Isaac Asimov

Isaac Asimov

O autorovi

Isaac Asimov (1920–1992) byl jedním z nejplodnějších a nejslavnějších mistrů žánru science fiction. Jeho nejznámějším dílem jsou tzv. dějiny budoucnosti, skládající se ze dvou proslulých cyklů – Robotů a Nadace (za ten druhý získal oku 1966 cenu Hugo). Mezi jeho nejlepší romány dále patří Konec věčnosti (česky 1993) a Ani sami bohové (česky 1992). Nepominutelná je i jeho povídková tvorba, zejména dvaatřicet povídek, v nichž formuloval známé tři zákony robotiky. Roku 1986 mu byla udělena cena Nebula pro „Velmistra žánru“. Svůj bohatý život popsal ve třech autobiografiích; ta poslední – Já, Asimov – vyšla roku 1996 i u nás. Isaac Asimov bezesporu byl a stále ještě je gigantem světové SF a svým dalekosáhlým vlivem mimo žánr pomáhal fantastice začlenit se do hlavního proudu všeobecné literatury. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - A zrodí se Nadace

Kniha A zrodí se Nadace - obálkaJe tomu už více než sedmdesát let od doby, kdy velmistr SF žánru Isaac Asimov začal budovat vesmír svého celosvětově úspěšného cyklu Nadace. Od té doby se miliony čtenářů nechaly fascinovat poutavým příběhem, jenž přesáhl tisíce let budoucího vývoje lidstva a zavedl je na desítky cizích světů. Román A zrodí se Nadace byl dokončen těsně před autorovou smrtí jako sedmá, závěrečná část románové ságy, která získala věhlasnou žánrovou cenu Hugo jako Nejlepší science fi ction série všech dob. V předchozích svazcích byl Hari Seldon, geniální zakladatel Nadace, pouhou historickou postavou. Návratem do dob jeho života vyplnil Asimov důležitou chybějící část svého epického příběhu.
Autor se netajil tím, že postavu Hariho Seldona vytvořil jako vlastní alter ego, a tak je román ještě dojemnější tím, že v něm Asimov Seldonovou smrtí uzavřel celý cyklus jen krátce před svou vlastní. Vstupme tedy posedmé a naposledy do světa Nadace a poznejme dosud utajované skutečnosti nadaného matematika, jenž se snažil zachránit lidstvo před neodvolatelně se blížící dobou temna. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha A zrodí se Nadace - obálkaA zrodí se Nadace
Asimov Isaac

Nejlepší science fiction série všech dob.

Rok vydání 2014
Formát352 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Ani sami bohové - obálkaAni sami bohové
Asimov Isaac

Představujeme nové vydání jednoho z nejlepších děl Isaaca Asimova, které neprávem stojí ve stínu jeho cyklu Nadace a Roboti. Ani sami bohové patří neoddiskutovatelně do zlatého fondu světové sci-fi.

Rok vydání 2014
Formát296 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Předehra k nadaci - obálkaPředehra k nadaci
Asimov Isaac

Odvážné líčení budoucnosti lidstva uvozující jedno z největších mistrovských děl vědeckofantastické literatury, jímž je cyklus románů o Nadaci z pera Isaaka Asimova

Rok vydání 2013
Formát400 stran, vázaná
Doporučená cena328 Kč
Kniha Oblázek na obloze - obálkaOblázek na obloze
Asimov Isaac

Oblázek na obloze je prvním - chronologicky ovšem posledním - příběhem, na jehož pozadí se tvoří dějiny Říše, jejíž soumrak je popisován v Nadaci.

Rok vydání 2013
Formát241 stran, vázaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Hvězdy jako prach - obálkaHvězdy jako prach
Asimov Isaac

Politika, láska, zrada předstíraná i skutečná, nejen palácové intriky - i toto je Asimov, příběh předcházející Nadaci.

Rok vydání 2013
Formát245 stran, vázaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Konec věčnosti - obálkaKonec věčnosti
Asimov Isaac

Věčnost, to je sídlo všemocné korporace, která ovládá cesty v čase a s fanatickou vírou ve vlastní poslání upravuje lidské dějiny. Každý zásah do historie je veden snahou vymýtit veškeré zlo, zbavit lidstvo válek a utrpení.

Rok vydání 2013
Formát272 stran, vázaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Nahé slunce - obálkaNahé slunce
Asimov Isaac

Po úspěšném objasnění vraždy Vesmířana na Zemi je Elijáš Baley požádán, aby vyřešil další případ – vraždu na Solarii, světě izolovaných panství, jejichž obyvatelé se spolu fyzicky téměř nesetkávají.

Rok vydání 2012
Formát263 stran, vázaná
Doporučená cena269 Kč
Kniha Roboti a impérium - obálkaRoboti a impérium
Asimov Isaac

Vesmířanka Gladia a roboti Daneel a Giskard jsou vrže­ni do víru událostí, které začínají krystalizovat v osu­dový konflikt, na jehož výsledku závisí celá budoucí existence lidstva.

Rok vydání 2012
Formát474 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Roboti úsvitu - obálkaRoboti úsvitu
Asimov Isaac

Hlavním motivem příběhu je Baleyho snaha prosadit po staletí přerušené obnovení kolonizace Galaxie lidmi.

Rok vydání 2012
Formát492 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Ocelové jeskyně - obálkaOcelové jeskyně
Asimov Isaac

Elijáš Baley je detektivem na Zemi. Když dostane příkaz vyšetřovat vraždu Vesmířana, spolupracovat přitom s jiným Vesmířanem a ještě k tomu s robotem, jehož pouhá přítomnost ve městě vyvolává davovou hysterii, má pocit, jakoby se celý svět zbláznil.

Rok vydání 2012
Formát264 stran, vázaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Nadace a Země - obálkaNadace a Země
Asimov Isaac

Rozsáhlý příběh Nadace je klasikou vědecké fantastiky z pera velmistra žánru. Asimovova legendární sága získala cenu Hugo za nejlepší románovou sérii všech dob a nepřestává oslovovat stále nové čtenářské generace.

Rok vydání 2012
Formát376 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Počítačoví piráti - obálkaPočítačoví piráti
Asimov Isaac

Jednu z klasických antologií Isaaka Asimova lze po více než čtvrt století od prvního vydání označit za „paleofuturistickou“, protože co se v našem světě mění rychleji než počítače a vše kolem nich?

Rok vydání 2012
Formát344 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Já, robot - obálkaJá, robot
Asimov Isaac

V této dnes již klasické sbírce nacházíme jedny z nejlepších povídek, jaké kdy byly na toto téma napsány. A lze jen dodat, že myšlenky v nich obsažené nijak nestárnou – spíše naopak.

Rok vydání 2011
Formát260 stran, vázaná
Doporučená cena288 Kč
Kniha Těžká planeta - obálkaTěžká planeta
Asimov Isaac

Úplné vydání dnes již kultovní sbírky povídek, sestavené snad nejznámějším americkým SF autorem 20. století - Isaacem Asimovem. V původním českém vydání z roku 1979 bylo vypuštěno pět povídek, které jsou v tomto vydání doplněny.

Rok vydání 2011
Formát420 stran, vázaná
Doporučená cena339 Kč
Kniha Na hranicích Nadace - obálkaNa hranicích Nadace
Asimov Isaac

Románový cyklus Nadace od Isaaka Asimova je jedním z mistrovských děl žánru science fiction a zcela neopakovatelnou směsí přímočarého děje, odvážných idejí a rozsáhlého popisu fiktivního světa, která dosud nebyla překonána.

Rok vydání 2011
Formát344 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Druhá Nadace - obálkaDruhá Nadace
Asimov Isaac

Osud lidstva spočívá v rukou Arkadie Darellové, čtrnáctileté dívky obtížené hrozným tajemstvím. A zatímco se vědci Druhé Nadace připravují na rozhodující střetnutí s Mezkem, zástupci přemožené První Nadace se vydávají do vesmíru na beznadějnou cestu.

Rok vydání 2010
Formát224 stran, vázaná
Doporučená cena288 Kč
Kniha Nadace a říše - obálkaNadace a říše
Asimov Isaac

Druhá část dnes již klasického díla sci-fi literatury se odehrává na území fantastické galaktické Říše, která právě prožívá období úpadku.

Rok vydání 2009
Formát241 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Nadace - obálkaNadace
Asimov Isaac

První díl šestidílného románového cyklu, považovaného za jedno z nejvýznamnějších děl světové science fiction.

Rok vydání 2009
Formát221 stran, vázaná
Doporučená cena268 Kč
Kniha Kosmické proudy - obálkaKosmické proudy
Asimov Isaac

Scifi známého autora. Země je radioaktivní a život na ní je možný jen v rezervacích. Dvě nejmocnější planety - Sark s Trantorem - bojují o nadvládu Vesmíru. Rik, florinský dělník bez paměti, hledá svou minulost. Kam spěje osud Vesmíru?

Rok vydání 2008
Formát264 stran, vázaná
Doporučená cena269 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek