Kniha A odpusť nám naše viny - obálka

A odpusť nám naše viny

historický thriller

Autor:

Originální název: Pardonnez nos offenses
Překlad: Danuše Navrátilová

EAN: 9788072034970

Formát: 344 stran, vázaná
Rok vydání: 2003

Hardcover344
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu A odpusť nám naše viny můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Děj historického románu je zasazen do Francie roku 1284. K místnímu biskupovi se dostaví podivný kněz Henno Gui, jenž se má ujmout farnosti Heurteloup poblíž Toulouse. Heurteloup upadl v zapomnění už před celými desítkami let, kostel leží v rozvalinách, spousta domů je opuštěna, nikdo neví, co se stalo s jejich obyvateli. Z okolních bažin se prý šíří mor. Přesto však vesnici obklopuje tajemství, které zneklidňuje i nejvyšší kruhy ve Vatikánu.
Kniha vzbudila ve Francii velký ohlas a byla ihned přirovnána k Ecovu Jménu růže.

Recenze v médiích

Sardou, Romain - A odpusť nám naše viny
Knihovnice.cz, BoboKing, 24.11.2004

(...) Sardou nám předkládá temný středověk v takové podobě, v jaké si ji vyobrazuje průměrný kulturní člověk. Jako dobu, kdy vládla církev neomezenou mocí, kdy rozkazy vydával jen ten, kdo měl více síly a vlivu, a hlad a smrt jsou každodenní jevy. Autor pracuje s dobovými reáliemi, a proto se na stránkách objevuje mnoho poznámek pod čarou, která uvádějí zdroj a vysvětlení informace. (...) Právě závěr knihy, autorova pointa, je dle mého názoru vynikající a více než šokující. Kdo čeká klasické rozuzlování, kdy spravedlnost vyhraje na zločinem, ten bude zklamán. Ale právě v tomto nezvyklém závěru vidím taky jeden z kladů a výjimečnost tohoto díla.

Historický thriller nemusí být detektivkou v kostýmech
Hospodářské noviny, Ivan Matějka , 15.04.2003

(...) Románový příběh začíná v malé diecézi ztracené v toulouském hrabství. Zde se odehraje několik tajemných a děsivých zločinů. Bylo by však omylem v románu vidět jen detektivku zahalenou do středověkých reálií. Autorovou ambicí je postihnout čtivou formou širší obraz středověkého života. (...) Detaily dávného života dodávají příběhu na šťavnatosti a přitažlivosti. Aby čtenář nemusel pro objasnění každého málo známého pojmu či jména listovat ve slovníku, doplňují text poznámky pod čarou. (...) Sardouův román je dalším důkazem, že středověk si pro západního čtenáře uchovává stálý půvab.

Názory našich čtenářů

****
Středověký thriller
KaPe, 27.05.2016

Svižně se odvíjející příběh, mrazivé reálie raného středověku, trochu se závanem fantasy a hororu. Ovšem pointa zajímavá a nutí k přemýšlení. K manipulacím s myslí pohanů při jejich obracení na novou víru v té době určitě ze strany katolické církve docházelo. Jestli mohly dojít až tak daleko, je otázka. A v kontextu se současnou ideologií islámského státu a všemi jejími důsledky dostává příběh ještě další rovinu. Je to možné...

The best kniha!!!!
Janča, Praha, 05.12.2008

I když jsem poměrně mladá čtenářka(v pubertálním věku), tak mě tento román naprosto dostal a myslím si, že je to nejlepší kniha co jsem kdy četla!!!

dobré čtení
18.07.2007

Na tuto knížku jsem narazil víceméně náhodně a byl jsem víc, než spokojen. Pro mě víc, než Jméno růže. Těším se na dalšího Sardoua, ohlášeného na konec letšního roku.

Skvělé
Gába, Morava, 05.07.2007

Opravdu se musím připojit k ostatním recenzím..Výborná knížka se skvělou zápletkou a opravdu hloubáte jestli na tom může být něco pravdy...!? Vřele doporučuji!!!!

boudino@seznam.cz, Praha, 29.12.2003

Opravdu strhujici a ctive. A rafinovane. Az do uplneho zaveru jsem si marne lamal hlavu, jak chce autor protnout pribehy vsech zucastnenych, aby z toho nebyl 'deus ex machina'. Zvladl to perfektne. I jinak vsechno sedi - nikde zadny anachronismus - a ctenar se zajiste neubrani dojmu, ze se to vsechno docela dobre mohlo stat. Nekde jsem cetl prirovnani teto knihy k Ecovu Jmenu ruze. Asi na tom neco bude, protoze mne toto srovnani take napadalo. Konecne, oba pribehy se odehravaji zhruba ve stejne dobe v podobnem prostredi, nelze se tedy divit, ze jsou si podobne. Sardou je vsak jednodussi na cteni, nepredklada totiz ctenari slozite (byt zajimave) filozificke uvahy, ale strhujici pribeh plny akce. Avsak pozor - nejedna se o zadny laciny krvak. Docela se tesim, az podle knihy nekdo natoci film (doufam, ze se tak stane). Zaverem bych jeste rad pochvalil preklad - je perfektni.

0.85

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu A odpusť nám naše viny?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek