý hráč a tvůrce válečných deskových her.

Rok vydání 2013
Formát336 stran, vázaná
Doporučená cena378 Kč
Kniha 2666 - obálka2666
Bolaňo Roberto

V románu se čtveřice badatelů vydává po stopách tajemného spisovatele do Mexika, kde se dozvídá o řadě surových vražd. Ty ukazují šílenství světa, který může zachránit snad jen literatura.

Rok vydání 2012
Formát856 stran, vázaná
Doporučená cena498 Kč
Kniha Nacistická literatura v Americe - obálkaNacistická literatura v Americe
Bolaňo Roberto

Soubor vyprávění, kde banální a všední historky nabývají děsivých a groteskních rozměrů. Bolano tu má blízko k Borgesovi – věrohodně vypráví o neexistujících spisovatelích, textech a historických osobnostech.

Rok vydání 2011
Formát200 stran, vázaná
Doporučená cena279 Kč
Kniha Divocí detektivové - obálkaDivocí detektivové
Bolaňo Roberto

Slavný román jednoho z nejvýraznějších autorů moderní latinskoamerické literatury. Vypráví příběh dvou „divokých detektivů“, básníků-desperátů Artura Belana a Odyssea Limy a jejich přátel, kteří se vydávají po stopách tajemné básnířky Cesáreji Tinajerové.

Rok vydání 2008
Formát630 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek