Charles Bukowski

Charles Bukowski

O autorovi

Nejnovější kniha - O psaní

Kniha O psaní - obálkaVýbor z Bukowského korespondence ukazuje oblíbeného autora z jiné stránky: dopisy přátelům, redaktorům i kolegům, chronologicky řazené, se dotýkají především tématu psaní. Zachycují jednak pomalu se rozvíjející Bukowského tvůrčí kariéru „zevnitř“, očima autora, který líčí, jak začínal poezií v malých časopisech, jak na dlouhá léta psaní úplně přerušil, protože propil psací stroj; jak na jeho možnosti psát působila jeho zaměstnání i lidé kolem něj. Současně čtenář objevuje jakýsi autorský manifest, který Bukowski neformuluje jako prohlášení pro veřejnost rozepsané do okázale formulovaných tvůrčích zásad: spíše mezi řádky čteme autorova zaujetí „pro svůj způsob“, přezíravost vůči mainstreamovému „správnému psaní“ i rigidním zásadám literárních škol. Navzdory takovému zdánlivě ledabylému postoji je zřejmé, jak důležité psaní pro Bukowského bylo a s jakou vážností se mu věnoval. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha O psaní - obálkaO psaní
Bukowski Charles

Výbor z Bukowského korespondence ukazuje oblíbeného autora z jiné stránky: dopisy přátelům, redaktorům i kolegům, chronologicky řazené, se dotýkají především tématu psaní.

Rok vydání 2017
Formát200 stran, vázaná
Doporučená cena238 Kč
Kniha O kočkách - obálkaO kočkách
Bukowski Charles

Díky těmto textům vidíme Bukowského opět z jiné stránky, skrze vztah ke zvířatům, která považoval za své nejhlubší učitele.

Rok vydání 2017
Formát124 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Nikomu nezvoní hrana - obálkaNikomu nezvoní hrana
Bukowski Charles

Posmrtně sebrané, dosud nevydané texty známého opilce, satyra a lyrika.

Rok vydání 2017
Formát284 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Jelito - obálkaJelito
Bukowski Charles

Drsňák Hank Chinaski líčí své dospívání v Los Angeles, poznamenané despotickým otcem, šikanou ve škole, bídou za hospodářské krize a narůstajícím pocitem odcizení, jemuž čelil vzdorem, násilím a únikem do světa literatury.

Rok vydání 2016
Formát272 stran, vázaná
Doporučená cena289 Kč
Kniha Škvár - obálkaŠkvár
Bukowski Charles

Poslední dokončené dílo Charlese Bukowského, vydané krátce po jeho smrti roku 1994, se už svým názvem hlásí k žánru literárního braku. Využívá četné stereotypy šestákových románů a dovádí je ad absurdum.

Rok vydání 2015
Formát176 stran, vázaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Faktótum - obálkaFaktótum
Bukowski Charles

Henry Chinaski, autorovo alter ego, prožívá období druhé světové války. Když jej nevezmou do armády, vydává se napříč Amerikou, od jednoho města ke druhému, střídá špatně placená zaměstnání, dělá si nové, bizarní známosti a především: pije!!!!

Rok vydání 2015
Formát192 stran, vázaná
Doporučená cena248 Kč
Kniha Absence hrdiny - obálkaAbsence hrdiny
Bukowski Charles

Absence hrdiny obsahuje velkou část jeho nejranějších povídek, po kterých se na dlouhá desetiletí slehla zem, ale i jiná dosud nepublikovaná dílka.

Rok vydání 2014
Formát280 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Hollywood - obálkaHollywood
Bukowski Charles

I tento Bukowského román vypráví autorovo alter ego Henry Chinaski, tentokrát se však s ním a jeho ženou Sarah dostáváme do poněkud nezvyklého prostředí: do hollywoodských filmových studií.

Rok vydání 2014
Formát236 stran, vázaná
Doporučená cena278 Kč
Kniha Na poště - obálkaNa poště
Bukowski Charles

Románová prvotina Charlese Bukowského Na poště (1971) byla napsána bezprostředně po autorově odchodu z poštovního úřadu, kde pracoval v průběhu padesátých a šedesátých let, a znamenala pro něj průlom do ryze spisovatelské kariéry.

Rok vydání 2014
Formát204 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Všechny řitě světa i ta má - obálkaVšechny řitě světa i ta má
Bukowski Charles

Nové vydání zřejmě nejúspěšnější knihy Bukowského znalému čtenáři připomene autorův styl; čtenář, který se setkává s dílem Bukowského poprvé, pohlédne prostřednictvím sedmadvaceti povídek na Spojené státy americké.

Rok vydání 2013
Formát190 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Další zápisky starého prasáka - obálkaDalší zápisky starého prasáka
Bukowski Charles

Další zápisky starého prasáka jsou jedním ze tří posmrtných výborů z několika stovek novinových sloupků, jimiž Charles Bukowski přispíval v letech 1967-1984 do čtyř "undergroundových" tiskovin.

Rok vydání 2013
Formát206 stran, vázaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Ženský - obálkaŽenský
Bukowski Charles

Henry Chinaski, Bukowského alter ego, se v románu Ženský objevuje v roli stárnoucího uznávaného spisovatele, a jak už napovídá sám název, prochází celou řadou vztahů s příslušnicemi opačného pohlaví (adjektivum "něžný" v tomto případě není na místě).

Rok vydání 2013
Formát302 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Těžký časy - obálkaTěžký časy
Bukowski Charles

Sbírka povídek Těžký časy se v typickém autorově duchu zaměřuje na sex, alkohol, všemožné druhy psychických poruch a prapodivných vztahů. Vyvážený mix humoru, obscénnosti, hnusu a semletosti životem.

Rok vydání 2012
Formát200 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Příliš blízko jatek - obálkaPříliš blízko jatek
Bukowski Charles

Příliš blízko jatek je jednou z třinácti básnických sbírek vydaných posmrtně z Bukowského pozůstalosti a se štamprlí nadsázky lze říci, že starý prasák i po smrti umělecky zraje.

Rok vydání 2012
Formát288 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Odbarvená píča / A White Pussy - obálkaOdbarvená píča / A White Pussy
Bukowski Charles

Tři povídky – „Odbarvená píča“, „Bílý plnovous“ a „Vražda Ramóna Vásqueze“ – od kultovního amerického autora, bohéma profesí a především krále nezávislé tvorby.

Rok vydání 2012
Formát60 stran, vázaná
Doporučená cena138 Kč
Kniha Tvrdej chleba - obálkaTvrdej chleba
Bukowski Charles

Sbírku tvoří posmrtně sebrané básně, napsané nedlouho před smrtí autora v roce 1994. Charles Bukowski zde s typickým nadhledem a ironií přemítá o umění, s něhou vzpomíná na své první kurvy a medituje nad poslední sklenkou vína před chemoterapií.

Rok vydání 2010
Formát132 stran, vázaná
Doporučená cena238 Kč
Kniha Pobryndané spisy - obálkaPobryndané spisy
Bukowski Charles

Chlastem a melancholií prosáklý soubor šestatřiceti povídek, uměleckých manifestů, fejetonů a úvah, jež Bukowskému za půlsetletou kariéru vyšly nanejvýš v undergroundových, literárních a pornografických časopisech.

Rok vydání 2009
Formát280 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Nejkrásnější ženská ve městě - obálkaNejkrásnější ženská ve městě
Bukowski Charles

Sbírka třiceti povídek z dob, kdy byl Charles Bukowski dle vlastních slov „nezaměstnatelný“ a „živil se páskami do psacích strojů“. Kniha u nás vychází poprvé a mnohé jistě potěší, že jde o autorovo bezkonkurenčně nejchlípnější dílo.

Rok vydání 2007
Formát245 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Příběhy obyčejného šílenství - obálkaPříběhy obyčejného šílenství
Bukowski Charles

Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Nonkonformním, drsně originálním stylem v nich reflektuje své existenciální zoufalství, pijáckou samotu a morbidní humor.

Rok vydání 2006
Formát252 stran, vázaná
Doporučená cena259 Kč
Kniha Zápisky starého prasáka - obálkaZápisky starého prasáka
Bukowski Charles

Žánrově pestrý soubor textů psaných Bukowskim pro losangeleské periodikum Open City v 2. pol. 60. let. V knize najdeme svérázné úvahy, stylizované vzpomínky a syrové příběhy o karbanu, baseballu, bitkách a alkoholu, o bizarním sexu, psaní, toulání, atd.

Rok vydání 2005
Formát208 stran, vázaná
Doporučená cena249 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek