Edice Aliter

V edici Aliter jsme vydali

Kniha Realita není, čím se zdá - obálkaRealita není, čím se zdá
Rovelli Carlo

Jedním z největších problémů moderní teoretické fyziky je kvantování gravitace, které se snaží propojit tři pilíře moderní fyziky: obecnou relativitu, kvantovou teorii a statistickou fyziku.

Rok vydání2018
Formát256 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Kvantový moment - obálkaKvantový moment
Crease Robert P., Goldhaber Alfred Scharff

Pojmy a termíny z kvantové fyziky pronikly i do běžného jazyka – odkazy na princip neurčitosti či paradox Schrödingerovy kočky se objevují v beletrii i jinde, nemluvě o šarlatánech, pro které se slovo „kvantový“ stalo zaklínadlem.

Rok vydání2018
Formát332 stran, vázaná
Doporučená cena350 Kč
Kniha Svět jako hra o trůny - obálkaSvět jako hra o trůny
Geopolitika v televizních seriálech aneb triumf strachu
Moisi Dominique

Kniha se neotřelým způsobem zabývá otázkou emocí v dnešním světě, jež vysvětluje na podkladu současných nejpopulárnějších televizních seriálů (Hra o trůny, Dům z karet, Okupace, Homeland, ale i Panství Downton).

Rok vydání2018
Formát156 stran, vázaná
Doporučená cena228 Kč
Kniha Dáma s tygříkem - obálkaDáma s tygříkem
a další logické hrátky
Smullyan Raymond

Dáma s tygříkem je jednou ze Smullyanových klasických pokladnic logických úloh, které čtenáři poskytují oslnivě nový náhled na matematickou logiku a do nového světla staví i zdánlivě jednoduché pojmy, jako je pravda nebo důkaz.

Rok vydání2017
Formát232 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Smysl lidské existence - obálkaSmysl lidské existence
Evoluce a náš vnitřní konflikt
Wilson Edward O.

Ve své dosud nejfilozofičtější knize Smysl lidské existence se autor obrací k lidským otázkám jako „Odkud pocházíme?“, „Proč existujeme na této planetě?“ nebo „Kam a proč kráčíme?“.

Rok vydání2016
Formát184 stran, vázaná
Doporučená cena248 Kč
Kniha Vesmír jako na dlani - obálkaVesmír jako na dlani
Cesta prostorem, časem a ještě dál
Galfard Christopher

Autor využil lidské představivosti, která je každému dána, a popisuje a vykládá složité fyzikální pojmy a mechanismy pomocí obrazů a vizuálních představ.

Rok vydání2016
Formát384 stran, vázaná
Doporučená cena348 Kč
Kniha Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět - obálkaNeobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět
Miodownik Mark

Povídání o docela všedních materiálech jako sklo, beton či ocel se v jeho podání mění v neodolatelnou cestu k samotným stavebním základům naší reality.

Rok vydání2016
Formát256 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Simpsonovi a jejich matematická tajemství - obálkaSimpsonovi a jejich matematická tajemství
Singh Simon

Čtenář zjistí, že členové autorského týmu televizního seriálu jsou absolventy matematických oborů prestižních univerzit a že jejich vztah k matematice se v příbězích neztratí.

Rok vydání2015
Formát280 stran, vázaná
Doporučená cena298 Kč
Kniha Teorie her - obálkaTeorie her
Binmore Ken

Kniha nabízí stručný přehled teorie her, nového vědního oboru, který již dosáhl řady důležitých výsledků na poli evoluční biologie a ekonomie a začíná přinášet revoluční objevy v dalších oborech, jako jsou například psychologie a politické vědy.

Rok vydání2014
Formát232 stran, vázaná
Doporučená cena289 Kč
Kniha Kvantový vesmír - obálkaKvantový vesmír
Vše, co se stát může, se také stane
Cox Brian, Forshaw Jeff

Autoři knihy Proč platí E = mc2 přicházejí s exkurzí do další oblasti moderní fyziky – do fyziky kvantové. Text postupuje historicky a připomíná nejprve klasické Newtonovy zákony. Potom se už dostáváme k radioaktivitě a otázce, co to vlastně je části

Rok vydání2014
Formát288 stran, vázaná
Doporučená cena348 Kč
Radost z x
Průvodce matematikou od jedné do nekonečna
Strogatz Steven

Kniha v jednoduchých krocích vykládá základní pojmy, přístupy i historii moderní matematiky, u čtenáře přitom nepředpokládá nic víc než zdravý rozum a přirozenou zvídavost.

Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta
Stewart Ian

Pokračování úspěšného Kabinetu matematických kuriozit profesora Stewarta. Tento britský matematik, obdařený osobitým jemným humorem, opět sáhl do svých zápisníků a přichází s další pestrou všehochutí z tajuplného světa čísel, úseček a integrálů.

23 věcí, které vám neřeknou o kapitalismu
Chang Ha-Joon

Soubor pojednání zaměřených na zřídka zmiňované skutečnosti, týkající se kapitalismu volné soutěže, volného trhu atd.

Vědomí podvědomí
Mlodinow Leonard

Autor ve své nové knize zkoumá, jak naše vnímání a prožívání světa ovlivňují nevědomé pochody – jak například často mylně hodnotíme vztahy ve vlastní rodině, vztahy s přáteli či spolupracovníky nebo si nesprávně pamatujeme důležité události.

Kabinet matematických kuriozit profesora Stewarta
Stewart Ian

Objevte i vy báječnou celoživotní sbírku her, hádanek, příběhů, vtipů a perliček, podivných prvků matematické kultury, módních výrazů, karetních triků a návodů.

Komise pro nesmrtelnost
Gray John

Otázka smrti je odedávna ve středu lidského zájmu. Ve své knize předkládá filozof John Gray brilantní, byť poněkud děsivý popis snahy dosáhnout nesmrtelnosti pomocí vědy a pokládá zásadní otázku, zda a jak takové úsilí ohrožuje samotnou podstatu člověka.

Proč platí E=mc2
…a proč by nás to mělo zajímat
Cox Brian, Forshaw Jeff

Všichni tuto rovnici někdy viděli. Všichni znají i jejího autora. Málokdo však ví, co znamená. A ještě méně lidí chápe, jak k ní od základních fyzikálních principů dojít.

Z lásky k fyzice
Lewin Walter

Walter Lewin, svérázný a populární fyzik z MIT, zve k putování od jednoho fyzikálního zázraku k dalšímu - počínaje koncem duhy a konče hranicemi času.

Trhlina ve stvoření světa
Gleiser Marcelo

Tato kniha byla napsána pro každého, koho zajímá, jak podivuhodné vědecké objevy ovlivňují náš pohled na svět a pomáhají utvářet naši kulturu.

Lehkost bytí
Wilczek Frank

Teoretický fyzik, laureát Nobelovy ceny, v této knize představuje nové pohledy na mnohé podivné aspekty všehomíra a ukazuje nové směry ve fundamentální fyzice a předpovídá nový zlatý věk fyziky.

Jazyk matematiky
Jak zviditelnit neviditelné
Devlin Keith

Devlinova kniha podává přehledný obraz současné matematiky a historického vývoje jejích nejzajímavějších oblastí, zároveň vyzdvihuje její základní rysy, jimiž je jednoduchost, čistota, přesnost a elegance.

Před velkým třeskem
Clegg Brian

Clegg ve své knize sleduje, jak se proměňovaly představy lidí o vzniku vesmíru - počínaje mýty o božském stvoření až po převratnou ideu vesmíru vzniklého nepředstavitelným výbuchem "z ničeho".

Jak naučit svého psa fyziku
Orzel Chad

Chad Orzel, profesor fyziky, blogger a pejskař, s humorem a lehkostí vysvětluje svému psovi i lidským čtenářům klíčové otázky spojené s kvantovou mechanikou.

Živočišné pudy
Jak lidská psychologie ovlivňuje ekonomiku
Akerlof George A., Shiller Robert J.

Ekonomické dění neurčují jen racionální lidské motivy, měřitelné proměnné či matematicky vyjádřitelné vztahy, v ekonomice působí též mocné psychologické síly, které duchovní otec této teorie, John Maynard Keynes, nazval animal spirits - živočišné pudy.

Velká Fermatova věta
Dramatická historie řešení největšího matematického problému
Singh Simon

Kniha líčí téměř 350 let úsilí matematiků celého světa o nalezení důkazu Velké Fermatovy věty, kterou vyslovil francouzský matematik 17. stol. Pierre de Fermat.

Příštích sto let
Friedman George

Zakladatel soukromé zpravodajské agentury Strategic Forecasting předpovídá celosvětový politický vývoj pro 21. století.

Jak rozkrájet dort a další matematické záhady
Stewart Ian

Autor poodhaluje úžasný svět nekonečných šachových partií, zářících světlušek a samozřejmě řeší, jak nejefektivněji nakrájet dort.

Dále než Einstein
Hledání teorie vesmíru
Kaku Michio, Thompsonová Jennifer

Příběh fyziky je komplikovaný a dobrodružný. Po staletí se fyzikové noří stále hloub do tajemství přírody, vyvíjejí nové přístroje, které pomáhají některá tajemství rozluštit a jindy zas vedou k objevení nových záhad. Ve dvacátém století se tento příběh nesmírně zrychlil. Vědci pronikli do hlubin vesmíru i k subatomárním stavebním prvkům hmoty. Definovali, jaké síly vládnou mikrokosmu i makrokosmu, a ukázali, jak se jedna odvozuje z druhé. Pak ale narazili na záhadu, která až dosud všem pokusům o objasnění vzdoruje: jak sjednotit gravitační sílu s jadernými interakcemi a elektromagnetismem? Fyzikové už dlouho rozpracovávají tzv. teorii strun, která by snad mohla být cestou k definitivnímu sjednocení. Vznik, vývoj, půvab i úskalí této teorie srozumitelně vysvětluje Michio Kaku, známý fyzik a popularizátor vědy, ve spolupráci s novinářkou Jennifer Thompsonovou.

Einsteinův vesmír
Jak vize Alberta Einsteina změnily naše chápání prostoru a času
Kaku Michio

Druhé vydání knihy, díky které pochopíme nejen hlavní fyzikální představy jež Einsteina přivedly k velkolepým objevům, ale dozvíme se též řadu zajímavostí z jeho osobního života.

Kniha kódů a šifer
Tajná komunikace od starého Egypta po kvantovou kryptografii
Singh Simon

Kniha mapuje historii šifrování i současný stav kryptologie a vybírá z nich nejzajímavější témata, která podává srozumitelným způsobem.

Svět bez nás
Weisman Alan

Zajímalo by vás, co by se stalo, kdyby ze dne na den z naší zeměkoule zmizeli lidé? Myšlenkový experiment renomovaného novináře, který se stal bestsellerem New York Times, zcela jedinečně pohlíží na vliv člověka na životní prostředí.

Kdo řídí internet
Iluze o světě bez hranic
Goldsmith Jack, Wu Tim

Tato kniha vypráví příběh o Internetu, který v 90. letech 20. století začal narušovat moc jednotlivých státních správ, a následném boji vlád o ovládnutí nového média. Je to také příběh smrti snu o kyberkomunitách, které si vládnou samy.

Pandořina skříňka
Největší psychologické experimenty 20. století
Slaterová Lauren

Kniha americké psycholožky seznamuje českého čtenáře se zásadními psychologickými experimenty 20. století.

Stručná historie času
Hawking Stephen

Kniha se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků. Jeden z nejvýznamnějších vědců současnosti v ní odpovídá na otázky jako: Jaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? atd.

Až na konec vesmíru
Jak Henrietta Leavittová a Edwin Hubble bilionkrát zvětšili vesmír
Johnson George

Kniha nás provedí od prvních pokusů o určování vzdáleností Slunce a Měsíce, které podnikli antičtí astronomové, až po moderní velikány astronomie, jako byl Edwin Hubble.

Muž, který věděl příliš mnoho
Alan Turing a vynález počítače
Leavitt David

Britský matematik Alan Turing učinil jeden z nejdůležitějších průlomů na cestě k modernímu počítači. David Leavitt podává Turingův příběh s vnímavostí romanopisce, přibližuje nám jak jeho dílo a význam, tak jeho otevřenou a mnohdy excentrickou osobnost.

Filozofická gymnastika
25 krátkých myšlenkových dobrodružství
Law Stephen

Pro řadu lidí je filozofie synonymem sousloví vznešená nuda, filozofie v podání Stephena Lawa je ale především uměním klást dobré otázky. S touto knihou prožijete pětadvacet intelektuálních dobrodružství. Připravte se myslet bez záchranné sítě...

Feynmanova duha
Hledání krásy ve fyzice a v životě
Mlodinow Leonard

Vzpomínky významného fyzika na začátky akademické dráhy, kdy se setkal s Richardem Feynmanem.

Odsud až do nekonečna
Průvodce moderní matematikou
Stewart Ian

Ian Stewart, oceňovaný popularizátor matematiky, na stránkách své knihy nabízí a poutavě vysvětluje podstatné myšlenky nejnovějších trendů a objevů moderní matematiky.

Kacířství
Eseje proti pokroku a jiným iluzím
Gray John

Anglický filozof a politolog John Gray ve svých esejích pokračuje ve vytříbeném, přitom však velmi břitkém, až nelítostném odhalování klamné iluze lidstva, která se nazývá víra v pokrok.

Opravdové blues
Palmer Robert

Předním americký hudební odborník ve své knize přibližuje dějiny blues. Sleduje jeho kořeny, šíření i proměnu z lidové hudby těch nejchudších v široce rozšířený a respektovaný žánr. Text doprovázejí úryvky písňových textů a obsáhlá diskografie.

Nula
Životopis jedné nebezpečné myšlenky
Seife Charles

Tato kniha je historií nuly. Stejně je však i historií lidí, kteří po staletí s nulou bojovali a nakonec jí v nerovném boji podlehli - učenců a mystiků, vědců a kněží, všech těch, kdo se nule snažili porozumět a ovládnout ji.

Problémy pro třetí tisíciletí
Sedm největších nevyřešených otázek matematiky
Devlin Keith

Nedostižný popularizátor matematiky v této knize srozumitelnou formou vysvětluje podstatu, původ a význam každého ze sedmi nevyřešených problémů matematiky, které byly vyhlášeny v roce 2000 na matematickém kongresu nadace Leonarda Claye.

Tak jako dinosauři
Hromadná vymírání druhů a život na Zemi
Buffetaut Eric

Autor se ve své knize věnuje úvahám o roli kosmických i jiných katastrof v dějinách Země a jejích obyvatel.

Einsteinův vesmír (1. vyd.)
Jak vize Alberta Einsteina změnily naše chápání prostoru a času
Kaku Michio

Portrét geniálního vědce, který se věnuje jak jeho převratným myšlenkám, tak jeho osobnosti a životu.

Adam a jeho rod
Genetická odysea člověka
Wells Spencer

Kniha genetika Spencera Wellse mapuje putování lidského rodu na základě stop, které nám poskytuje DNA. Během této vzrušující cesty můžeme pochopit i vznik ohromující rozmanitosti lidských ras a typů.

Naše poslední hodina
Přežije lidstvo svůj úspěch?
Rees Martin

Uznávaný astrofyzik ve své knize předpovídá, že šance, že by lidský druh přežil konec 21. století, nejsou větší než padesát procent. Věda sice rozjařeně postupuje stále vpřed, ale kromě nesporných přínosů vytváří i velká rizika.

Příštích padesát let
Věda v první polovině 21. století

Tento významný projekt přináší v 25 původních esejích pohled na příštích padesát let pokroku lidského vědění a dopadů tohoto pokroku na osud lidstva. Přední vědci a myslitelé podávají vhled do vnitřní struktury a dynamiky rozvoje svých specializací.

Zkratka napříč časem
Cesta ke kvantovému počítači
Johnson George

Autor v knize zasvěceně a přitom zcela srozumitelně objasňuje teoretickou koncepci kvantového počítání, jeho základní algoritmy i první pokusy tuto fascinující myšlenku prakticky realizovat.

Člověk je (ne)tvor společenský
Kapitoly ze sociální psychologie
Kosek Jan

Autor zkoumá rozličné životní i v sociálně psychologických experimentech simulované situace a vede čtenáře k zamyšlení nad tím, jak by se v nich zachoval. Některé ze situací důvěrně známe z každodenního života, jiné nesou pečeť výjimečnosti.

Život a smrt planety Země
Brownlee Donald, Ward D. Peter

Kniha je nejen životopisem naší planety jako vesmírného tělesa, ale i portrétem vzniku a vývoje života. Navíc přináší sugestivní pohled do vzdálené budoucnosti Země, založený na analýzách mladého vědního oboru zvaného astrobiologie.

Schody ke hvězdám
Astronomie dávných civilizací
Aveni Anthony

Autor v knize ukazuje jak vznikly starověké megalitické stavby (Stonehenge, Cuzco, Velkém pyramidy Mayů, ad.) a k čemu sloužily, ale všímá si také klíčové role astrologie při jejich plánování a výstavbě.

Proč mají sloni velké uši
Lavers Chris

Autor ve své brilantně napsané a srozumitelné knize kombinuje nejnovější poznatky biologie, fyziologie, ekologie a paleontologie a hledá odpovědi řadu otázek vývoje jednotlivých živočišných druhů.

Sexuální poradna Dr. Tatiany pro všechna živá stvoření
Úplný průvodce evoluční biologií sexu
Judsonová Olivia

Autorka ve své knize humornou formou ukazuje, že mnohé sexuální praktiky, které můžeme pozorovat v živočišné říši a které se nám na první pohled mohou zdát brutální, nemorální nebo dokonce nepřirozené, jsou ve skutečnosti nezbytné pro přežití druhu.

Jak vesmír přišel ke svým skvrnám
Deník o konečném čase a prostoru
Levinová Janna

Jedna z nejvýraznějších osobností soudobé kosmologie rozvíjí ve své knize hypotézu o tom, že vesmír je prostorově konečný, přestože nemá žádné hranice.

Kniha kódů a šifer
Tajná komunikace od starého Egypta po kvantovou kryptografii
Singh Simon

Kniha mapuje historii šifrování i současný stav kryptologie a vybírá si z nich ta nejzajímavější témata, která podává srozumitelným způsobem.

Jazyk matematiky
Jak zviditelnit neviditelné
Devlin Keith

Kniha podává přehledný obraz současné matematiky a historického vývoje jejích nejzajímavějších oblastí, zároveň vyzdvihuje její základní rysy, jimiž je jednoduchost, čistota, přesnost a elegance.

Válka a antiválka
Jak porozumět dnešnímu globálnímu chaosu
Toffler Alvin, Tofflerová Heidi

Hlavní teze knihy s podtitulem "Jak porozumět dnešnímu globálnímu chaosu" sleduje vývoj válek ve vazbě na tvorbu bohatství. Ve vazbě na to hledá odpovědi na řadu aktuálních otázek: Lze vyhrát válku s teroristy? Přichází nový zlatý věk žoldnéřů? ...

Cestování časem v Einsteinově vesmíru
Fyzikální možnosti cestování časem
Gott J. Richard

Autor, známý americký vysokoškolský profesor, se ve své populárně pojaté knize zabývá otázkou fyzikálních možností cestování v čase.

Připravované knihy

Povaha prostoru a času
Hawking Stephen, Penrose Roger

Hawkingův a Penroseův cyklus přednášek je určen spíše pro čtenáře, kteří se o fyziku zajímají do hloubky. Poskytuje jim důkladné setkání s látkou, již Stephen Hawking představil ve svých popularizačních knihách a kterou shrnuje název knihy.

Na±i autoři od A do Z
Aktuality
v±echny aktuality
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek