Kniha Otrok - obálka

Otrok

Autor:

Originální název: The Slave
Překlad: Ladislav Šenkyřík

EAN: 9788072034444

Formát: 240 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover240
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Otrok můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Židovský učenec Jákob se po jednom z masakrů Chmelnického dostává jako otrok do zaostalé vísky v polských horách. Přes těžkou práci a nesnesitelné životní podmínky zde poznává i novou stránku života - přírodu, která ho opět sbližuje a smiřuje s Bohem. Neví sice o osudu své ženy a dětí po pogromu, ale přesto se posléze zamiluje do živočišně temperamentní Wandy, dcery sedláka. Tento osudový vztah rozehrává mistrný vypravěč I.B. Singer na pozadí reality polské společnosti první poloviny sedmnáctého století.

Názory našich čtenářů

*****
Otrok - král literatury
Zemková, Bc. Lucie Orit, 13.02.2013

Tuto knihu jsem četla již tolikrát, že bych to nespočítala a jako jeden z mála titulů je pro Otrok ten "na doživotí". Otrok je naprosto excelentní vypravěčský koncert úžasného autora, neopakovatelný a jedinečný. Těžko k tomu co dalšího napsat, stačí se jen začíst.*****

To nejlepší od Singera
Gabriela C., , 27.04.2009

Myslím si, že tato utlá knížka je tím nejsilnějším a nejlepším, co se podařilo Singerovi vytvořit. Ne že by jeho mistrné povídky, famózní romány, nebyly skvělé, ale Otrok je rozhodně THE BEST.

Vřele doporučuji
Yveta, Ústí nad Labem, 15.12.2003

I.B.Singer je skvělý spisovatel. Otrok je první knihou, kterou jsem od Singera četla, ale rozhodně ne poslední. Kniha popisuje detailně a bez skrupulí Polsko v pol. 17. století a postavení Židů v této době. Autor mistrně popisuje opravdovou lásku, bolest, utrpení a násilí páchané na nevinných, ale zároveň odkrývá čistotu duše hlavního hrdiny Jákoba. I když I.B.Singer je židovským spisovatel, pravdivě popisuje zvrácenost a nečistotu konání některých Židů, kteří pravidla zakotvená v Tóře a Talmudu zcela ignorují. Kniha je nádherně napsaná, nenásilně nás seznamuje s židovskou kulturou a má spád.

1.73

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Otrok?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek