Kniha Králíkům se nikdy nedá věřit - obálka

Králíkům se nikdy nedá věřit

Autor:

Originální název: Never Trust a Rabbit
Překlad: Ivana Jílcová-Fieldová
Ilustrace: Pavel Růt

EAN: 9788072034833

Formát: 268 stran, vázaná
Rok vydání: 2003

Hardcover268
Argo

Doporučená cena: 269,- Kč

Objednávka: Knihu Králíkům se nikdy nedá věřit můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kniha londýnského autora představuje pozoruhodnou sbírku dvanácti téměř neuvěřitelných povídek, které autor obratně stmelil svým záměrně surrealistickým nazíráním každodenního života lidí se všemi jejich možnými i nemožnými tužbami a tajnými smyslovými vzněty. Z větší části jde o fiktivní příběhy z doby nejen dnešní, ale i dávno minulé, s jistým morálním ponaučením. Všechny povídky spojuje jejich mnohovýznamovost a pronikavý účinek, který mají na čtenáře, o čemž svědčí fakt, že ve Velké Británii se kniha stala v roce 2001 naprostým bestsellerem. Neblahé předtuchy, žena-automat, odliv odhalující něco zcela nečekaného, budoucnost předpovídající bankomaty nebo bludiště, které se vytrácí z paměti – to vše svědčí o úžasné fantazii a vypravěčském umění autora. Ne nadarmo si za název své knihy zvolil část maďarského přísloví: Králíkům se nikdy nedá věřit. Vypadají skoro jako dětská hračka, ale sežerou vám úrodu.

Recenze v médiích

K přečtení
LIDOVÉ NOVINY, grm, 25.04.2003

(...) Povídky Jeremy Dysona mají v sobě prvky hororového tajemna, sci-fi i pohádky. Lidé se v nich naprosto běžně setkávají s nadpřirozenými či těžko vysvětlitelnými jevy a bytostmi, které se nápadně podobají andělům, ďáblům, čarodějům a rusalkám. A podle pravidel správné pohádky jsou také Dysonovi hrdinové odměňováni. Bezcharakterního lumpa čeká smrt, váhavého střelce život ve věčném hledání a hloupého Honzu, který znenadání uvěří ve svou šťastnou hvězdu, sladká budoucnost po boku vysněné princezny.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Králíkům se nikdy nedá věřit?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek