Mark Haddon

O autorovi

Mark Haddon se narodil v Northamptonu v roce 1962. Vystudoval Angličtinu na Merton College v Oxfordu.
Svou literární kariéru začal již na na konci 80. let dvacátého století, kdy vydal několik dětských knih. V roce 2003 mu vyšel první román pro dospělé Podivný případ se psem, za který byl oceněn několika prestižními cenami, mimo jiné Whitbreadovou cenou.
Dnes je uznávaným scénáristou, ilustrátorem a autorem knížek pro dospělé i pro děti. Žije v Oxfordu.

Nejnovější kniha - Pád výletního mola

Kniha Pád výletního mola - obálkaZnámý britský spisovatel napsal svou první povídkovou sbírku a rozhodně se u ní nudit nebudete. Ať už prožijete dobrodružný viktoriánský příběh, zabrousíte do žánru sci-fi, přehoupnete se do reality dnešního světa, nebo se zamyslíte nad morálním přesahem jedné z povídek, vždy budete ohromeni autorovým vhledem a pověstným empatickým vcítěním, díky nimž se i vy stanete součástí vyprávění. Postavy jsou většinou fyzicky odloučeny od svých rodin, ale zoufale touží po spojení. Příběhy se tak stávají meditací nad podstatou lidské osamocenosti, ale zároveň zkouškou, hledáním tenkých nitek, které lidské bytosti navzájem propojují. Všechno dění je protkáno strachem, beznadějí, nečekaným násilím a smrtí. Expedice na Mars se nezdaří, molo na pobřeží spadne, muž je uvězněn ve svém obývacím pokoji, žena zůstane opuštěná na malinkém ostrově uprostřed oceánu, dva chlapci objeví zbraň v krabici na boty, skupina dobrodruhů nalezne v amazonské džungli jeskyni netušených rozměrů, muž střelí cizince na Štědrý den do krku… Mark Haddon dokazuje, že je mistrem vypointovaného krátkého vyprávění a že jeho představivost je temnější, než jsme si mysleli. Šťastné konce tedy nečekejte. Více o knize…
 

Argo vydalo

Kniha Pád výletního mola - obálkaPád výletního mola
Haddon Mark

Ať už prožijete dobrodružný viktoriánský příběh, zabrousíte do žánru sci-fi, přehoupnete se do reality dnešního světa, nebo se zamyslíte nad morálním přesahem jedné z povídek, vždy budete ohromeni autorovým vhledem a pověstným empatickým vcítěním.

Rok vydání 2017
Formát264 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Podivný případ se psem - obálkaPodivný případ se psem
Haddon Mark

Příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Když jednoho dne najde vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele, a mimovolně vyřeší zdánlivě neřešitelnou krizi manželství svých rodičů. Kniha roku 2003 v rámci Whitbreadovy ceny.

Rok vydání 2014
Formát236 stran, vázaná
Doporučená cena269 Kč
Kniha Červený dům - obálkaČervený dům
Haddon Mark

Románové zamyšlení nad rodinnými vztahy, které vykrystalizují na dovolené ve Francii.

Rok vydání 2014
Formát264 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Spudveč! aneb 70 000 světelných let - obálkaSpudveč! aneb 70 000 světelných let
Haddon Mark

Dobrodružství dvou školáků, kteří tajným odposlechem zjistí, že jejich učitelé jsou ve skutečnosti vetřelci z vesmíru. Z knihy je již od prvních stránek poznat, že se při jejím psaní její autor královsky bavil.

Rok vydání 2009
Formát193 stran, vázaná
Doporučená cena258 Kč
Kniha Problémové partie - obálkaProblémové partie
Haddon Mark

Mark Haddon, autor Podivného případu se psem, tentokrát vtipně a svižně popisuje, jaké to je, když se jeden poklidný, nevelký středostavovský vesmír během pár dní několikrát otočí vzhůru nohama.

Rok vydání 2007
Formát337 stran, vázaná
Doporučená cena349 Kč
Kniha Podivný případ se psem - obálkaPodivný případ se psem
Haddon Mark

Příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Když jednoho dne najde vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele, a mimovolně vyřeší zdánlivě neřešitelnou krizi manželství svých rodičů. Knihou roku 2003 v rámci Whitbreadovy ceny.

Rok vydání 2003
Formát176 stran, vázaná
Doporučená cena219 Kč
Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek