Kniha Lenin - obálka

Lenin

Autor:

Originální název: Lenin. A Biography
Překlad: Pavel Vereš

EAN: 9788072034154

Edice: Ecce Homo
Formát: 496 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover496
Argo

Doporučená cena: 149,- Kč

Objednávka: Knihu Lenin můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz.

Anotace:

Ruské a rané sovětské dějiny se dnes v českém prostředí těší velkému zájmu veřejnosti. V posledních desetiletích došlo díky otevření sovětských archivů k rozšíření dosavadních výzkumů o stovky, ba tisíce nových dokumentů, které vrhají na politické představy i činy zcela nové světlo. Na výzkumu doposud neznámých pramenů je založena i rozsáhlá biografie prvního z moderních ruských diktátorů, V. I. Lenina, jejímž autorem je britský historik a sovětolog Robert Service. Jeho práci je možné vnímat dvěma způsoby: jako podrobný anatomický popis Leninovy osobnosti a jako interpretačně otevřenou anamnézu ruské revoluce a počátků totalitní diktatury.

Recenze v médiích

Tajuplný vrah s šibalským úsměvem
RESPEKT, Viktor Šlajchrt, 04.11.2002

(...) Životopisec předkládá titulního hrdinu čtenářům především jako psychologickou hádanku, kterou se ani nesnaží objasnit nějakými hlubšími analýzami. Lenin se mu vyjevuje v bezpočtu záběrů od ambiciózního mládí po marasmus posledních roků života. (...) Britská biografická literatura je obdivuhodná právě tím, že se pro ni východiskem k velkým historickým, sociologickým a politickým analýzám stává utváření osobností protagonistů v dětství, jenže u Volodi narazil autor zřejmě na dobře zametené stopy, překryté legendistickým nánosem.

Lenin nestvůra, Lenin fanatik své ideje
MF DNES, Ludmila Hamplová, 19.10.2002

(...) Robert Service si předsevzal popsat jednu z "mytických" postav dějin. Prohrabat se vrstvou marasmu a pohádek, vnímat práce, které ho popisují jako stvůru a psychopata, a přesto si zachovat zdravý nadhled. To se autorovi bezpochyby podařilo. Jistě by se dalo polemizovat o nutnosti zařazení toho či ono úštěpku Leninova života.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Lenin?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek