Kniha Dcera sochaře - obálka

Dcera sochaře

Autor:

Originální název: Bildhuggarens dotter
Překlad: Naďa Bilincová
Ilustrace: Petra Oplištilová

EAN: 9788072034420

Formát: 150 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover150
Argo

Doporučená cena: 99,- Kč

Objednávka: Knihu Dcera sochaře můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz.

Anotace:

Známá finsko-švédská spisovatelka a malířka, autorka slavných dětských knih o skřítcích Muminech, zaznamenává své pocity z dětství prožitého v netradiční a poněkud výstřední umělecké helsinské rodině. V jednotlivých příbězích se zvláštním způsobem prolíná realita s jedinečnou fantazií a neobvyklým vnímáním a pozorováním světa i vlastních vnitřních prožitků. Důležitou součástí tohoto světa je moře a magická severská příroda.

Recenze v médiích

K přečtení
LIDOVÉ NOVINY, grm, 09.11.2002

(...) Knížka drobných povídek s je inspirována právě autorčiným dětstvím, stráveným zčásti v umělecké čtvrti hlavního města, zčásti na nedalekých příbřežních ostrovech. V kratičkých příbězích Janssonová zachycuje a odkrývá kousky reality nahlížené dětskýma očima, veškeré dění je vnímáno z pohledu malé Tove, jejíž prožívání snadno stírá rozdíly mezi skutečností, fantazií a snem. Nejobyčejnější věci dostávají nový význam, z každodenních událostí se mohou stát malé zázraky.

Názory našich čtenářů

*****
Něžná
Matiášová Iva, 26.10.2013

Tove vložila do příběhů křehkou něžnost lidí i přírody na drsném severu. Melancholická knížka plná vlídnosti, přirozenosti a moudrosti, kterou nacházíme mezi řádky. Krásně ji v recenzi popsal níže pan Karas.

*****
Přátelská světlemodrá knížečka, stačí vzít ji do ruky a jen ji pohladit...
prkali, 27.05.2012

Ale lepší je občas nahlédnout i dovnitř a číst dovolím si uvést dva úryvky: "Jednou za soumraku byl tatínek venku na kopci a přímo do náručí mu vletěl netopýr. Tatínek zůstal bez pohnutí stát a netopýr mu vlezl do kabátu, zavěsil se hlavou dolů a usnul. Tatínek se ani nepohnul. Přinesli jsme mu ven večeři a on ji opatrně snědl. Nikdo nesměl promluvit. Potom jsme talíř odnesli a tatínek tam stál až do setmění. Pak netopýr na chvíli vyletěl a zase se k němu vrátil, ale zdržel se jen chvilku, bylo to zdvořilostní návštěva." "Někdy sešel tatínek v pantoflích dolů do ateliéru a dal si kousek sledě, přihnul si a pokoušel se z rádia, které si sám sestavil, vyloudit nějaký zvuk. Naprostý mír." Jednou se s rádiem něco stalo, takže zahrálo celou písničku, než se zase porouchalo. Ale i poruchy jsou zázračné, nepochopitelné a osamělé signály tam venku ve vesmíru.

*****
V srdci zapsaná
Petr Karas, 22.11.2011

Tato kniha je pro mě bezednou studnicí lidskosti, vlídného slova a pro mě srdeční záležitostí. Úžasný překlad, krásné zpracování, ilustrace i obal. Přečetl jsem ji jistě více než třicetkrát, a ikdyž ji znám skoro z paměti, přesto v ní stále nacházím překrásné pasáže. Každý z příběhů v ní otištěný se otiskl i do mě svým přesahem. Všem, kteří milují rozmanitost a hravost jazyka, kteří mají rádi a uchovali si sympatie k dětské poťouchlosti, ji vřele doporučuji a přeji hluboký zážitek.

T. Janssonová, Dcera sochaře
M. Tlustá, , 09.01.2006

Výborná knížka! Přála bych si další vydání dosud nepřeložených povídek a románů T. Janssonové pro dospělé...

3.84

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Dcera sochaře?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek