Kniha Tolkien: Zákulisí Pána prstenů - obálka

Tolkien: Zákulisí Pána prstenů

Autor:

Originální název: Tolkien: A Look Behind The Lord of the Rings
Překlad: Stanislava Pošustová

EAN: 9788072034574

Formát: 184 stran, vázaná
Rok vydání: 2002

Hardcover184
Argo

Doporučená cena: 199,- Kč

Objednávka: Knihu Tolkien: Zákulisí Pána prstenů můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

První erudovaná kniha věnovaná inspiračním zdrojům Tolkienova nejslavnějšího díla (Hobit a navazující trilogie Pán prstenů), které se řadí k základům světové fantasy literatury. Seznamuje čtenáře s množstvím mýtů a legend z různých historických období a regionů i s lingvistickými prameny, které Tolkienovi posloužily jako zdroj klíčových motivů. Kniha zároveň přibližuje historii a vývoj fantasy literatury do doby, kdy Tolkien začal na svém díle pracovat. Předjímá i vliv, který následně měl a má na autory fantasy, i nepolevující oblibu všech jeho knih.

Recenze v médiích

Literární detektiv ve Středozemi
LIDOVÉ NOVINY, Tomáš Zahradníček, 11.01.2003

(...) Carter v knížce shromáždil řadu informací pro čtenáře nebo pro diváka právě nadšeného Pánem prstenů. Představuje J. R. R. Tolkiena a jeho svět a zařazuje ho do tradice dobrodružných historií a fantastických příběhů. Literární detektiv ve Středozemi nachází jména z Eddy a motivy z homérských eposů, načrtává dějiny epických vyprávění od starověku a připomíná, že z těchto pramenů čerpají mnozí další autoři sci-fi a fantasy. Podle nejlepší tradice anglického eseje vede svůj výklad chytře, ale nekomplikovaně, zajímavě a zábavně. Výsledek je přístupný každému zájemci bez ohledu na věk a vzdělání.

Kde vzal Tolkien Pána prstenů?
MF DNES, Alice Horáčková, 23.11.2002

(...) Slovo "zákulisí" v titulu Carterovy knihy je případné: jde skutečně o jakýsi pohled za, či před samotné dílo. Američan připomíná zapáleného detektiva, který stopuje Tolkiena v galaxii fantastických světů. (...) Sečtělost unáší Cartera k výkladům o antickému eposu, v jehož putujících a válčících hrdinech se podle něho zrodil koncept fantastična. Další předchůdce hledá ve francouzských zpěvech o činech, které přinesly meče obdařené jmény a historií, ve středověkých rytířských románech, až konečně doputuje ke skutečným "vynálezcům" fantastického žánru. Místy je to zábavná hra na hledání pramenů, kterými se Tolkien inspiroval při vytváření svého díla.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tolkien: Zákulisí Pána prstenů?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek