Tomáš Míka

Tomáš Míka

O autorovi

Tomáš Míka se narodil roku 1959 v Praze. Po studiu angličtiny a češtiny na FF UK v Praze učil od roku 1987 angličtinu na různých pražských školách, naposledy na Katedře překladatelství a tlumočnictví FF UK (1991). V letech 1991-2002 působil jako interní překladatel zahraniční poradenské firmy. V jarním semestru roku 2002 vyučoval literární překlad a současnou českou literaturu na University of Texas v Austinu v USA. Od roku 2002 pracuje jako překladatel na volné noze.

Koncem 80. let začal jako překladatel spolupracovat s nakladatelstvími Albatros a Odeon. Od poloviny devadesátých let překládá pro Argo (např.: John Bunyan: Poutníkova cesta (1996), James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka (1999), Samuel Beckett: Tso (2002) - za první dva z výše uvedených titulů získal ocenění Českého literárního fondu a Obce překladatelů). Překlady publikoval též v nakladatelstvích NLN, Champagne Avantgarde, Stefanos. Více o autorovi…

Nejnovější kniha - Deník rychlého člověka

Kniha Deník rychlého člověka - obálkaPo básnické prvotině Nucený výsek (2003) a prozaickém debutu Und (2005) vychází sbírka širokoúhlých, narativních básní, v nichž Rychlý člověk v návalu siderodromofilie zpytuje svůj pocit domova ve vlaku do Říma. Rozum a cit zde dávají v rytmu kankánu na okamžik zahlédnout pod zřasenou sukní jindy tolik skrývanou pošetilost a cynismus.
Knihu doplňuje CD se zvukovými nahrávkami básní čtených autorem za doprovodu skupiny Siderodrom.
Ilustrované vydání s využitím obrazů Michala Singera. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Deník rychlého člověka - obálkaDeník rychlého člověka
Míka Tomáš

Po básnické prvotině Nucený výsek (2003) a prozaickém debutu Und (2005) vychází sbírka širokoúhlých, narativních básní, v nichž Rychlý člověk v návalu siderodromofilie zpytuje svůj pocit domova ve vlaku do Říma.

Rok vydání 2007
Formát96 stran, brožovaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Und - obálkaUnd
Míka Tomáš

Und je prostor, kde se na jednom kilometru čtverečním nachází vězení pro těžké zločince, dům pro tvůrčí pobyt umělců, univerzita a hřbitov. To vše naleznete i ve stejnojmenné povídkové knize Tomáše Míky.

Rok vydání 2005
Formát144 stran, vázaná
Doporučená cena179 Kč
Kniha Nucený výsek - obálkaNucený výsek
Míka Tomáš

Sbírka poezie Tomáše Míky, jejíž kořeny tkví v tradici hudebního a kulturního hnutí New wave z přelomu 80. let.

Rok vydání 2003
Formát80 stran, vázaná
Doporučená cena239 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek