Kniha Srdceryvné dílo ohromujícího génia - obálka

Srdceryvné dílo ohromujícího génia

Autor:

Originální název: A Heartbreaking Work of Straggering Genius
Překlad: Zuzana Mayerová

EAN: 9788072034017

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 384 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover384
Argo

Doporučená cena: 299,- Kč

Objednávka: Knihu Srdceryvné dílo ohromujícího génia můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Upřímně, bez patosu a s neodolatelným a zcela originálním humorem se mladý americký spisovatel Dave Eggers, objev roku, ve své autobiografické prvotině z roku 1999 vypořádává se smrtí obou rodičů, když mu bylo jednadvacet a on se musel začít starat o svého osmiletého bratra. To jeho „srdceryvné dílo” je záznam hledání vlastního místa v postmoderním světě, kde je „hrozně těžké být otevřený a velkomyslný a vstřícný a mít pochopení a umět odpouštět, ale to jediné má přece v životě smysl. Člověk prostě musí umět říct životu ano.”

Recenze v médiích

Eggers, Dave: Srdceryvné dílo ohromujícího génia 3
iLiteratura, Zuzana Mayerová, 17.05.2003

Máme s sebou všechno, co potřebujeme, abychom si mohli házet. Nejdřív fotbalovým míčem, kterého se ale nabažíme poměrně rychle, protože Toph má ještě příliš malou ruku a chytání mu moc nejde.

Eggers, Dave: Srdceryvné dílo ohromujícího génia 2
iLiteratura, Zuzana Mayerová, 17.05.2003

(KDE JE TVŮJ BRÁCHA?). Venku je modročerný soumrak, který stále houstne. Po schodech vzhůru kráčí muž. Je neoholený, na nohou má sandály a na sobě pončo utkané, jak jsem si téměř jist, z konopí. Nechci s tím člověkem mluvit.

Eggers, Dave: Srdceryvné dílo ohromujícího génia 1
iLiteratura, Zuzana Mayerová, 17.05.2003

Tiráž. Všechna práva vyhrazena podle Mezinárodních a Pan-Amerických zákonů na ochranu autorských práv. Vydáno ve Spojených státech amerických nakladatelstvím Simon + Schuster, které je součástí větší, bohatší a mocnější společnosti s názvem Viacom Inc., s více zaměstnanci, než žije v osmnácti z padesáti amerických států, celé střední Americe a bývalém Sovětském svazu dohromady, sečteno a vynásobeno třemi.

Eggers, Dave: Srdceryvné dílo ohromujícího genia
iLiteratura, Richard Olehla, 09.04.2003

Když někdo napíše paměti, spíše očekáváme, že se jeho životní cesta nachýlila ke konci a autor se snaží svůj život nějakým způsobem bilancovat. U Srdceryvného díla ohromujícího génia Američana Davida "Davea" Eggerse s takovým přístupem ale neuspějeme, asi proto, že se narodil roku 1970 a umřít se v žádném případě nechystá. Za svůj poměrně krátký život toho zatím stihnul docela dost.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Srdceryvné dílo ohromujícího génia?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek