Edice AAA - Edice angloamerických autorů

Edice anglo-amerických autorů

Edice AAA představuje špičkovou současnou prózu od anglicky píšících autorů a autorek, tedy z USA, Velké Británie, Kanady a Austrálie. Tituly mohou být nejen od zavedených spisovatelů, ale i od velmi mladých začínajících autorů, jejichž debut způsobí v zemi svého vzniku jisté pozdvižení, a to co se týče obsahu nebo formy. Tato edice by měla ukazovat tu nejvyšší laťku spisovatelské profese v anglicky psané literatuře, a tomu odpovídá i vysoká kvalita českých překladů.
Obálky nepřebíráme, přebaly tak poskytují platformu pro zavedené i začínající české výtvarníky.

V roce 2009 vyšel 100. svazek edice.

Vychází od r. 1994.
Edici založila a 17 let vedla Eva Slámová.

Periodicita: v průměru 6-7 svazků ročně, např. v roce 2009 ale dokonce 12.
Autorem grafické podoby je Libor Batrla.

Ocenění:

Magnesia litera 2011 - Edice AAA získala Literu za nakladatelsky čin


Mnohem více najdete na vlastních stránkách edice - www.edice-aaa.cz.

Co si přečíst...

Sto krát AAA aneb Patnáct let na cestě - rozhovor s redaktorkou edice Evou Slámovou, Taťána Janušová, Literární noviny, 22. 9. 2009

V edici AAA - Edice angloamerických autorů jsme vydali

Kniha Malíř pomíjivého světa - obálkaMalíř pomíjivého světa
Ishiguro Kazuo

Román jednoho z nejuznávanějších současných britských spisovatelů se vrací do Japonska těsně po druhé světové válce.

Rok vydání2018
Formát170 stran, flexi
Doporučená cena258 Kč
Kniha Pod skleněným zvonem - obálkaPod skleněným zvonem
Plathová Sylvia

Jediný román kultovní americké básnířky Sylvie Plathové Pod skleněným zvonem vznikl v roce 1962 – údajně hektickým tempem – a vyšel pod pseudonymem Victoria Lucas v lednu 1963, pouhý měsíc před dobrovolnou smrtí autorky.

Rok vydání2018
Formát212 stran, flexi
Doporučená cena278 Kč
Kniha A uzřela oslice anděla - obálkaA uzřela oslice anděla
Cave Nick

A uzřela oslice anděla z roku 1989 skvěle mísí vlastní osobitou poetiku, plnou romantických obrazů, biblických narážek, morbidních představ i černočerného humoru, s velkým čtenářským rozhledem.

Rok vydání2018
Formát350 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Neopouštěj mě - obálkaNeopouštěj mě
Ishiguro Kazuo

Propracovaný psychologický román z alternativní dystopické Anglie.

Rok vydání2018
Formát272 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Pohřbený obr - obálkaPohřbený obr
Ishiguro Kazuo

Próza držitele Nobelovy ceny za literaturu za rok 2017. Děj románu zasadil autor do počátků raného středověku, kdy se Británie, kterou dávno opustili Římané, nezadržitelně mění v trosky.

Rok vydání2017
Formát320 stran, flexi
Doporučená cena348 Kč
Kniha Nabarvené ptáče - obálkaNabarvené ptáče
Kosinski Jerzy

Autobiografický román líčí osud opuštěného židovského chlapce, který prožil druhou světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny. Kniha se stala předlohou filmu.

Rok vydání2017
Formát254 stran, flexi
Doporučená cena298 Kč
Kniha Zázrační hoši - obálkaZázrační hoši
Chabon Michael

Profesor tvůrčího psaní Grady Tripp vláčí na hřbetě nejen krizi středního věku a následky svého uměřeně prostopášného života, ale také břemeno nedopsaného a podle všeho nedopsatelného románu Zázrační hoši.

Rok vydání2017
Formát320 stran, flexi
Doporučená cena348 Kč
Kniha Výkřik techniky - obálkaVýkřik techniky
Pynchon Thomas

Paranoidní labyrint odkrývající s úšklebkem pozadí 11. září 2001.

Rok vydání2017
Formát512 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
Kniha Píseň z pytlíku na zvratky - obálkaPíseň z pytlíku na zvratky
Cave Nick

Umělecká kronika Nickova turné s kapelou Bad Seeds po dvaadvaceti severoamerických městech během léta 2014. Sestává z deníkových záznamů, dávných vzpomínek, intimních úvah, fantaskních představ, písňových textů a básní.

Rok vydání2017
Formát148 stran, vázaná
Doporučená cena228 Kč
Kniha Jeď! - obálkaJeď!
Holmes John Clellon

Román Jeď! představuje nezaujatý záznam sebedestruktivních rituálů jedné generace; vznikl na základě deníků a je historicky velice věrný; poslouží jako další příspěvek do ikonografie beat generation.

Rok vydání2017
Formát432 stran, vázaná
Doporučená cena348 Kč
Dívka jménem Boy
Oyeyemi Helen

Kriticky i čtenářsky nesmírně úspěšný román britské autorky o hledání sebe sama.

Zátiší s Datlem
Robbins Tom

Román oblíbeného amerického autora, jehož rámcem je obyčejná pohádka.

Anděl Esmeralda
DeLillo Don

Kniha nabízí průřez spisovatelovou tvorbou od konce sedmdesátých let do současnosti. V jistém smyslu přitom může sloužit jako úvod do DeLillova světa, najdeme v ní totiž většinu autorových erbovních témat: odcizení, paranoiu, obavu či děs ze světa.

V žabím pyžamu
Robbins Tom

Ani v tomto románu nezapomíná autor na rozvíjení šílené filosofické teorie, která se tentokrát točí hodně kolem žab.

Hubené nohy a všechno ostatní
Robbins Tom

Román odvádí čtenáře ze skutečného života do typické robbinsovské mozaiky dobrodružného příběhu, jehož jádro je skryto pod sedmi závoji.

Marně hledám slov
St Aubyn Edward

Vtipná fraška, v níž si autor utahuje z celého nakladatelského průmyslu: nakladatelů, kteří hledí jen na zisk, porotců, kteří účastí na ceně sledují vlastní cíle a knihy ani nečtou, ambiciózních autorů, pro něž je získání ceny věcí přežití.

Parfém bláznivého tance
Robbins Tom

Nové vydání autorova čtvrtého románu. Chcete se zasmát nebo objevit tajemství nesmrtelnosti ukryté v moudrosti zenu? Tom Robbins je nadán neodolatelným vtipem a schopností mísit smích klauna s postřehem pravého filozofa.

Deštník
Self Will

Hrdinou vypravěčsky hravého, jazykově vynalézavého Deštníku je psychiatr Zachary alias Zack Busner, postava, jež se objevuje i v autorových dřívějších povídkách.

Naděje: Tragédie
Auslander Shalom

Představte si Annu Frankovou, živou, zdravou a co do chování nechutnou babiznu, která se zabydlí na půdě domu patřícímu současné americké židovské rodině.

Srub
Vann David

David Vann ve své druhé knize zpracovává ožehavá psychologická témata: rozpadající se rodinné vazby, nedorozumění a odcizení mezi rodiči a dětmi, existenciální tíseň dýchající z nádherné, netečné divočiny.

A v tu chvíli je po lásce
Díaz Junot

Devítka povídek pojednává o různých podobách lásky – mateřské, milenecké, tělesné, vadnoucí či zaslepené.

My, zvířata
Torres Justin

Kniha vypráví o dětství a rané pubertě tří bratrů z poněkud dysfunkční bělošsko-portorikánské rodiny; vyprávění pokrývá přibližně šest let jejich života, točí se přitom především kolem nejmladšího chlapce .

Megasmutná pravdivá lovestory
Shteyngart Gary

„Vítejte ve Spojených státech nové éry! Neodkládejteb äpärät! Hlídejte si kredit! A hlavně se nedívejte členům Národní gardy do očí!“

Suttree
McCarthy Cormac

McCarthyho opus magnum, v němž s nebývalým smyslem pro humor popisuje život vyděděnce Suttreeho a dalších podivných individuí z knoxvilleského podsvětí v 50. letech dvacátého století.

Velký dům
Kraussová Nicole

Velký dům je souborem čtyř příběhů a čtyř hlasů, které se všechny vztahují k jednomu psacímu stolu a těm, kdo u něho po delší či kratší čas v různých domech a bytech pracovali.

Barneyho verze
Richler Mordecai

Vtipný a hubatý, půvabně upřímný pseudomemoár židovského spisovatele Barneyho Panofského, který za svého života vypil moře whisky, miloval nesprávnou ženu, znal se s kdekým a zapletl se do kriminálního případu.

Ostrov Sukkwan
Vann David

Otec a syn se vydávají na neobydlený ostrov u pobřeží jihovýchodní Aljašky, kde budou žít rok ve srubu uprostřed přírody, odkázáni pouze sami na sebe. Novela, zdařile navazující na díla Jacka Londona…

Dějiny lásky
Kraussová Nicole

Román jedné z trojice nejvýraznějších mladých amerických spisovatelů (vedle Davea Eggerse a Jonathana Safrona Foera).

Nabarvené ptáče
Kosinski Jerzy

Druhé vydání autobiografického románu. Líčí osud malého židovského chlapce, který sám prožil druhou světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny.

Beatrice a Vergilius
Martel Yann

Nový román bestsellerového kanadského autora stejně jako Pí a jeho život vykazuje až překvapivě upřímné paralely Martelova života a jeho knižního hrdiny.

Čekat vaše odpověď
Chaon Dan

Román na populární téma krádeží identity je napsaný strhujícím, věcným stylem a vyzařuje téměř hypnotickou atmosféru.

Mrtvý otec
Barthelme Donald

„Statečný román o všem“ nejčtenějšího z postmoderních amerických autorů 70. a 80. let je svéráznou a vtipnou hyperbolou o světě, jak ho viděl Donald Barthelme.

Města na planině
McCarthy Cormac

Závěrečný díl autorovy Pohraniční trilogie svádí dohromady oba přeživší kovboje z předchozích románů: Johnyho Grady Colea ze Všech krásných koní a Billyho Parhama z Hranice. Je rok 1952 a oba tuší, že nadchází konec starých časů.

Rok nekonečného strádání
Rapp Adam

Jeden z nejzajímavějších současných newyorských dramatiků ve svém románu-debutu líčí s obrovskou dávkou drsného, ale inteligetního humoru jisté stránky života v New Yorku: bydlení v chudinské a bohémské čtvrti Lower East Side.

Nezvyklá země
Lahiriová Jhumpa

Druhá sbírka povídek známé americké autorky s bengálskými kořeny; za první sbírku Tlumočník nemocí získala Pulitzerovu cenu. Povídky se zabývají přesazením do nové země (USA), která je pro přistěhovalce nejen první generace stále půdou nezvyklou.

Neuzavřené případy
Atkinsonová Kate

Soukromý detektiv Brodie objeví tři „mrtvé“ případy a dovede všechny kauzy, které se začnou vzájemně prolínat, k rozuzlení. Není to happy end, ale morální rámec všech případů zaujme jak čtenáře psychologických románů, tak napínavých detektivek.

Dítě Boží
McCarthy Cormac

Třetí román současného amerického spisovatele z roku 1974 je mrazivým obrazem pozvolného a neodvolatelného rozkladu lidských hodnot. Hlavní postavou je vrah a nekrofil a příběh vychází ze skutečného případu, jejž McCarthy svým typickým způsobem přetváří.

Jezdec z ulice sv. Urbana
Richler Mordecai

Nejautobiografičtější autorova próza vypráví příběh židovského mladíka z Montrealu, který je se svým životem nespokojen, protože ho poměřuje s barvitými osudy svého bratrance Joeyho, dobrodruha a bonvivána, který si svůj život umí náležitě užít.

Tlumočník nemocí
Lahiriová Jhumpa

Americká autorka indického původu s výjimečným citem pro jemná hnutí mysli tlumočí soužení svých krajanů, kteří se v Americe potýkají s odlišným životním stylem. Kniha získala v roce 2000 Pulitzerovu cenu.

Muž vejde do pokoje
Kraussová Nicole

Co se stane, když ztratíte vzpomínky na posledních dvacet let svého života? Pokud jste během nich někoho milovali, zamilujete se do něho znovu? Dokážete se identifikovat s člověkem, kterým jste po tu dobu byli, nebo pro vás zůstane cizincem?

Smrt Zajdy Munroa
Cave Nick

O tomto Caveově hitu napsal Irvine Welsh: „Kdyby orgasmy byly malé smrti, tak by nám bylo hned jasné, na co hlavní hrdina této knihy sejde ze světa. Smíchejte McCarthyho, Kafku a lidového komedianta, a vyjde vám Zajda Munro."

Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda
Díaz Junot

Hlavní postava Oskar je milý, ale značně obtloustlý nýmand, který v New Jersey sní o tom, že se stane dominikánským Tolkienem a že díky tomu najde konečně lásku, zatím stále jen sní o svém prvním polibku. Román získal Pulitzerovu cenu 2008.

Bezuzdná blahoslavenství Baltazara B.
Donleavy James Patrick

Další z Donleavyho románů, v nichž nad hladinu jiskřící vtipem tu a tam vytryskne temná ponorná řeka melancholie, se odehrává během druhé světové války a těsně po ní.

Krvavý poledník
aneb Večerní červánky na západě
McCarthy Cormac

Autor v tomto historickém románu popisuje řádění Glantonova gangu na texasko-mexických hranicích v letech 1849-1850.

Falešná trefa
Welshová Louise

Po veleúspěšné prvotině Řezárna, ve které nás autorka, Skotka žijící v Glasgow, provedla tajemným podsvětím svého města, nás ve svém novém románu zavádí do prostředí berlínských zábavních podniků.

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom
Pesslová Marisha

Detektivní příběh mladé autorky je napsaný s takovou bravurou pro detail i celkovou koncepci, matení i napětí, a s takovým vtipem, že jej někteří recenzenti označili za příliš "velkolepý ohňostroj nápadů a bonmotů".

Ztrácení
Robinsonová Marilynne

Tento román Marilynne Robinsonové se dostal do úzkého výběru nejlepších amerických knih napsaných za posledních dvacet pět let, a to tam byly uvedeny pouze dvě ženské autorky.

Řeči řeči
Boyle T. C.

Svižný, vtipný a nápaditý román významného amerického autora propojuje různé roviny vyprávění, přičemž roli hraje nejen příběh a postavy, ale i jazyk a komunikace, je to kniha založená na mluvení, zvucích a smyslech.

Hranice
McCarthy Cormac

Děj románu jednoho z předních současných amerických spisovatelů a nositele Pulitzerovy ceny se odehrává na samém jihu USA. Je druhým dílem volné "hraniční" trilogie, kterou dále tvoří romány Všichni krásní koně a Města na planině.

Všichni krásní koně
McCarthy Cormac

Román předního současného amerického autora, držitele Pulitzerovy ceny a dalších prestižních ocenění. Jeho děj je zasazen do Texasu roku 1949 a vypráví o cestě tří mladíků do Mexika a také vstříc dospělému věku.

Cesta
McCarthy Cormac

Ve svém románu, za který získal v roce 2007 Pulitzerovu cenu, se Cormac McCarthy pustil opět netradičním způsobem tentokrát do žánru sci-fi a napsal svoji vizi naší Země po jakési blíže neurčené katastrofě.

Pět hospod, dva bary a noční klub
Williams John

Kniha Pět hospod, dva bary a noční klub současného welšského spisovatele Johna Williamse je souborem osmi povídek, odehrávajících se v multikulturní čtvrti Butetown v současném Cardiffu.

Auťák
Crews Harry

Svérázný, kritikou i čtenáři vysoce uznávaný odštěpek drsné jižanské podoby americké literatury si v tomto románu vychutnal ikonu amerického způsobu života: automobil.

Hotel svět
Smithová Ali

Britská autorka Ali Smithová v próze Hotel Svět přivádí svůj osobitý styl poutající nápaditostí, poetičností, vtipem i hloubkou k ještě vybroušenější dokonalosti.

Tahle země není pro starý
McCarthy Cormac

Netradiční detektivní příběh ve stylu "noir" z texasko-mexické hranice. Podle románu natočili bratři Coenové stejnojmenný film, který získal 2 Zlaté glóby a 4 Oskary mj. za nejlepší film roku a nejlepší adaptovaný scénář.

Hubené nohy a všechno ostatní
Robbins Tom

Román odvádí čtenáře ze skutečného života do typické robbinsovské mozaiky dobrodružného příběhu, jehož jádro je skryto pod sedmi závoji.

Zrzoun
Donleavy James Patrick

Zásadní dílo moderní anglicky psané literatury, jímž se autor roku 1955 přiřadil k poetice „mladých rozhněvaných mužů“, rozčarovaných pozitivním budováním nového světa po 2. světové válce.

V zákulisí muzea
Atkinsonová Kate

Prvotina britské autorky, která za ni získala Whitbreadovu cenu za nejlepší debut roku. Skvěle napsaná tragikomedie je důkazem, že i naprosto průměrná rodina, jak nám ji líčí hrdinka románu, může být námětem velkého díla.

Řezárna
Welshová Louise

Román skotské autorky tvoří sled barvitých výjevů z glasgowského podsvětí a zřetězených setkání s jeho obyvateli – transvestity, prostituty, obchodníky s drogami a pornografií i dalšími okrajovými existencemi.

Hlava nehlava
autobiografický román
Burroughs Augusten

Autor v románu líčí epizody svých pubertálních let s dovednou lehkostí, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka. Vyprávění nabízí inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru.

Modelový svět
Chabon Michael

Povídková kniha nadějného amerického autora, který navazuje na to nejlepší z americké povídkářské školy, zejména na J. D. Salingera.

Dějiny lásky
Kraussová Nicole

Román jedné z nejvýraznějších mladých amerických autorek. Osudy hned několika postav zasazené do současného New Yorku a vracející se do doby 2. světové války nezapřou hořký humor a gradaci napětí točícího se hlavně kolem ztraceného rukopisu.

Den, kdy jsme se opili dortem
Trevor William

Výbor z povídkové tvorby irského spisovatele, který je v tomto žánru právoplatným nástupcem svého krajana Jamese Joyce a jeho slavných Dubliňanů. Vychází z irské lidové vypravěčské tradice a přetváří ji po svém.

Tamerlán musí zemřít
Welshová Louise

Próza současné skotské autorky se nese v duchu gotického románu. Přivádí nás do Londýna na konci 16. století a nabízí příběh muže, který se odhodlá vzepřít Bohu i králi, a zjistí, že existuje ještě horší osud než zatracení.

Poslední kolo
Opravdový western
Babbs Ken, Kesey Ken

Román s humorem a citem pro historický detail vypráví příběh skutečných lidí, dávných hvězd slavného pendeltonského rodea, kde vystupoval mj. světoznámý Buffalo Bill Cody.

Fakta v pozadí případu Roccamatiových z Helsinek
Martel Yann

Čtyři povídky z prvotiny kanadského spisovatele, autora světového bestselleru Pí a jeho život, zaktualizované pro nové vydání a doplněné jeho předmluvou.

Kniha světel
Potok Chaim

Další román velmi populárního americko–židovského spisovatele. Příběh se odehrává v době korejské války a těsně po ní v prostředí newyorské židovské komunity, v Koreji a také v Japonsku.

Politika
Thirlwell Adam

Debutový román jedné z hvězd současné britské literární scény. Příběh o "politické krizi" jednoho milostného vztahu a soužití, do něhož je ze slušnosti a bezradnosti přizvána jako třetí ještě jedna mladá žena.

Schůzka na slepo
Kosinski Jerzy

Vlastními zážitky inspirovaný román mistrného vypravěče. Kosinského krutý, ironický, podivně perverzní, přesto však vysoce morální svět imponuje příběhy hledačů citového vzrušení a fyzického napětí.

Jiné povídky a jiné povídky
Smithová Ali

Výbor povídek skotské autorky představuje českému čtenáři jednu z nejzajímavějších osobností současné britské prózy.

Já hlína jsem
Potok Chaim

V tomto románu autor tematicky opouští svět židovské rodiny a vrací se ke svým zkušenostem duchovního v americké armádě v Koreji.

Král úletů
Dick Philip K.

Dickův román, který výjimečně nespadá do kategorie sci-fi, je psychologickým dramatem o jednom milostném trojúhelníku a napjatých vztazích několika vyšinutých jedinců, odehrávajícím se v Kalifornii padesátých let.

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy
Carey Peter

Strhující román jednoho z nejvýraznějších australských autorů vypráví o chlapci vyrůstajícím v irské přistěhovalecké rodině, o bídě a drsném životě domkářů v Austrálii 19. století. Kniha získala prestižní literární cenu Booker Prize za rok 2001.

Davitina harfa
Potok Chaim

Po řadě mužských hrdinů vypráví tento Potokův příběh dívka. Davita se musí předčasně rozloučit s dětstvím. Na dálku prožívá, jak na druhé straně oceánu sílí fašismus a antisemitismus a propuká válka.

Hlídka v Ardenách
Wharton William

Jeden z nejpůsobivějších protiválečných románů. Na Vánoce 1944 je seržant Will Knott se svou průzkumnou jednotkou vyslán doprostřed ardenských lesů, aby zde, v zemi nikoho, zřídil pozorovatelské stanoviště ...

Byl tu Šalomoun Gursky
Richler Mordecai

Humorně laděná rodinná sága kanadsko-židovského autora vypráví historii pěti generací rodiny Gurských, která se za časů prohibice protloukala pašováním alkoholu do arktických končin dálného severu.

Lovci a sběračky plodů
Proseová Francine

Román ironicky nahlíží na módní hnutí New Age a na jisté směry feminismu, tedy na aktuální fenomény typické pro žhavý dnešek.

Pí a jeho život
Martel Yann

Po tragickém ztroskotání japonské nákladní lodi Tsimtsum, převážející bývalého ředitele zoo s rodinou i jeho zvířata z Indie do Kanady, se na rozbouřené hladině Tichého oceánu pohupuje osamělý záchranný člun....

Jak naštěpit třešeň
Wintersonová Jeanette

V pořadí třetí román přední současné britské prozaičky je přímo naditý podivuhodnými věcmi a ději.

Dáma, která měla ráda čisté záchodky
Kronika jedné z nejzvláštnějších událostí, o kterých se kdy v New Yorku povídalo
Donleavy James Patrick

Rozsahem nevelký román je brilantní ukázkou jemnější linie americké postmoderny. Vypráví příběh ženy, které se ve čtyřiceti letech stalo to, co potkává mnoho lidí v tomto věku – opustí ji životní druh.

I na kovbojky občas padne smutek
Robbins Tom

Další z potrhlých próz oblíbeného autora.

Učňovská léta Duddyho Kravitze
Richler Mordecai

Humoristický román, jehož hrdina - Duddy Kravitz, vyrůstající na přelomu 40. a 50. let uprostřed montrealského židovského ghetta, bere za své dědečkovo heslo ´Chlap bez půdy je nula´.

Slib
Potok Chaim

Ve volném pokračování románu Vyvolení stojí Reuven na prahu dospělosti a zároveň i před otázkou, jaké je jeho místo v židovské tradici.

Dar Ašera Leva
Potok Chaim

Román rozehrává dramatický příběh o tom, jak je složité opustit svět a tradici, jež ho formují.

Staří muži o půlnoci
Potok Chaim

Trilogie novel jednoho z nejznámějších amerických židovských spisovatelů, které jsou propojeny postavou ženy, jejíž život se dotkne tří velmi odlišných mužů.

Most
Banks Iain

Po téměř osudové nehodě se hrdina románu ocitá v jakémsi alternativním světě, kde neplatí omezení časem ani prostorem.

Námořníkova píseň
Kesey Ken

Poslední román autora slavného Přeletu nad kukaččím hnízdem je brilantní, vtipný a povzbudivý příběh o boji lásky se zlem v posledním slušném místě na světě.

Pětka
Jackson Mick

Pětka, druhá próza britského autora, se odehrává v Anglii za druhé světové války.

Parfém bláznivého tance
Robbins Tom

Nové vydání autorova čtvrtého románu. Chcete se zasmát nebo objevit tajemství nesmrtelnosti ukryté v moudrosti zenu? Tom Robbins je nadán neodolatelným vtipem a schopností mísit smích klauna s postřehem pravého filozofa.

Tři za králem šli
Mills Magnus

Nejnovější román bývalého londýnského řidiče autobusů, který se prosadil svou navýsost originální prvotinou Ohrady pro zvířata.

V žabím pyžamu
Robbins Tom

Ani v tomto románu nezapomíná autor na rozvíjení šílené filosofické teorie, která se tentokrát točí hodně kolem žab.

Vyvolení
Potok Chaim

Nové vydání legendárního románu jednoho z největších amerických židovských spisovatelů.

Nešťastníci
Johnson B.S.

Román předčasně zesnulého britského autora, který boří tradiční vyprávěcí linie. Hlavní postavou je sportovní reportér, který se na několik hodin pracovně ocitne v jednom anglickém městě.

A uzřela oslice anděla
Cave Nick

Román sklidil nadšený ohlas světové kritiky pro svůj jazyk plný biblických metafor a sevřený příběh vyprávěný na pomezí snu a šílenství.

Lanark
Gray Alasdair

Autobiografická fantazie a moderní vize pekla zasazená do rozpadajících se měst Unthank a Glasgow

Srdceryvné dílo ohromujícího génia
Eggers Dave

Ve své autobiografické prvotině se mladý americký spisovatel bez patosu a s neodolatelným a zcela originálním humorem vypořádává se smrtí obou rodičů.

Na počátku
Potok Chaim

Významný román židovského amerického spisovatele.

Dům z úsvitu
Momaday N. Scott

Kniha indiánského autora z Nového Mexika, který získal za svůj román Dům celý z úsvitu z roku 1966 prestižní Pulitzerovu cenu.

Tabatěrka z Bagomba
Vonnegut jr. Kurt

Dosud knižně nevydané krátké povídky známého autora z let 1954-1961.

V podzemních vodách (má léta ve Warholově Továrně)
Woronovová Mary

Strhující výpověď mladé dívky, která coby zdánlivě slušná dcera ze zdánlivě normální rodiny propadne drogám, hodně šíleným mejdanům a celému mikrosvětu zvrhlosti, zlomyslnosti, póz a masek a děsivé ulítlosti.

Barva nachu
Walkerová Alice

Slavný román, psaný formou jednoduchých dopisů Bohu, o ženském sebeuvědomování i sebevědomí.

Muž z podzemí
Jackson Mick

Kritikou vysoce hodnocená románová prvotina britského spisovatele.

Vášeň
Wintersonová Jeanette

Čtenářsky úspěšná novela britské spisovatelky z doby napoleonských válek

Birdy
Wharton William

Proslulý román vypráví o přátelství dvou mužů, jež spojuje fascinace světem ptáků, který je pro ně symbolem volnosti a svobody.

Zátiší s Datlem
Robbins Tom

Román oblíbeného amerického autora, jehož rámcem je obyčejná pohádka.

Padesát povídek
Barthelme Donald

Reprezentativní výbor povídek legendárního amerického experimentátora.

Malíř pomíjivého světa
Ishiguro Kazuo

Román jednoho z nejuznávanějších současných britských spisovatelů se vrací do Japonska těsně po druhé světové válce.

Světová výstava
Doctorow E. L.

Ve svém románu světoznámý představitel tzv. retrofiction barvitě evokuje život v New Yorku ve třicátých letech tohoto století.

Expres do ráje
Vonnegut Mark

První kniha syna známého spisovatele je autorskou výpovědí o světě za hranicí reálného a normálního.

Něco z kůže
Gray Alasdair

Román významného, v Británii nyní už kultovního skotského prozaika jehož děj se odehrává v současném Glasgow.

Dar Ašera Leva
Potok Chaim

Román rozehrává dramatický příběh o tom, jak je složité opustit svět a tradici, jež ho formují.

Jmenuji se Ašer Lev
Potok Chaim

Román o snaze prosadit svou identitu a individualitu navzdory pevnému sevření židovské komunity.

Tak mě někdy napadá
Kesey Ken

Kesey příběh zasadil do svého rodného kraje, do státu Oregon, a s dovedností skvělého fabulátora vypráví osudy svérázné dřevorubecké rodiny Stamperů, z níž se chce každý prosadit po svém.

Ohrady pro zvířata
Mills Magnus

Kouzelná prvotina londýnského řidiče autobusu byla vloni hned po svém vydání navržena na Knižní cenu.

Modlitba za Owena Meanyho
Irving John

Kniha vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista.

Neónová bible
Toole John Kennedy

V chronologické řadě první kniha autora slavného románu Spolčení hlupců.

Nabarvené ptáče
Kosinski Jerzy

Autobiografický román líčí osud malého židovského chlapce, který sám prožil druhou světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny.

Kluci a holky, když jsou spolu
Saroyan William

Sonda do jednoho manželského života , kde spolu žijí muž a žena a jejich děti: kluk a holka.

Na světě nejsou jen pomeranče
Wintersonová Jeanette

Prvotina jedné z nejvýraznějších současných anglických autorek.

Pod skleněným zvonem
Plathová Sylvia

Jediný román americké básnířky se silně autobiografickými rysy.

To už je život
McInerney Jay

Třetí román jednoho z nejvýraznějších současných amerických spisovatelů.

Oblíbená hra
Cohen Leonard

Silně autobiografický román z roku 1963 kanadského zpěváka, básníka a spisovatele je napsaný formou mozaiky skládající se z drobných epizod.

Z hlubin
Atwoodová Margaret

Román kanadské spisovatelky je výpovědí o člověku, jenž se ocitl v pasti zhoubné západní civilizace, ztratil vnitřní integritu a hledá cestu ven.

Městečko Vineland
Pynchon Thomas

Román nesmírně vynalézavé, rozvětvené fabule, jakýsi mutimediální groteskní polothriller.

Časotřesení
Vonnegut jr. Kurt

V knize známý autor vrací na scénu svého hrdinu Kilgore Trouta.

Na cestě
Kerouac Jack

Slavný román, kterým Kerouac odstartoval hnutí beat generation. Dotisk.

Další dálniční atrakce
Robbins Tom

Bláznivý a hravý román nezapírající psychedelické nálady konce 60. let.

Nádherní poražení
Cohen Leonard

Druhý román z roku 1966 známého kanadského básníka, hudebníka a písničkáře, v němž se prolíná jeho život s podobně nepřirozeným životem irokézské samomučednice ze 17. století.

Krvavá komnata
a jiné povídky
Carterová Angela

Parafráze klasických pohádek a pověstí - známá díla v naprosto jiné podobě, náladě, s jinou charakteristikou postav a jiného vyznění.

Buď, prosím tě, zticha
Carver Raymond

Výbor povídek amerického básníka, povídkáře a esejisty.

Kroky
Kosinski Jerzy

Kniha navazuje na autorův první román Nabarvené ptáče, obsahuje minipříběhy a minianekdoty odehrávající se v poválečném Polsku a USA.

Spolčení hlupců
Toole John Kennedy

Pulitzerovou cenou oceněný, dnes již kultovní, humoristicko-satirický román z barvitého prostředí New Orleansu.

Všichni krásní koně
McCarthy Cormac

Román současného amerického autora, který obdržel Národní knižní cenu za rok 1992.

Čarování s láskou
Erdrichová Louise

Román vypráví spletitý příběh příslušníků dvou indiánských rodin kmene Čipevajů v rezervaci v Severní Dakotě v letech 1934-84.

Utz
Chatwin Bruce

Novela, jejíž děj je zasazen do Čech, především do Prahy, líčí osudy vášnivého sběratele porcelánu a operních div a na jeho příkladu mapuje duchovní a politické dějiny země.

Willard a jeho kuželkářské
Brautigan Richard

Příběh, ve kterém jsou omylem zavražděni manželé provozující poněkud neobvyklé sexuální praktiky, je parodií na perverzní thriller.

Byl jsem při tom
Kosinski Jerzy

Hranice
McCarthy Cormac

Román barda "třetí jižanské renesance" je středním dílem volně návazné Hraniční trilogie a odehrává se na samém jihu USA.

Připravované knihy

I na kovbojky občas padne smutek
Robbins Tom

Další z potrhlých próz oblíbeného autora.

Akvárium
Vann David

V románu Akvárium David Vann krystalicky čistým stylem popisuje psychologii narušené rodiny, tíhu vytěsňovaných vzpomínek i sílu odpuštění. Knihu doprovázejí černobílé ilustrace.

Vybledlá krajina s kopci
Ishiguro Kazuo

Kazuo Ishiguro noblesně, nevtíravě, a přece nesmlouvavě vykresluje zdánlivě prospěšnou, ba důstojnou uměřenost japonské a britské povahy a zjišťuje, že je jejím nositelům spíše na škodu, protože ve skutečnosti odtažitého člověka i jeho okolí drtí.

Vosí továrna
Banks Iain

Šestnáctiletý Frank žije na skotském ostrově jen s otcem, vzpomíná na bratra Erika, který skončil v blázinci, a většinu času tráví podivnými rituály a stavbou hrubých zbraní, kterými zabíjí drobná zvířata.

Manuál pro uklízečky
Berlinová Lucia

Sbírka povídek „utajeného pokladu americké literatury.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek