Edice Současná světová próza

Edice SSP se představuje v novém hávu – pozměněné obálky i vnitřní grafická úprava čtenářům lépe naznačí, jaké knihy zde najdou: jejich autoři jsou současní především svým myšlením, volbou témat, mnohdy novátorským přístupem k psaní. Edice se zaměřuje na knihy, které se dotýkají témat českým čtenářům blízkých, umožňují nové pohledy na nás zvenčí i možnost nahlédnout do způsobu myšlení a prožívání světa lidí z  kulturních okruhů nám vzdálených. Čtenářům se tu nabízejí výrazné literární debuty, nová díla autorů známých i díla autorů, kteří jsou sice ve svých zemích oceňováni, ale u nás zatím nebyli literární veřejnosti představeni.   

V edici Současná světová próza jsme vydali

Kniha Krása mnou pohrdá - obálkaKrása mnou pohrdá
Un Hui-kjong

V každé ze šesti povídek se setkáváme s jednou postavou, pokaždé jinak sužovanou společenskými neduhy moderního světa. Protagonisté čelí absurditě jejich matoucích, osamělých životů, aniž nalézají správné odpovědi na otázky po smyslu života.

Rok vydání2016
Formát203 stran, vázaná
Doporučená cena249 Kč
Kniha Příběhy jedné noci - obálkaPříběhy jedné noci
Hoeg Peter

Kniha fantastických příběhů, které se odehrávají v noci 19. března 1929 na nejrůznějších místech světa. Autor se proslavil především románem "Cit slečny Smilly pro sníh".

Rok vydání2016
Formát284 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Kosmonaut - obálkaKosmonaut
Lipsonová Katri

Román o nenaplněných snech, outsiderství, beznaději a bezmoci, ale také o lásce a přátelství. Serjoža, středoškolák, syn obyčejné ženské a alkoholického darmošlapa, má od dětství velký sen – chtěl by se stát kosmonautem.

Rok vydání2016
Formát176 stran, vázaná
Doporučená cena248 Kč
Kniha Mám právo se zničit - obálkaMám právo se zničit
Jongha Kim

Vynikající vyobrazení estetiky smrti, které ohlásilo nástup nového spisovatele schopného šokovat a rozvířit korejské literární vody. Bujná a ničím neomezovaná představivost se otevřeným a syrovým způsobem dotýká ožehavých a tabuizovaných témat.

Rok vydání2014
Formát100 stran, vázaná
Doporučená cena178 Kč
Kniha Zmrzlinář - obálkaZmrzlinář
Lipsonová Katri

Román finské autorky, zasazený z velké části do Československa čtyřicátých až počátku devadesátých let 20. století, vedle ojedinělého čtenářského zážitku nabízí českým čtenářům i určitý bonus v podobě velmi neotřelého pohledu zvenčí na nás.

Rok vydání2014
Formát268 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Potvory - obálkaPotvory
Chutniková Sylwia

Kniha mladé polské autorky nám ukazuje temnou stranu současné Varšavy. Potvory – to je určité memento mori pro všechny, kdo se řídí přesvědčením, že životní síla přemůže vidinu smrti.

Rok vydání2014
Formát186 stran, vázaná
Doporučená cena269 Kč
Kniha Setkání - obálkaSetkání
Mu-suk Han

Opakované setkání dvou významných osobností, strýce a synovce Čonga Tasana a Čonga Hasanga, tvoří rámec vrstevnatého románu dnes již zesnulé spisovatelky Han Musuk, zasazeného do období počátku 19. století.

Rok vydání2013
Formát326 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha U konce s dechem - obálkaU konce s dechem
Swärdová Anne

Když se malá Lo poprvé setká s Lukasem, panuje horké léto a blízko vesnice na jihu Švédska, kam se s početnou rodinou přistěhovala ze severu, právě vypukl požár.

Rok vydání2013
Formát278 stran, vázaná
Doporučená cena198 Kč
Kniha Rozkaz - obálkaRozkaz
Landerová Leena

Román finské spisovatelky se odehrává na pozadí doznívající finské občanské války v roce 1918. "Bílý" voják eskortuje k soudu "rudou" zajatkyni, do vztahu, který mezi nimi vznikne, posléze vstoupí i soudce, jenž je zarputile mlčící ženou přitahován.

Rok vydání2013
Formát240 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Francouzské umění válečné - obálkaFrancouzské umění válečné
Jenni Alexis

Dobrodružný román je vyprávěný jedním mocným proudem slov, který čtenáře uchvátí a pronese od poloviny dvacátého století až do současnosti, z afrických pouští a asijských džunglí až na lyonské předměstí.

Rok vydání2013
Formát610 stran, vázaná
Doporučená cena398 Kč
27 aneb Smrt vás proslaví
Salmela Alexandra

Angie táhne na 27, a jelikož pořád není slavná jako Kurt Cobain, začne být nervózní a hledat cestu ku slávě. Debutový román slovenské autorky, žijící ve Finsku.

Piercing
Murakami Rjú

Provokativní psychologický thriller jednoho z nejčtenějších současných japonských autorů. Kniha se pohybuje na samé hraně mezi tragédií a černou komedií, nechybí v ní napětí, sex, násilí ani módní nihilismus.

Nekonečná, téměř průzračná modř
Murakami Rjú

Oceňovaná próza japonské literární hvězdy Rjú Murakamiho popisuje život mládeže v japonském městečku ovlivněném přilehlou americkou základnou. V knize najdete sex, drogy a rokenrol po japonsku.

Autofikce
Kaneharová Hitomi

Román vypovídá o současné japonské mladé generaci. Násilí, náhodný sex, drogy, totální deziluze... Hrdinkou je mladičká spisovatelka Rin, kterou její nakladatelství požádá, aby napsala knihu sama o sobě.

Čáry
Murakami Rjú

Děj románu Čáry se odehrává v současném nočním Tokiu a neschází v něm sžíravá kritika dnešní japonské konzumní společnosti, scény plné brutálního násilí a sexu, ale také úvahy o lidské osamělosti, lásce a přátelství.

Květinová puška
Adamek André-Marcel

Vypravěč románu, není ničím výjimečný. Nevládne čarovnou mocí, není ani zemitě lidský. Je to farmář a lovec, nedobrovolný kronikář životů jiných. Příběh, který vypráví, spojuje minulost se současností, svět kouzel, tajů, rytířů se světem farmářů.

Syn stínu
Sjón

Román ilandského autora, jehož texty našinec možná zná z písní zpěvačky Björk nebo z muzikálu Tanec v temnotách Larse von Triera.

V polévce miso
Murakami Rjú

Rjú Murakami, „enfant terrible“ současné japonské literatury, patří mezi nejvýraznější představitele japonské moderní prózy. Polévka miso je stejně jako tato kniha zvláštní směsí nasládlého, hořkého, kyselého a slaného.

Latourův katalog aneb Komorník markýze de Sade
Frobenius Nikolaj

Román se odehrává ve Francii 18. století. Hrdina se stane pobočníkem a zapisovatelem markýze de Sade a oba projdou jako psanci vírem francouzské revoluce a znovu se setkají až v sanatoriu pro duševně choré.

Čarodějnice
Ndiaye Marie

Lucie, hrdinka románu, není čarodějnicí příliš nadanou; do umění, které se v její rodině už stovky let předává z matky na dceru, přesto zasvětí své dvě dcery-dvojčata, jakmile dosáhnou iniciačního věku dvanácti let…

Pogrom
Luca Eugen

Strhující autobiografické vyprávění muže, jenž v roce 1941 vyvázl z masakru, během něhož za jediný den padlo pět tisíc obětí.

Kosmos
Gombrowicz Witold

Za tento román z roku 1965 byl Witold Gombrowicz nominován na Nobelovu cenu za literaturu. Je příkladem autorova mistrovství a snese srovnání třeba s ikonickým Camusovým Cizincem.

Sestro, sestro
Zabužko Oksana

Sbírka krátkých próz nejznámější současné ukrajinské spisovatelky. Jejich hlavním tématem je "žena". Autorka líčí ženu v různých podobách, dívčí a ženské pocity v různém věku, vztah mezi dvěma ženami, mezi mužem a ženou, mezi rodiči a dcerou.

Hadi a náušnice
Kaneharová Hitomi

Román mladé japonské autorky. Jedná se o vzrušující současný příběh tzv. ztracené generace japonské mládeže, který líčí vzájemné vztahy bizarního milostného trojúhelníku, svým způsobem rebelujícího proti japonské konzumní společnosti.

Fantomová bolest
Grunberg Arnon

Humorný román od nizozemského autora mladší generace. Fantomová bolest je románem v románu, v němž spisovatel Robert Mehlman, opilec a sukničkář, vypráví o svém pádu z výsluní slávy a následném chrabrém návratu.

Plus mínus
Antologie izraelských povídek

Antologie izraelských povídek od autorů různých generací. Výbor předkládá čtenáři mozaiku reprezentativních textů, které se inspirují nejrůznějšími podobami života v dnešním Izraeli.

Mocné vášně a nedokonalé myšlenky
Fonseca Rubem

Vypravěčem románu brazilského spisovatele R. Fonsecy je filmový režisér, který má natočit pro německého producenta Babelovu Rudou jízdu a v době karnevalu se nečekaně zaplete do sítě brazilských pašeráků drahokamů.

Pohled z druhé strany
Tabucchi Antonio

Kniha známého italského prozaika přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč.

Já, Tito a gramofon
Mazzini Miha

Humorný i hořký příběh o konci dětsví a dospívání v časech Titovy Jugoslávie na přelomu 70. a 80. let. Jeho vypravěč je dvanáctiletý Egon, který vyrůstá v malém průmyslovém městečku.

Krajina s pobřežím
aneb Sto let norské povídky

Výbor představuje průřez norskou povídkovou tvorbou dvacátého století. Vedle povídek starších, mnohdy již kanonizovaných autorů obsahuje povídky prozaiků současných, s jejichž tvorbou se český čtenář dosud nesetkal.

Pavana za mrtvou infantku
Moníková Libuše

V tomto románu autorka slovy hrdinky Francine Pallasové vypráví svůj příběh emigrantky, příběh ženy, která odešla roku 1968 z Prahy. Celým textem prostupuje pocit odcizení a zranitelnosti, vzpomínky na Prahu a na české pověsti.

Otranto
Cotroneo Roberto

V tomto tajemném románu přijíždí restaurátorka do Otranta, nejvýchodnějšího cípu Itálie, aby pracovala na opravě starobylé mozaiky na dlažbě katedrály. Postupně odhaluje, že sem byla zatažena na pavoučích vláknech jedné dávné rodinné historie.

Protivný sníh
Morell Antoni

Sníh, kdysi nepřekonatelná překážka, na půl roku přerušující jedinou cestu z Andorry do Francie, je leitmotivem novely, v níž je minulost dříve chudé, zapomenuté země v Pyrenejích konfrontována se současným blahobytem miniaturního státu.

Fasáda
M.N.O.P.Q
Moníková Libuše

Román Fasáda je nejvýznamnějším dílem spisovatelky pocházející z Čech a píšící německy. Jeho literárním jazykem je němčina, tématem Čechy, češství, Češi a jejich místo v Evropě současné i v historii.

Mahlerův čas
Kehlmann Daniel

Protagonistou románu současného německého autora je mladý fyzik David Mahler, který se vědecky zabývá problémem času. Jedné noci zjistí, že druhý termodynamický zákon neplatí, čas nepostupuje lineárně dopředu.

Průvodce zbloudilých
Atzmon Gilad

Provokativní literární hříčka, v níž si Žid dělá kacířskou legraci z Židů. Text se tváří jako životopis profesora Günthera Wünkera, uchovávaný v archivu Německého ústavu pro dokumentaci sionismu v roce 2052.

Jadvižin polštář
Závada Pál

Deníkový román maďarského spisovatele je milostným dramatem, ve kterém probleskuje život a dějiny nejmenované slovenské vesnice v Maďarsku 20. století.

Indické nokturno
Tabucchi Antonio

Novela italského spisovatele je pojata jako cesta po Indii - protagonista hledá svého přítele, jeho pouť je však i poutí po stopách vlastní minulosti a mění se v hledání sama sebe.

Černý román a jiné povídky
Fonseca Rubem

Brazilský prozaik a filmový scenárista, někdejší policejní komisař, vypráví své tragikomické a parodické příběhy se značnou dávkou černého humoru a bizarní imaginace

Loučení se Sidonií
Hackl Erich

Autentický příběh odloženého cikánského dítěte vychovávaného rakouskou dělnickou rodinou.

Kniha otázek
Jabés Edmond

Pozoruhodné dílo francouzské beletrie čerpající ze židovské tradice.

Boris I., král andorrský
Morell Antoni

Východiskem Morellovy fikce je skutečný příběh ruského bělogvardějce Borise Skosyreva, který se v červenci 1934 pokusil vytvořit nezávislou andorrskou monarchii.

Eleazar aneb pramen a keř
Tournier Michel

Příběh venkovana, jenž v r. 1845 opouští s ženou a dětmi rodné Irsko, tehdy sužované hladem, a vydává se do Ameriky.

Příběhy jedné noci
Hoeg Peter

Kniha fantastických příběhů, které se odehrávají v noci 19. března 1929 na nejrůznějších místech světa. Autor se proslavil především románem "Cit slečny Smilly pro sníh".

Myrha, zlato a kadidlo
Novak Slobodan

Ve svém vrcholném díle, přeloženém už takřka do všech světových jazyků, napsal Novak v mnohém symbolický příběh o zoufalém hledání smyslu života a přijatelné seberealizace.

Čmeláčí med
Lindgren Torgny

Bratři Hadar a Olof žijí, každý zvlášť, kdesi v zapadlém koutě severního Švédska. Spojuje je vzájemná nenávist a skutečnost, že oba svádějí poslední životní zápas, v němž žádný nechce podlehnout jako první.

Vzpomínej na mě zítra při bitvě
Marías Javier

Román současného španělského spisovatele vtáhne čtenáře do děje již první větou. Na pozadí napínavého příběhu autor rozebírá takové aspekty lidského života jako možnost volby, roli náhody, zaměnitelnost lidí a rolí, jež hrají navzájem ve svých osudech.

Pátá hora (první vydání)
Coelho Paulo

Paulo Coelho se ve svém románu vrací do středověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost.

Alchymista (první vydání)
Coelho Paulo

Takřka pohádkové vyprávění španělského pastýře o cestě za zakopaným pokladem. Vychází z příběhu o společném snu ze sbírky Tisíce a jedné noci.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek