McCarthy_web

Cormac McCarthy

O autorovi

Cormac McCarthy (1933) se narodil v Providence ve státě Rhode Island, ale od čtyř let vyrůstal v Knoxvillu v Tennessee. V nakladatelství Random House, kde začal v polovině 60. let vydávat, měl stejného redaktora jako William Faulkner – Alberta Erskina. V jeho redakci vydal romány Sadař (Orchard Keeper, 1965), Vnější temnota (Outer Dark, 1968), Dítě Boží (Child of God, 1974) a také rozsáhlý, částečně autobiografický román Suttree (1979).

V 70. letech se odstěhoval do Texasu a později do Nového Mexika. V roce 1985 vydal po zevrubném studiu dobových pramenů historický román Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě (Blood Meridian, or, The Evening Redness in the West). Poté přešel do nakladatelství Alfred A. Knopf, kde mu v roce 1992 vyšel román Všichni krásní koně (All The Pretty Horses, č. 1995), jenž mu přinesl celonárodní i světový ohlas. Byl prvním dílem tzv. Hraniční trilogie (The Border Trilogy, č. vyšel její druhý díl The Crossing, 1994, Hranice v r. 1997). Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Konzultant

Kniha Konzultant - obálka Nedlouho před svou svatbou se Konzultant, uznávaný právník, rozhodne vstoupit do riskantní oblasti obchodu s drogami na drsné texasko-mexické hranici – a doufá, že následkům tohoto rozhodnutí dokáže uniknout. Je pevně přesvědčen, že až mnohamilionový obchod s kokainem proběhne, vše se vrátí do starých kolejí a on se zase navrátí ke svému starému životu po boku milované snoubenky.
Namísto toho se však ocitne uprostřed brutální a smrtelně nebezpečné hry, která může zničit všechno, co má rád, a všechny, jež kdy miloval.
Cormac McCarthy se i ve svém posledním díle předvádí ve vrcholné formě, i když Konzultant není román, nýbrž „jen“ scénář k filmu, který letos natočil hvězdný režisér Ridley Scott s neméně hvězdnými obsazením: v hlavních rolích se tu objeví Brad Pitt, Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz a Javier Bardem. Českou premiéru měl film 28. listopadu.

Ohlasy v médiích:

"Knižního Konzultanta totiž nelze zařadit do žádné běžné kategorie – není románem, povídkou, scénářem ani divadelní hrou. Z každé si něco půjčuje, z divadelní hry například střídání dialogu a scénických poznámek, ze scénáře střídání lokací a dramaturgii, z románu hloubku postav, z povídky sevřenost děje. Dochází tak často k nečekaným kolizím se zaběhnutými čtenářskými konvencemi."
(E15)
Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Konzultant - obálkaKonzultant
McCarthy Cormac

Typický mccarthyovský scénář k thrilleru, který letos natočil hvězdný režisér Ridley Scott s neméně hvězdnými obsazením: v hlavních rolích se tu objeví Brad Pitt, Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz a Javier Bardem.

Rok vydání 2013
Formát160 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Suttree - obálkaSuttree
McCarthy Cormac

McCarthyho opus magnum, v němž s nebývalým smyslem pro humor popisuje život vyděděnce Suttreeho a dalších podivných individuí z knoxvilleského podsvětí v 50. letech dvacátého století.

Rok vydání 2012
Formát516 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Města na planině - obálkaMěsta na planině
McCarthy Cormac

Závěrečný díl autorovy Pohraniční trilogie svádí dohromady oba přeživší kovboje z předchozích románů: Johnyho Grady Colea ze Všech krásných koní a Billyho Parhama z Hranice. Je rok 1952 a oba tuší, že nadchází konec starých časů.

Rok vydání 2010
Formát296 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Dítě Boží - obálkaDítě Boží
McCarthy Cormac

Třetí román současného amerického spisovatele z roku 1974 je mrazivým obrazem pozvolného a neodvolatelného rozkladu lidských hodnot. Hlavní postavou je vrah a nekrofil a příběh vychází ze skutečného případu, jejž McCarthy svým typickým způsobem přetváří.

Rok vydání 2009
Formát182 stran, vázaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Krvavý poledník - obálkaKrvavý poledník
aneb Večerní červánky na západě
McCarthy Cormac

Autor v tomto historickém románu popisuje řádění Glantonova gangu na texasko-mexických hranicích v letech 1849-1850.

Rok vydání 2009
Formát391 stran, vázaná
Doporučená cena358 Kč
Kniha Hranice - obálkaHranice
McCarthy Cormac

Děj románu jednoho z předních současných amerických spisovatelů a nositele Pulitzerovy ceny se odehrává na samém jihu USA. Je druhým dílem volné "hraniční" trilogie, kterou dále tvoří romány Všichni krásní koně a Města na planině.

Rok vydání 2008
Formát343 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Všichni krásní koně - obálkaVšichni krásní koně
McCarthy Cormac

Román předního současného amerického autora, držitele Pulitzerovy ceny a dalších prestižních ocenění. Jeho děj je zasazen do Texasu roku 1949 a vypráví o cestě tří mladíků do Mexika a také vstříc dospělému věku.

Rok vydání 2008
Formát265 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Cesta - obálkaCesta
McCarthy Cormac

Ve svém románu, za který získal v roce 2007 Pulitzerovu cenu, se Cormac McCarthy pustil opět netradičním způsobem tentokrát do žánru sci-fi a napsal svoji vizi naší Země po jakési blíže neurčené katastrofě.

Rok vydání 2008
Formát189 stran, vázaná
Doporučená cena279 Kč
Kniha Tahle země není pro starý - obálkaTahle země není pro starý
McCarthy Cormac

Netradiční detektivní příběh ve stylu "noir" z texasko-mexické hranice. Podle románu natočili bratři Coenové stejnojmenný film, který získal 2 Zlaté glóby a 4 Oskary mj. za nejlepší film roku a nejlepší adaptovaný scénář.

Rok vydání 2007
Formát201 stran, vázaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Všichni krásní koně - obálkaVšichni krásní koně
McCarthy Cormac

Román současného amerického autora, který obdržel Národní knižní cenu za rok 1992.

Rok vydání 1995
Formát256 stran, vázaná
Doporučená cena139 Kč
Kniha Hranice - obálkaHranice
McCarthy Cormac

Román barda "třetí jižanské renesance" je středním dílem volně návazné Hraniční trilogie a odehrává se na samém jihu USA.

Rok vydání 1998
Formát352 stran, vázaná
Doporučená cena224 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek