Kniha Noční tance - obálka

Noční tance

Autor:

Originální název: Collected Poems
Překlad: Tomáš Hrách, Zuzana Šťastná, Jan Zábrana, Eva Klimentová

EAN: 9788072034734

Formát: 97 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover97
Argo

Doporučená cena: 249,- Kč

Objednávka: Knihu Noční tance můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Překladatel autorčina světoznámého románu Pod skleněným zvonem (česky 1996) a její velký obdivovatel se rozhodl změřit své překladatelské síly s Janem Zábranou v její básnické tvorbě. Už několik let pracoval na výboru z básní jejích a jejího bývalého muže Teda Hughese a celá kniha měla být koncipována jako rozhovor mezi oběma svébytnými básníky. Majitelé práv však s tímto experimentem nesouhlasili, a tak vznikla kniha jiná, jen jedna strana rozhovoru, monolog bez odpovědí: vybrané básně Sylvie Plathové, s tím, že je umocní a doplní anglický originál.

Recenzi na stránkách iLiteratura.cz najdete zde.

Recenze v médiích

Plath, Sylvia: Noční tance
iLiteratura, Zuzana Šťastná, 17.05.2003

Jitřní píseň Láska tě natáhla jak tlusté zlaté hodinky,/ porodní bába popleskala po patách a tvůj lysý křik/ si uzurpoval místo mezi živly.

Plath, Sylvia: Noční tance
iLiteratura, Hana Ulmanová, 09.04.2003

Americká básnířka Sylvia Plathová patří k těm postavám literární historie, jejichž životní osud poněkud zastínil samotné dílo. Její bouřlivé manželství s anglickým básníkem Tedem Hughesem, po jehož krachu ukončila Plathová svůj život sebevraždou, patří k nejslavnějším vztahům v dějinách písemnictví a většímu čtenářskému zájmu než sbírky poezie se těší autobiografická próza Pod skleněným zvonem, ve které Plathová popisuje své deprese.

Cesty k Sylvii Plathové
RESPEKT, Hana Ulmanová, 30.12.2002

(...) Výbor Noční tance vychází dvojjazyčně, a čtenář tedy může velmi zdařilý český překlad porovnávat s originálem. Plathové poezie je v prvé řadě konfesijní, intimní a soukromá, dotýkající se tabuizovaných témat. Básně často autobiograficky začínají a výsledný dojem vychází z imaginací přetvořené zkušenosti, jež nabývá rozměrů mýtu. Vše, co tak důvěrně známe z domácnosti, mění autorka v cosi cizího, zvláštního a divného, přičemž využívá i zesměšňuje pocit, jaký má sama ze sebe.

Názory našich čtenářů

Mně se ten překlad nelíbí!!!
Praha, 02.01.2007

Pěkně nás to naštvalo, přinést si domů knížku, na kterou se těšíme a být tak zklamané. Zajímalo by nás, proč byly znovu přeloženy básně už jednou přeloženy Janem Zábranou?

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Noční tance?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek