Jan Novák

Jan Novák

O autorovi

Nejnovější kniha - Zátopek

Kniha Zátopek - obálka"Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů," říkal Emil Zátopek. Právě posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Když na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 vyhrál běh na deset kilometrů a na pětikilometrové trati skončil druhý, nepovažoval to za velký úspěch. Z následující olympiády v Helsinkách přivezl tři zlaté medaile a stal se legendou, ale připsal si i důležitější vítězství - postavil se proti režimu za svého kolegu Stanislava Jungwirtha a prosadil, aby vůbec mohl na olympiádu odcestovat. Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky libretu Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Zátopek - obálkaZátopek
...když nemůžeš, tak přidej!
Jaromír 99, Novák Jan

Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky libretu Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99.

Rok vydání 2016
Formát208 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Život mimo kategorie - obálkaŽivot mimo kategorie
Bok John, Novák Jan

John Bok (1945) se narodil do česko-britské rodiny (jeho otec byl válečným letcem, matka Angličanka). Podepsal Chartu 77, byl perzekuován policií, po roce 1989 pracoval v Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie a ve FBIS.

Rok vydání 2015
Formát396 stran, brožovaná
Doporučená cena350 Kč
Kniha Zatím dobrý - obálkaZatím dobrý
Novák Jan

Román je opatřen podtitulem "Mašínovi a největší příběh studené války", velkých příběhů však v sobě nese vícero - jde o ságu jedné výjimečné rodiny, která se ctí prošla oběma světovými válkami a oběma vražednými totalitními režimy.

Rok vydání 2013
Formát654 stran, brožovaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Co já vím? - obálkaCo já vím?
Autobiografie Miloše Formana
Forman Miloš, Novák Jan

Třetí, doplněné vydání slavné autobiografie našeho nejúspěšnějšího flmového režiséra.

Rok vydání 2013
Formát516 stran, vázaná
Doporučená cena489 Kč
Kniha Zatím dobrý - obálkaZatím dobrý
Mašínovi a největší příběh studené války
Novák Jan

Autor ve svém románu-dokumentu bez patosu a syrovým jazykem vypráví příběh bratrů Mašínů a jejich rodiny. Obdržel za něj cenu Litera 2005 pro nejlepší knihu roku. Pro druhé vydání autor text nově přehlédl a některé části přepracoval.

Rok vydání 2011
Formát624 stran, vázaná
Doporučená cena648 Kč

Připravované tituly

Komouši, grázlové, cikáni, fízlové & básníci

UNTITLED BIOGRAPHY

Zatím dobrý

Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei a prostřílela se do svobodného Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich rodiny vyprávěl spisovat

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek