Janssonova_web

Tove Janssonová

O autorovi

Tove Janssonová (1914-2001), finsko-švédská spisovatelka, ilustrátorka a malířka, náleží k významné skupině švédsky píšících autorů ve Finsku. Po celém světě proslula především jako autorka řady příběhů pro děti o podivných skřítcích Muminech. Poprvé je představila roku 1945 v knize Skřítkové a velká povodeň (Småtrollen och den stora översvämningen, česky vyšlo jako Cesta za tatínkem, Albatros 1999), po níž následovalo do roku 1970 osm dalších, z nichž většinu znají v překladu i čeští čtenáři. Mumini nezapřou příbuznost se skandinávskými skřítky-troly, liší se od nich však dobrosrdečností, klidnou povahou, laskavým humorem a nadhledem, se kterým zvládají všechny životní nástrahy. Jejich svět, původně určený dětem, si proto záhy oblíbili i dospělí. Často bývá přirovnáván k Alence v říši divů Lewise Carolla či Tolkienovu Hobitu. Obě knihy patřily také k autorčiným oblíbeným a sama je ilustrovala.

Příběhy "z Údolí Muminů" byly zpracovány jako kreslený seriál, pro televizi a dokonce jako opera. Komiksové stripy o muminech vycházely na pokračování nejprve krátce v časopise Ny Tid, od roku 1954 pak pravidelně vycházely především v londýnských novinách Evening News - po roce 1960 se na sérii začal podílet také bratr Tove Janssonové Lars Jansson. Argo začalo v roce 2009 vydávat kreslený seriál jako Kompletní kreslené stripy Tove Janssonové. Muminek - svazek jedna obsahuje první čtyři řady série. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie

Kniha Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie - obálkaPřeklad půvabné obrázkové knížky světoznámé finské, švédsky píšící autorky se k českým čtenářům dostává poprvé po více než šedesáti letech od prvního vydání v jazyce originálu. Je to také jeden z prvních příběhů ze světa skřítků muminů, bambulů, hatifnatů, fififjonek a jiných tvorečků. Navíc ozvláštněný všelijak tvarovanými výseky do stránek, jimiž lze spatřit něco nečekaného, podivuhodného. Zkrátka tahle knížka bude děti bavit! Vypráví se v ní o tom, jak muminek s mimlou hledali ztracenou malou Miu a na své pouti se dostali k moři i do jeskyně, dokonce je pořádkumilovný bambul vcucnul do vysavače... Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie - obálkaKnížka o muminkovi, mimle a malé Mie
Jak to bylo dál?
Janssonová Tove

Jeden z prvních příběhů ze světa skřítků muminů, bambulů, hatifnatů, fififjonek a jiných tvorečků. Navíc ozvláštněný všelijak tvarovanými výseky do stránek, jimiž lze spatřit něco nečekaného, podivuhodného. Zkrátka tahle knížka bude děti bavit!

Rok vydání 2018
Formát32 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Muminek a sníh - obálkaMuminek a sníh
Janssonová Tove

„Nechci sníh, když tu nebude Šňupálek.“
Zima letos přichází do muminího údolí brzy a muminkův kamarád Šňupálek vyráží jako každý rok na jih. Muminek má slzy na krajíčku, jak se mu už teď po kamarádovi stýská. Jestlipak se bude stýskat i Šňupálkovi?

Rok vydání 2011
Formát26 stran, vázaná
Doporučená cena179 Kč
Kniha Muminek a narozeniny - obálkaMuminek a narozeniny
Janssonová Tove

„Juchúú! Mám narozeniny!“ Muminek se probouzí celý natěšený. Tohle určitě bude báječný den! Ale pak se ukáže, že jeho kamarádi na narozeniny nejspíš zapomněli, a najednou není báječné vůbec nic.
Chudák muminek. Jak to asi dopadne?

Rok vydání 2011
Formát28 stran, vázaná
Doporučená cena179 Kč
Kniha Muminek a noční dobrodružství - obálkaMuminek a noční dobrodružství
Janssonová Tove

Muminek se vydává na dobrodružnou plavbu za pokladem.

Rok vydání 2011
Formát28 stran, vázaná
Doporučená cena179 Kč
Kniha Muminek 5 - obálkaMuminek 5
Janssonová Tove

Kompletní kreslené stripy Tove Janssonové. Tři díly kreslených příběhů završují pětidílný komplet.

Rok vydání 2011
Formát88 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Muminek 4 - obálkaMuminek 4
Janssonová Tove

V dalších pěti příbězích tentokrát muminí rodina pocestuje časem na Divoký západ a mezi indiány.

Rok vydání 2011
Formát112 stran, vázaná
Doporučená cena358 Kč
Kniha Muminek 3 - obálkaMuminek 3
Janssonová Tove

Ve třetím dílu chystané pentalogie se nám postavičky z muminího údolí představí tentokrát v dalších pěti příbězích.

Rok vydání 2010
Formát104 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Muminek  2 - obálkaMuminek 2
Janssonová Tove

Postavičky z muminího údolí se představí ve čtyřech příbězích. Nejdřív se Muminek probudí ze zimního spánku a začne si z nudy užívat zimních radovánek. Pak sledujeme podivuhodný, téměř detektivní případ služebné muminí maminky...

Rok vydání 2009
Formát84 stran, vázaná
Doporučená cena358 Kč
Kniha Muminek  1 - obálkaMuminek 1
Janssonová Tove

První svazek chystané pentalogie obsahuje čtyři delší příběhy: Muminek a loupežníci, Muminek a rodinný život, Muminek na Riviéře a Muminkův pustý ostrov. Půvab těchto stripů tkví i v tom, že ač vybavené postavičkami pro malé, byly určeny pro dospělé.

Rok vydání 2009
Formát96 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Dcera sochaře - obálkaDcera sochaře
Janssonová Tove

Známá finsko-švédská spisovatelka a malířka (autorka knih o muminech), zaznamenává své pocity z dětství prožitého v netradiční a poněkud výstřední umělecké helsinské rodině.

Rok vydání 2002
Formát150 stran, vázaná
Doporučená cena99 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek